Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

Πρόβλημα με hotspot σε iPhone 12


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Asitianos

Asitianos

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/04/2024 - 23:52

Καλησπέρα! Τα φώτα σας ρε παιδιά, γιατί έχω εκνευριστεί! Εδω και περίπου ένα μήνα έχω κάνει ανανέωση στο συμβόλαιο μου, για να πάρω τα απαραίτητα απεριόριστα δεδομένα (COSMOTE), ούτως ώστε να μπορώ να κάνω hotspot το τηλέφωνο μου, για σύνδεση σε smart tv(Samsung). Κι ενώ μπήκε κανονικά την πρώτη φορά, όπως και σε αλλά δυο κινητά android του σπιτιού, μετά αρνείται πεισματικά να συνδεθεί!! Δεν το βρίσκουν με τίποτα ούτε η tv ούτε τα κινητά! Έχω δοκιμάσει τα πάντα! Άνοιξε-κλείσε, κλειστό WiFi , τίποτα! Τα αλλά δυο κινητά που είναι σπίτι, με το που κάνουν hotspot η tv τα βρίσκει κατευθείαν! Για να μην πετάξω καμία από τος συσκευές! ελπίζω σε βοήθεια σας. Ευχαριστώ..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 05/04/2024 - 07:22

Δοκίμασε να κάνεις reset network settings. 



#3   Asitianos

Asitianos

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/04/2024 - 07:59

Πίστεψε με τα έχω κάνει όλα! Και έγινε και αυτό που υποψιαζόμουνα. Η μασονία της apple! Έβγαλα τη sim την έβαλα σε άλλο κινητό android και τσουπ! έπαιξε! Τι να πω.. ευχαριστώ για τον χρόνο σου πάντως.

#4   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/04/2024 - 20:50

Μου έχει τύχει και εμένα αλλά μάλλον έχει να κάνει με τις μπάντες WiFi . Αν ο ύπολογιστης / tablet / τηλεόραση κλπ που θες να συνδέσεις στο iPhone , υποστηρίζουν 5G θα παίξουν μπάλα .Αλλιώς μπορεί να μείνεις με την χαρά .Άλλη εξήγηση δεν μπορώ να βρω.

#5   Asitianos

Asitianos

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/04/2024 - 14:00

Μου έχει τύχει και εμένα αλλά μάλλον έχει να κάνει με τις μπάντες WiFi . Αν ο ύπολογιστης / tablet / τηλεόραση κλπ που θες να συνδέσεις στο iPhone , υποστηρίζουν 5G θα παίξουν μπάλα .Αλλιώς μπορεί να μείνεις με την χαρά .Άλλη εξήγηση δεν μπορώ να βρω.

Όλα ισχύουν όπως τα λες. Η τηλεοραση είναι καινούρια, οπότε τα υποστηρίζει όλα. Συνεχίζω να πιστεύω στη μασονία όπως εγραψα πιό πάνω! Τέλος πάντων, η λύση δόθηκε με ένα ωραιότατο ασύρματο ρουτεράκι με υποστήριξη 4g! 






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες