Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Macbook πρόβλημα στο πληκτρολόγιο.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 07/12/2023 - 17:48

Καλησπέρα στο forum. Σε macbook pro early 2015 κατά την πληκτρολόγηση χάνει πατήματα. Δεν χάνει συγκεκριμένα πλήκτρα απλά γράφει μισές τις λέξεις. Δεν έπεσε υγρό στο μηχάνημα ούτε είχε κάποιο χτύπημα. Έχετε κάποια ιδέα τι συμβαίνει; Πριν 1,5 ετος άλλαξα μπαταρία με after market. Μπορεί να προτείνετε ένα αξιόπιστο service στη Θεσσαλονίκη; Σας ευχαριστώ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 07/12/2023 - 22:31

Καλησπέρα στο forum. Σε macbook pro early 2015 κατά την πληκτρολόγηση χάνει πατήματα. Δεν χάνει συγκεκριμένα πλήκτρα απλά γράφει μισές τις λέξεις. Δεν έπεσε υγρό στο μηχάνημα ούτε είχε κάποιο χτύπημα. Έχετε κάποια ιδέα τι συμβαίνει; Πριν 1,5 ετος άλλαξα μπαταρία με after market. Μπορεί να προτείνετε ένα αξιόπιστο service στη Θεσσαλονίκη; Σας ευχαριστώ.


Κάνε μια ερώτηση εδώ

https://www.google.g...oc/act/m1/can/3

Είναι ο καλύτερος εδώ κ δέκα χρόνια.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#3   stevchrly

stevchrly

    iPH Enthousiast

  • 522 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/12/2023 - 05:25

πας για πληκτρολόγιο, δυστυχώς, εμένα μετά από λίγο, άρχισε να γράφει και μόνο του, :)



#4   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 08/12/2023 - 09:45

πας για πληκτρολόγιο, δυστυχώς, εμένα μετά από λίγο, άρχισε να γράφει και μόνο του, :)

Καλημέρα. Γνωρίζεις το κόστος; 


Τελευταία επεξεργασία από: giannisk82, 08/12/2023 - 09:45


#5   DrLou

DrLou

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 08/12/2023 - 18:01

Ειναι προβληματικά τα πληκτρολόγια σε αυτά τα Macbook - early 2015 και όλη η σειρα με Touchbar. H ;idia h αππλε το έχει αναγνωρίσει και είχε βγάλει πρόγραμμα αλλαγής. Στη δική μου περίπτωση (Macbook Pro early 2016) όταν έβγαλε το πρόβλημα το πληκτρολόγιο, είχε βγεί για service και η μπαταρία. Το πρόβλημα είναι οτι όταν στο αλλάζουν, βγαίνει για αλλαγή ολόκληρο το συστημα Μπαταρία-Touchpad-Πληκτρολόγιο. Και επειδή η μπαταρία μου ήταν για service δεν την κάλυπτε το πρόγραμμα αλλαγής της apple και έπρεπε να δώσω και 350€. Ετσι μου είχαν πεί στην iSystems τουλάχιστον, που είναι και authorised service provider. H διαδικασία έχει ως εξής.. Τους πέρνεις τηλ, μιλάς με το service, λογικά τους λές το serial number για να δούν αν βρίσκεται το μηχανιμά σου στο πρόγραμμα αλλαγής, παραγγέλνουν το ανταλακτικό (Πληκτρολόγιο-μπαταρία- Touchpad) και σε κανα μήνα σε καλούν να τους το πάς (ή στελνουν courier) και σε 3 εργάσιμες είναι έτοιμο. Εγώ επειδή χρειάζομαι το laptop στη δουλειά δεν το προχώρησα, και ανταυτού πήρα ενα εξωτερικό πληκτρολόγιο (Logitech MX Mechanical).



#6   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 09/12/2023 - 11:05

Βρήκα την ανάκληση που αναφέρεις στο site της Apple αλλά δυστυχώς είναι για μοντέλα απο το 2016 και μετά. 






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες