Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

MacOS Sonoma


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
37 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 372 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 05/11/2023 - 23:47

ρε παιδία στα sonoma δεν μου δουλεύει η κλειδοθήκη , δεν εμφανίζει επιλογή να τα περάσει αυτόματα με το δαχτυλικο αποτύπωμα

Τι browser χρησιμοποιεις? Safari να φασταστω ετσι?

Εγω γενικα χρησιμοποιω κατα 95% Chrome και το υπολοιπο Safari.. Μολις δοκιμασα και μου δουλευει μια χαρα. και ενα ακομα ωραιο που τωρα παρατηρησα.. οτι βγαζει το προτεινομενο user/pass και με του που περασεις το δακτυλικο, κανει login αυτοματα.. παλια δεν το θυμομουν αυτο.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/11/2023 - 00:20

Τι browser χρησιμοποιεις? Safari να φασταστω ετσι?
Εγω γενικα χρησιμοποιω κατα 95% Chrome και το υπολοιπο Safari.. Μολις δοκιμασα και μου δουλευει μια χαρα. και ενα ακομα ωραιο που τωρα παρατηρησα.. οτι βγαζει το προτεινομενο user/pass και με του που περασεις το δακτυλικο, κανει login αυτοματα.. παλια δεν το θυμομουν αυτο.


Safari ναι αλλά σε κάποια δεν παίζει ότι και να κάνω

#33   monotis

monotis

    iPH Contributor

  • 1164 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/11/2023 - 23:42

Παιδια μια ερωτηση.

Σε imak 5k late2015 με mac os sierra, εαν γινει  αναβαθμιση σε sonoma(με τον τροπο για unsupported) ολα τα προγραμματα που εχω μαζι και με  tweak κτλ. θα παψουν να λειτουργουν ,

και θα πρεπει ξανα μανα να περαστουν τα ιδια app αλλα για sonoma?



#34   monotis

monotis

    iPH Contributor

  • 1164 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/02/2024 - 22:06

Κανεις δεν γνωριζει ?



#35   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 07/02/2024 - 07:36

Θα πρπει να ξαναπεραστουν, καθώς θα κανεις καθαρή εγκατάσταση. Όσες δορές έχω κάνει αναβάθμιση από παλιότερα σε νεότερα unsupported (όχι Sonoma, βέβαια, πλέον δεν ασχολούμαι με κάτι τέτοιο) η απόδοση πέφτει σε σημείο unusable. Μην ξεχνάς ότι υπάρχουν 32bit προγράμματα που και να θέλεις να τα περάσεις, δεν υποστηρίζονται πλέον από τα νεότερα λειτουργικά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#36   monotis

monotis

    iPH Contributor

  • 1164 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/02/2024 - 22:17

Να σαι καλα.

Δηλαδη οτι στησιμο εχεις κανει στον υπολογιστη σου με ολα τα προγραμματα και τις ρυθμισεις τους κτλ ,ολα αχρηστευοντε ,και πρεπει ξανα  να ξαναπερασεις /ξαναγορασεις τις ιδιες εφαρμογες αλλα για την εκαστοτε version mac os! Απλα τραγικο.

Σχετικα με το "unusable"αυτος ειναι και ο λογος που εχω μεινει ακομη με sierra...αλλα ειπα μηπως και δεν ισχυει...

 

Η εφαρμογη safari (και mail σιγα σιγα), την εχουν καταντησει να σερνετε...για να αγανακτησεις και να αναβαθμισεις...(φασισμος...)ωστε να το πεταξεις μετα ολο οπως ειναι απ το παραθυρο...


Τελευταία επεξεργασία από: monotis, 11/02/2024 - 22:22


#37   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 12/02/2024 - 20:34

Για τα 32bit προγράμματα, σίγουρα αχρηστεύονται, δυστυχώς


Sent from my iPad using Tapatalk

#38   RIOTSHIELD

RIOTSHIELD

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/02/2024 - 21:34

Να σαι καλα.

Δηλαδη οτι στησιμο εχεις κανει στον υπολογιστη σου με ολα τα προγραμματα και τις ρυθμισεις τους κτλ ,ολα αχρηστευοντε ,και πρεπει ξανα  να ξαναπερασεις /ξαναγορασεις τις ιδιες εφαρμογες αλλα για την εκαστοτε version mac os! Απλα τραγικο.

Σχετικα με το "unusable"αυτος ειναι και ο λογος που εχω μεινει ακομη με sierra...αλλα ειπα μηπως και δεν ισχυει...

 

Η εφαρμογη safari (και mail σιγα σιγα), την εχουν καταντησει να σερνετε...για να αγανακτησεις και να αναβαθμισεις...(φασισμος...)ωστε να το πεταξεις μετα ολο οπως ειναι απ το παραθυρο...

Εγω πάντως το iMac mid-2011 το είχα φτάσει μεχρι Monterey και πηγαινε σφαιρα (ειχα κανει αναμαθμιση SSD και καρτας γραφικων όμως). Τα προγραμματα μπηκαν ολα κανονικα απο timemachine backup χωρις προβλημα μετα την αρχική εγκατασταση, δεν υοηρξε κανενα προβλημα και δεν χαθηκε τιποτα.






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες