Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 4 ψήφοι

iPhone 16/Plus/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
398 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#241   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 708 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/09/2024 - 13:11

Καλά ούτε ένας δεν πήρε το pro max? Απίστευτο φέτος. Ε μετά σου λεει μην πάρεις από αμαζον


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Από άλλα φορουμ βλέπω ότι έχουν πάρει κάποιοι, αλλά σε σχέση με άλλες χρονιές είναι πολύ λίγοι..... 

 

Επίσης τα απλά μοντέλα 16, έχουν όλοι διαθεσιμότητα. Αυτό σημαίνει ή ότι έφεραν πολλά 16αρια και ελάχιστα pro ή ότι ο κόσμος προτιμάει πλέον τα pro μοντέλα.

 

 

.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#242   mic6

mic6

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2024 - 13:45

Καλά ούτε ένας δεν πήρε το pro max? Απίστευτο φέτος. Ε μετά σου λεει μην πάρεις από αμαζον


Sent from my iPhone using Tapatalk


Εγώ πήρα δύο από istorm πρώτη μέρα

#243   sk7lafkos

sk7lafkos

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2024 - 13:47

Εγώ πάντως που παρήγγειλα 15:04 δεν έχω πάρει. Θα έφεραν λίγα κομμάτια λογικά και θα πήρα οι πολύ πρώτοι. Παίζει και η μνήμη ρόλο βέβαια και το χρώμα. Απ’ ότι φαίνεται όμως έχουν έρθει λίγα

#244   stelpanta

stelpanta

    iPH User

  • 193 μηνύματα
  • Twitter:@upiter0330
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 25/09/2024 - 14:40

Θα είναι σαν να είσαι στο πρώτο κύμα αλλά εντέλει θα είσαι στο τελευταίο κλασσικά …!



#245   Kostas_GR

Kostas_GR

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2024 - 18:56

Παίδες καλησπέρα!

Έρχομαι από 15 pro max και αναμένω το 16 pro max. Με έχει προβληματίσει λίγο το μέγεθος, ήδη φέτος μου ήταν οριακά βολικο.
Από όσους έχουν παραλάβει πως σας φαίνεται η μετάβαση;

Επίσης υπάρχει κάποιος που από παλιότερο μαξ πήγε φέτος στο 16 pro το μικρό που και αυτό μεγαλωσε να μας πει αν τον βολεύει ή του «κακοφαίνεται»;

Θενξ!!

#246   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 708 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/09/2024 - 19:09

Παίδες καλησπέρα!

Έρχομαι από 15 pro max και αναμένω το 16 pro max. Με έχει προβληματίσει λίγο το μέγεθος, ήδη φέτος μου ήταν οριακά βολικο.
Από όσους έχουν παραλάβει πως σας φαίνεται η μετάβαση;

Επίσης υπάρχει κάποιος που από παλιότερο μαξ πήγε φέτος στο 16 pro το μικρό που και αυτό μεγαλωσε να μας πει αν τον βολεύει ή του «κακοφαίνεται»;

Θενξ!!

Το μέγεθος φίλε μου είναι υποκειμενικό...[emoji16]
Σε αυτό το ερώτημα θα πάρεις και αντίστοιχα διαφορετικές απαντήσεις...

Εσύ που έρχεσαι από το 15ΡΜ δεν θα σου φανεί κάτι διαφορετικό. Εκτός αν σε είχε ήδη κουράσει το μέγεθος του, τότε το 16ΡΜ δεν θα σου αρέσει.

Επίσης ανάλογα τα γούστα μπορεί να ήθελες έρχομαι μεγαλύτερη μπαταρία ή μεγαλύτερο μέγεθος , τότε 16 pro max είναι για σένα.

#247   mic6

mic6

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2024 - 19:17

Ολόιδια είναι καλέ ποια μετάβαση 😂

#248   sk7lafkos

sk7lafkos

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2024 - 20:26

Ολόιδια είναι καλέ ποια μετάβαση 😂


Η αλήθεια είναι πως δεν είναι ολόιδια. Έχει μεγαλώσει ελαφρώς σε διαστάσεις το 16 pro max

Από phone arena
“The iPhone 16 Pro Max measures 163mm in height and 77.6mm in width, versus 159.9mm and 76.7mm for the iPhone 15 Pro Max, respectively. A small, but notable change, all things considered.”

#249   mic6

mic6

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2024 - 21:08

Η αλήθεια είναι πως δεν είναι ολόιδια. Έχει μεγαλώσει ελαφρώς σε διαστάσεις το 16 pro max

Από phone arena
“The iPhone 16 Pro Max measures 163mm in height and 77.6mm in width, versus 159.9mm and 76.7mm for the iPhone 15 Pro Max, respectively. A small, but notable change, all things considered.”


Φίλε μου 3 χιλιοστά ύψος και 0.9 του χιλιοστού πλάτος και ρώτησες πως ήταν η μετάβαση. Τι θέλεις να απαντήσω; Δεν υπάρχει μετάβαση, ολόιδια είναι. Αυτή τη διαφορά μπορεί να την έχουν δύο θήκες και ακόμα περισσότερο

#250   grigorisP

grigorisP

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/09/2024 - 22:45

Παιδιά είναι ολόιδια λέμε, τα έβαλα επάνω στο άλλο δεν καταλαβαίνεις τα 2-3 χιλιοστά…ελάχιστα πιο βαρύ το 16…


Sent from my iPhone using Tapatalk

#251   stelpanta

stelpanta

    iPH User

  • 193 μηνύματα
  • Twitter:@upiter0330
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 26/09/2024 - 06:45

Βλέποντας από κοντά το 16 pro max μου φάνηκε πιο μεγάλο τηλέφωνο σε σχέση με το δικό μου 15 pro max,ακόμα κ όταν πληκτρολογείς με το ένα χέρι το δάχτυλο πρέπει να τεντωθεί περισσότερο για να φτάσεις τα αριστερά γράμματα του πληκτρολογίου,γενικώς στο χέρι δείχνει περισσότερο τον όγκο του αλλά πιστεύω με τον χρόνο συνηθίζεται όπως τόσες κ τόσες αλλαγές μέχρι τώρα στα max,το κουμπί της φωτογραφικής δεν με εντυπωσίασε κ το μόνο που μ αρέσει είναι η ταχύτητα που αποκτάς για να βγάλεις φωτογραφία ενώ πριν προσπαθούσες να πατήσεις την κάμερα κάτω δεξιά στην οθόνη κλειδώματος κ καθυστερούσες,ουσιαστικές διαφορές δεν έχει λοιπόν,σίγουρα όμως διόρθωσαν την αυξημένη θερμοκρασία ίσως κ λόγω αλλαγής διαστάσεων,σίγουρα έχει καλύτερο ήχο από το προηγούμενο,όπως και κάμερα σε κάποιες περιπτώσεις κατά την γνώμη μου,αναμένω και εγώ 16 pro max χωρίς ιδιαίτερη αισιοδοξία ως προς τον χρόνο παραλαβής αλλά και την μετάβαση στο νέο μοντέλο…για τέλη Οκτώβρη με βλέπω χαχα,καλημέρα σε όλους !


Τελευταία επεξεργασία από: stelpanta, 26/09/2024 - 06:51


#252   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 708 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/09/2024 - 08:56

Για όποιον ενδιαφέρεται δείχνει τώρα διαθεσιμότητα ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ:

 

APPLE iPhone 16 Pro Dual 5G 256GB Desert Titanium

 

.



#253   applyr

applyr

    iPH Member

  • 231 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/09/2024 - 09:19

 

Για όποιον ενδιαφέρεται δείχνει τώρα διαθεσιμότητα ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ:

 

APPLE iPhone 16 Pro Dual 5G 256GB Desert Titanium

 

.

 

Σε χρώμα που δεν μου αρέσει τέλεια!



#254   Kostas_GR

Kostas_GR

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/09/2024 - 10:04

Το μέγεθος φίλε μου είναι υποκειμενικό...[emoji16]
Σε αυτό το ερώτημα θα πάρεις και αντίστοιχα διαφορετικές απαντήσεις...

Εσύ που έρχεσαι από το 15ΡΜ δεν θα σου φανεί κάτι διαφορετικό. Εκτός αν σε είχε ήδη κουράσει το μέγεθος του, τότε το 16ΡΜ δεν θα σου αρέσει.

Επίσης ανάλογα τα γούστα μπορεί να ήθελες έρχομαι μεγαλύτερη μπαταρία ή μεγαλύτερο μέγεθος , τότε 16 pro max είναι για σένα.

 

 

Η αλήθεια είναι πως δεν είναι ολόιδια. Έχει μεγαλώσει ελαφρώς σε διαστάσεις το 16 pro max

Από phone arena
“The iPhone 16 Pro Max measures 163mm in height and 77.6mm in width, versus 159.9mm and 76.7mm for the iPhone 15 Pro Max, respectively. A small, but notable change, all things considered.”

 

 

Φίλε μου 3 χιλιοστά ύψος και 0.9 του χιλιοστού πλάτος και ρώτησες πως ήταν η μετάβαση. Τι θέλεις να απαντήσω; Δεν υπάρχει μετάβαση, ολόιδια είναι. Αυτή τη διαφορά μπορεί να την έχουν δύο θήκες και ακόμα περισσότερο

 

 

Παιδιά είναι ολόιδια λέμε, τα έβαλα επάνω στο άλλο δεν καταλαβαίνεις τα 2-3 χιλιοστά…ελάχιστα πιο βαρύ το 16…


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

το ξέρω ότι οι διαστάσεις ειναι πολύ λιγακι μεγαλυτερες, αλλα προσωπικα ηδη ήμουν οριακα με το PM περσι εξου και ο προβληματισμος. ναι οθοναρα ναι μπαταριαρα, αλλα σε θεμα φορητοτητας και χρησης με το ενα χερι ειναι βασανο λιγακι. το λεω γιατι παλιοτερα επαιρνε το μικρο pro και εχω να συγκρινω στον τομεα αυτο

 

 

 

Βλέποντας από κοντά το 16 pro max μου φάνηκε πιο μεγάλο τηλέφωνο σε σχέση με το δικό μου 15 pro max,ακόμα κ όταν πληκτρολογείς με το ένα χέρι το δάχτυλο πρέπει να τεντωθεί περισσότερο για να φτάσεις τα αριστερά γράμματα του πληκτρολογίου,γενικώς στο χέρι δείχνει περισσότερο τον όγκο του αλλά πιστεύω με τον χρόνο συνηθίζεται όπως τόσες κ τόσες αλλαγές μέχρι τώρα στα max,το κουμπί της φωτογραφικής δεν με εντυπωσίασε κ το μόνο που μ αρέσει είναι η ταχύτητα που αποκτάς για να βγάλεις φωτογραφία ενώ πριν προσπαθούσες να πατήσεις την κάμερα κάτω δεξιά στην οθόνη κλειδώματος κ καθυστερούσες,ουσιαστικές διαφορές δεν έχει λοιπόν,σίγουρα όμως διόρθωσαν την αυξημένη θερμοκρασία ίσως κ λόγω αλλαγής διαστάσεων,σίγουρα έχει καλύτερο ήχο από το προηγούμενο,όπως και κάμερα σε κάποιες περιπτώσεις κατά την γνώμη μου,αναμένω και εγώ 16 pro max χωρίς ιδιαίτερη αισιοδοξία ως προς τον χρόνο παραλαβής αλλά και την μετάβαση στο νέο μοντέλο…για τέλη Οκτώβρη με βλέπω χαχα,καλημέρα σε όλους !

 

ειναι αυτα τα "μικρα" πραγματα, που μπορει να στο κανουν αβολο και σκεφτομαι και εγω...

 

καποιος που να πηγε απο παλιοτεριο PM σε pro απλο φετος να μας πει εμπειρια απο 6.7'' σε 6,3''; αν του αρεσει/βολευει περισσοτερο ή του φαινεται μεγαλη η μειωση;


Τελευταία επεξεργασία από: Kostas_GR, 26/09/2024 - 10:06


#255   Kostas_GR

Kostas_GR

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/09/2024 - 10:08

 

Για όποιον ενδιαφέρεται δείχνει τώρα διαθεσιμότητα ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ:

 

APPLE iPhone 16 Pro Dual 5G 256GB Desert Titanium

 

.

 

 

και στο κοκκινο site αν μπει καποιος εχει αμεσα διαθεσιμα τα παντα (οχι σε ολα τα χρωματα), εκτος απο Pro max



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 21

3 μέλη, 16 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1), Bing (1), Kostaskal, mic6, giannisk82