Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 3 ψήφοι

iPhone 16/Plus/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
235 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#211   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 737 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 20/09/2024 - 22:15

Το χτύπησα και εγώ το 16 pro max 1T σε desert. Το είδα διαθέσιμο το μεσημέρι στο σάιτ του Κωτσόβολου. Έβαλα παραλαβή από το κατάστημα και σε 20 λεπτά πήγα και το τσίμπησα μετά από επιβεβαιωτικό μήνυμα στο vibes ότι είναι έτοιμο για παράδοση. Ούτε προπαραγγελία, ούτε τίποτα. Το χρώμα είναι λίγο χαμαιλεοντικό και ανάλογα το φως που προσπίπτει πάνω του άλλωστε φαίνεται πιο σκούρο και άλλωστε πιο ανοιχτό. Με γεια σε όλους που  παρέλαβαν και σύντομα να παραλάβουν όσοι περιμένουν. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#212   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1778 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 20/09/2024 - 22:52

Το χτύπησα και εγώ το 16 pro max 1T σε desert. Το είδα διαθέσιμο το μεσημέρι στο σάιτ του Κωτσόβολου. Έβαλα παραλαβή από το κατάστημα και σε 20 λεπτά πήγα και το τσίμπησα μετά από επιβεβαιωτικό μήνυμα στο vibes ότι είναι έτοιμο για παράδοση. Ούτε προπαραγγελία, ούτε τίποτα. Το χρώμα είναι λίγο χαμαιλεοντικό και ανάλογα το φως που προσπίπτει πάνω του άλλωστε φαίνεται πιο σκούρο και άλλωστε πιο ανοιχτό. Με γεια σε όλους που  παρέλαβαν και σύντομα να παραλάβουν όσοι περιμένουν.

Λογικά το προπληρώσες κι όλας πριν πασ έτσι;;
Το θεμα είναι ότι σε πολλά καταστήματα άλλα γράφει το σάιτ και τελικά δεν υπάρχει και τζάμπα το πληρώνεις γιατί νομίζεις ότι είναι διαθέσιμο!!
XS Max 256 Gb Space Gray

#213   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 737 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 20/09/2024 - 23:18

Οχι φυσικά, σιγά μην το προπληρώσω. Επέλεξα πληρωμή στο κατάστημα! Όταν σου δίνει την επιλογή για παραλαβή από το κατάστημα, επιλέγεις και την πληρωμή στο κατάστημα. Σιγά μην πληρώσω χωρίς να έχω το τηλέφωνο άμεσα και σίγουρα διαθέσιμο. Το τρόπο αυτό τον έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές στον Κωτσόβολο. Μόλις το δεις διαθέσιμο για αγορά, κάνεις την αγορά και επιλέγεις το κατάστημα που θες να παραλάβεις. Αν σε αφήσει να προχωρήσεις, επιλέγεις πληρωμή  στο κατάστημα και ολοκληρώνεις την αγορά. Αυτοί βλέπουν και σου στέλνουν μήνυμα στο vibes ότι μπορείς να πας να παραλάβεις. Πας σαν κύριος και παραλαμβάνεις. Επιδιη αυτό θα το κάνουν ταυτόχρονα με εσένα και άλλοι, είναι πιθανό να σου το βγάλει προσωρινά μη διαθέσιμο. Κάνεις ανανέωση τη σελίδα και προσπαθείς ξανά. Εμένα μετά από τρεις τέσσερις προσπάθειες με άφησε να ολοκληρώσω την αγορά. ΠΟΤΕ ΧΡΗΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΕΓΓΥΗΣΗ ΟΤΙ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΠΑΡΑΔΟΤΗ. 



#214   coOb

coOb

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 20/09/2024 - 23:58

Και εγώ desert πήρα πάμε για αλλαγή όμως δεν κάνει το χρώμα. Πολυ ροζ καμία σχέση όπως το φανταζόμουν

#215   dandri

dandri

    iPH Contributor

  • 905 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/09/2024 - 13:30

Και εγώ desert πήρα και το άλλαξα σε Natural Titanium.



#216   geo13pao

geo13pao

    iPH Addict

  • 636 μηνύματα
  • Twitter:@@george_noise
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:geo13pao

Δημοσίευση 21/09/2024 - 13:35

Καλησπέρα, ενώ είχα κάνει προ παραγγελία με προκαταβολή στα public για το iPhone 16 pro, τελικά το βρήκα διαθέσιμο στο Κωτσόβολο και πήγα και το πήρα. 

 

iPhone 16 pro, 256GB Desert Titanium 

 

Μετάβαση από iPhone 13 Pro. 

Συνημμένα αρχεία



#217   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 737 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 21/09/2024 - 14:09

Παιδιά το χρώμα είναι πολύ ωραίο. Εγώ έκανα τη μετάβαση από NaTi. Φοβερό χρώμα αλλά μετά από λίγο καιρό το συνηθίζεις επειδή είναι λίγο αδιάφορο. Όμως στην αρχή είναι πολύ ωραίο το χρώμα. Το μαύρο που στα αρχικά μοντέλα ήταν πάντα η πρώτη μου προτεραιότητα μέχρι και το 14 pro max με ένα μικρό διάλειμμα το sierra blue (φοβερό χρώμα) και το πράσινο-μπλε του 11 pro max. Το μαύρο είναι η πιο ασφαλής επιλογή, όμως μετά από ένα μήνα -και πολύ λέω-είναι σαν να έχεις το ίδιο κινητό με πέρυσι. Έτσι αποφάσισα να πάρω το desert, ως μια αλλαγή. Και με μια θηκούλα μαύρη με ανοιχτά πλαίνά της au I που παράγγειλα, θα κάνει πολύ ωραία αντίθεση. Τα παραπάνω αποτελούν φυσικά προσωπικές απόψεις. Εμένα με αρέσει.

#218   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 21/09/2024 - 17:15

εντυπωση μου κανει πως πλεον δεν αναγραφεται το imei στο παραστατικο αγορας. Μονο περιγραφη του μοντελου και του χρωματος.
Αραγε σε περιπτωση προβληματος πως επιβεβαιωνεται οτι προκειται για την ιδια συσκευη ;

 

Επισης το κουτι ειναι σχεδον ιδιο με το 14pro. Στην αρχη τρομαξα οτι μου εστειλαν λαθος συσκευη.



#219   josuts

josuts

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/09/2024 - 17:17

Παιδια καλησπερα.Μια ερωτηση περισσοτερο πλρηροφιαριακα.Στις 17/9 εκανα προπαραγγελια το 16 προ μαξ κ το προπληρωσα απο το ι στορμ κ παραλαβη σπιτι μου μιας κ δεν ειμαι Αθηνα.Πιστευετε θα το εχω παραλαβει μεχρι τελος του μηνα? 

 

Η να τους παρω κανα τηλεφωνο σε καμια εβδομαδα?



#220   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 21/09/2024 - 17:24

Παιδια καλησπερα.Μια ερωτηση περισσοτερο πλρηροφιαριακα.Στις 17/9 εκανα προπαραγγελια το 16 προ μαξ κ το προπληρωσα απο το ι στορμ κ παραλαβη σπιτι μου μιας κ δεν ειμαι Αθηνα.Πιστευετε θα το εχω παραλαβει μεχρι τελος του μηνα? 

 

Η να τους παρω κανα τηλεφωνο σε καμια εβδομαδα?

η εξελιξη της παραγγελιας απο την σελιδα τους σε εμενα δεν δουλεψε ποτε.

το εχω παραλαβει και ακομη ειναι στην αρχικη κατασταση της προπαραγγελιας.

εκτιμω οτι οταν ερθει η συσκευη σου και ειναι ετοιμη προς αποστολη θα επικοινωνησουν μαζι σου.

 

Για την ιστορια και εγω ειμαι εκτος Αθηνων, και εβαλα εξοφληση με καταθεση. Οταν ηρθε η συσκευη με καλεσαν να ολοκληρωσω την καταθεση για να γινει η αποστολη.



#221   stelpanta

stelpanta

    iPH User

  • 183 μηνύματα
  • Twitter:@upiter0330
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 21/09/2024 - 18:08

Καλησπέρα σε όλους ,πάντως έχω την αίσθηση πως φέτος εδώ μέσα ελάχιστοι έως κ κανένας δεν αναφέρουν πως πήραν 16 pro max,τι έγινε φέτος ήρθαν ελάχιστα ή θα έρθουν στα καπάκια και σύντομα πολλά pro max ?κ εγώ παραγγελία τιμολόγιο από iStorm 16 pro max 256 black αλλά πάπαλα…



#222   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 21/09/2024 - 18:28

Καλησπέρα σε όλους ,πάντως έχω την αίσθηση πως φέτος εδώ μέσα ελάχιστοι έως κ κανένας δεν αναφέρουν πως πήραν 16 pro max,τι έγινε φέτος ήρθαν ελάχιστα ή θα έρθουν στα καπάκια και σύντομα πολλά pro max ?κ εγώ παραγγελία τιμολόγιο από iStorm 16 pro max 256 black αλλά πάπαλα…

Ισχύει ότι δεν πρέπει να ήρθαν για κάποιον λόγο πολλά Max. Είμαι κι εγώ μέσα σε αυτούς που το έχουν παραγγείλει από 11/09 από μεγάλη αλυσίδα και υποθετικά ήταν από τα κομμάτια που πάνε σε "στελέχη" πρώτα και τίποτα. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#223   josuts

josuts

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/09/2024 - 18:39

η εξελιξη της παραγγελιας απο την σελιδα τους σε εμενα δεν δουλεψε ποτε.

το εχω παραλαβει και ακομη ειναι στην αρχικη κατασταση της προπαραγγελιας.

εκτιμω οτι οταν ερθει η συσκευη σου και ειναι ετοιμη προς αποστολη θα επικοινωνησουν μαζι σου.

 

Για την ιστορια και εγω ειμαι εκτος Αθηνων, και εβαλα εξοφληση με καταθεση. Οταν ηρθε η συσκευη με καλεσαν να ολοκληρωσω την καταθεση για να γινει η αποστολη.

Σε ευχαριστω για την απαντηση! Εγω βεβαια το εχω ηδη προπληρωσει κ βεβαια μεσα απο το μαιλ που μου εχουν στειλει κοιταω την παραγγελια κ ειναι ακομα στο συγκεντρωνουμε τα προιοντα σου.Οποτε υποθετω θα λαβω νεο μαιλ οταν μου το στειλουν.Φυσικα εχω βαλει κ το κινητο μου στην παραγγελια.Για να δουμε :)



#224   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2024 - 21:55

Αλήθεια τώρα huh.png? σεβάσου λίγο τη νοημοσύνη μας....

 

Από το 865€ που μας ανακοίνωσες ανέβηκε ξαφνικά στα 952 το 128GB ενώ στην κακομοίρα την Ελλαδίτσα μας έχει 979 και το 256 έχει 1119 από 1072 που έχει στο αγαπημένο σου AmazonUK?huh.png?

Και μας ρωτάς μετά γιατί να το αγοράσεις από Ελλάδαhuh.png και μας λες και περαστικαhuh.png

Ρε τι ζουμε.

 

H τελική τιμή των 865 ευρώ από amazon.co.uk ισχύει κανονικά.

Απλά την βλέπεις στο τελευταίο βήμα πριν την αγορά.

ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ.

Και αυτό ισχύει για τα περισσότερα προϊόντα από amazon Αγγλίας.(όχι από τα άλλα amazon)

Καλή συνέχεια, και φρόντισε να είσαι πιο προσεκτικός στις εκφράσεις σου.

 

 

Έχεις βέβαια και ένα δίκιο μιας και η τιμή αυξήθηκε κατά 6 ευρώ (πήγε στα 871 τελική τιμή πάντα).

 

Τώρα ποιος είναι ότι να ναι;

Φίλε μου, δεν ξέρεις κάποια πράγματα και αυτό είναι οκ. Παραδέξου το, και πάμε παρακάτω.


 



#225   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2024 - 21:59

εμενα το αγγλικο αμαζον μου το δινει κομπλε στα 870 ευρω περιπου

Έτσι ακριβώς είναι. 

 

Για να δούμε θα ζητήσει συγγνώμη ο crossmo?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 53

4 μέλη, 49 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    NASA, sk7lafkos, TILMOS, mikrovioslive