Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

iPhone 15/Plus/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
805 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#751   sakissalonika

sakissalonika

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/12/2023 - 11:04

Γιατι αν εχεις χρεωστικη δεν περναει !! και εγω το ηθελα απο εκει αλλα μου το εκοψε ! Πιστωτικη καρτα δεν εχω


Κάνεις λάθος. Αγοράζω πολλά χρόνια από Amazon, μόνο με χρεωστική!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#752   gkat2829

gkat2829

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 02/12/2023 - 15:00

Καλησπερα σε όλους. Μολις μου ηρθε ενημερωση απο το PUBLIC στο ATHENS METRO MALL για να παραλαβω 15 PRO MAX 256αρι NaTi παραγγελια απο 15/09. Το εχω αγορασει  απο το AMAZON και δεν το θελω. Δεν ειναι πληρωμενο. Οποιος το θελει μου στελνει μηνυμα να του δωσω πληροφοριες να παει να το παραλαβει.



#753   DoSMaN

DoSMaN

    iPH Contributor

  • 925 μηνύματα
  • Twitter:@dosman_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:VeZReVouLiS

Δημοσίευση 02/12/2023 - 16:32

Δεν ισχύει αυτό που λες. 15 χρόνια ψωνίζω από Amazon (είτε ατομικά είτε ως επιχείρηση) σε όλες τις περιπτώσεις με χρεωστικές.

 

Κάνεις λάθος. Αγοράζω πολλά χρόνια από Amazon, μόνο με χρεωστική!

Μάλλον ο φίλος εννοεί ότι δε μπορείς να βάλεις δόσεις με χρεωστική όχι ότι δε μπορείς να αγοράσεις κάτι "ντούκου" με χρεωστική...



#754   sofnik69

sofnik69

    iPH Enthousiast

  • 585 μηνύματα
  • Twitter:@sofnik1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 02/12/2023 - 18:09

Για κάποιον που δεν έχει ακόμα παραλάβει ή ψάχνει
iPhone 15 Pro Max 256GB Blue titanium ., ας μου στείλει μήνυμα , για να πάει istorm Κολωνάκι, να το πάρει

#755   rizostom7

rizostom7

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/12/2023 - 23:41

Καλησπέρα σε όλους ! Κάτοχος επιτέλους από χθες ενός iPhone 15 pro θα ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία μου. Παραγγελία πληρωμένη από το istorm απο 24/09 ήμουν στην αναμονή (λογικό) μέχρι και 13/11 που ακύρωσα την παραγγελία. Αυτό που με εκνεύρισε ήταν ότι από την ημέρα της παραγγελίας δεν είχα καμία ενημέρωση από την εταιρεία για το το γίνεται και μάλιστα σε τηλεφωνική επικοινωνία ήταν αγενέστατοι. Τελικά αποφάσισα να ακυρώσω και παρήγγειλα το ίδιο κινητό από Public στις 13/11. Στις 10 μέρες μου ήρθε mail και μήνυμα που ζητούσαν συγνώμη για την καθυστέρηση ολοκλήρωσης της παραγγελίας (κάτι που η istorm ούτε μπήκε στον κόπο να κάνει) και τελικά 28/11 η παραγγελία ήταν έτοιμη για παραλαβή (αν και εγώ για επαγγελματικούς λόγους δεν μπόρεσα να το παραλάβω άμεσα). Πέρα από όλα αυτά υπήρχε από istorm καθυστέρηση στην επιστροφή των χρημάτων μου (9 εργάσιμες και μετά από τηλεφωνήματα) και το αποκορύφωμα η παραγγελία μου φαίνεται ακομα ενεργή στη σελίδα τους! Καταλήγοντας όσοι δε μένετε Αθήνα Θεσσσαλονικη μακριά από istorm. Αυτά και συγνώμη αν κούρασα.

#756   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12891 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 03/12/2023 - 08:49

Τα τελευταία χρόνια μόνο Amazon ,μονο όταν είναι έτοιμη η παραγγελία για αποστολή σου τραβάνε τα χρήματα και αν κάτι στραβώσει σε δυο τρεις μερες έχεις επιστροφή χρημάτων .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#757   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 04/12/2023 - 20:57

Περιμένω κι εγώ παραλαβή εντός των επόμενων ημερών.

Θέλω να κάνω καθαρή εγκατάσταση, αλλά να επαναφέρω μηνύματα και επαφές.

Πώς το κάνω;



#758   dandri

dandri

    iPH Contributor

  • 905 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/12/2023 - 01:39

Από 01-12-2023 κάτοχος iPhone 15 Pro Max 256GB Natural Titanium 



#759   SoWasRed

SoWasRed

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 05/12/2023 - 12:00

Από αυτά που βλέπετε κάθε χρόνο, πότε περίπου υποτίθεται ότι θα εξομαλυνθεί η διαθεσιμότητα;

"Εξομαλυνθεί" εννοώ, πότε θα μπορεί να μπει κάποιος σε ένα φυσικό κατάστημα και να πει "Γεια σας, ένα iPhone 15 Pro παρακαλώ" και -αντί να εισπράξει ένα βλέμμα τύπου "Ωραίο το ανέκδοτό σας κύριε"- να του απαντήσουν "Ορίστε, με γεια σας";



#760   billviper

billviper

    iPH Elite Poster

  • 1945 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/12/2023 - 12:31

Από αυτά που βλέπετε κάθε χρόνο, πότε περίπου υποτίθεται ότι θα εξομαλυνθεί η διαθεσιμότητα;

"Εξομαλυνθεί" εννοώ, πότε θα μπορεί να μπει κάποιος σε ένα φυσικό κατάστημα και να πει "Γεια σας, ένα iPhone 15 Pro παρακαλώ" και -αντί να εισπράξει ένα βλέμμα τύπου "Ωραίο το ανέκδοτό σας κύριε"- να του απαντήσουν "Ορίστε, με γεια σας";

Μετά τις γιορτές, από Γενάρη-Φλεβάρη.



#761   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 05/12/2023 - 22:08

Περιμένω κι εγώ παραλαβή εντός των επόμενων ημερών.
Θέλω να κάνω καθαρή εγκατάσταση, αλλά να επαναφέρω μηνύματα και επαφές.
Πώς το κάνω;


Κάποιος για αυτό;

#762   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 06/12/2023 - 00:26

Έχεις back up στο iCloud;  Αν ναι, αφού κάνεις καθαρή εγκατάσταση, ανοίγεις τους συγκεκριμένους διακόπτες από το iCloud και κατεβαίνουν στη συσκευή σου. Για πολλές λεπτομέρειες, ο Νίκος είναι ο καταλληλότερος για να σε συμβουλέψει. 



#763   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 06/12/2023 - 06:15

Ευχαριστώ.

Ας περιμένω και τον Νίκο που γιορτάζει. Χρόνια πολλά, Νίκο, και σε ευχαριστούμε για όσα προσφέρεις.



#764   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9769 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/12/2023 - 12:22

Ευχαριστώ.

Ας περιμένω και τον Νίκο που γιορτάζει. Χρόνια πολλά, Νίκο, και σε ευχαριστούμε για όσα προσφέρεις.

Οταν επιλεξεις στο καινουργιο τηλεφωνο as new δηλ να μην επαναφερεις backup απλα πας στις ρυθμισεις και ανοιγεις τους διακοπτες του icloud που σε ενδιαφερουν πχ  Επαφες, Σημειωσεις κλπ.

Προυποθεση ειναι και στη προηγουμενη συσκευη να ειναι ανοιχτοι αυτοι οι διακοπτες. Το backup στη συγκεκριμενη περιπτωση δεν χρειαζεται να εχει γινει γιατι αυτα τα data συγχρονιζονται με το που ανοιγεις διακοπτες και χωρις απαραιτητα την ενεργοποιηση του icloud backup



#765   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/12/2023 - 14:34

Ευχαριστώ.

Ας περιμένω και τον Νίκο που γιορτάζει. Χρόνια πολλά, Νίκο, και σε ευχαριστούμε για όσα προσφέρεις.

Γενικά να ξέρεις πως ο,τι έχει διακόπτη στις ρυθμίσεις του iCloud απο τις Native, είναι ξεχωριστά του γενικού Backup που κάνεις.

 

Οι διακόπτες εν/ποιούνται αυτόματα μετά, εκτός απο αυτόν των μηνυμάτων που πρέπει να το κάνεις εσύ χειροκίνητα και με τη συσκευή στο ρεύμα.

 

Επίσης για κάρτες περασμένες στο Wallet θα πρέπει να δηλώσεις ξανά το CVV για την εν/ποίηση τους.

 

Ευχαριστώ για τις ευχές!


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Facebook (1)