Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 16/Plus/Pro/Pro Max- Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
100 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1422 μηνύματα

Δημοσίευση 14/10/2024 - 16:03

Παρακολούθησα αρκετά βίντεο στο YouTube που εν ολίγης αναφέρουν πως η κάμερα του 16pro/max είναι χειρότερη σε κάποια σενάρια από του 15PM.. Είναι αλήθεια γιατί έχω ρίξει παραγγελία και ψιλό απογοητεύτηκα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   SoWasRed

SoWasRed

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 15/10/2024 - 17:07

Από υπερθέρμανση πώς πάει το 16 τελικά; Όσοι παραλάβατε παρατηρήσατε θέμα ή όλα good;



#93   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/10/2024 - 17:27

Υπερθέρμανση δεν έχω αλλά η μπαταρία δεν πάει καλά ελπίζω στο 18.1 να στρώσει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#94   fyd

fyd

    iPH Member

  • 271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 15/10/2024 - 18:14

μμμμ αν ζοριστεί λίγο την λες κ ζεστη

 

το καλοκαίρι πιστεύω θα την πιάνει ευκολακι.

 

απο διάρκεια τωρα ετσι κ έτσι!!

16 pm σημερα 14 ημερων.



#95   Manousos1994

Manousos1994

    iPH Contributor

  • 1599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 15/10/2024 - 18:24

Από υπερθέρμανση πώς πάει το 16 τελικά; Όσοι παραλάβατε παρατηρήσατε θέμα ή όλα good;

Εμένα πάντως σε αντίθεση με τα παιδιά και όσα ανέφεραν προηγουμένως, νομίζω είναι αισθητά πιο κρύο το τηλέφωνο ειδικά κατά την φόρτιση. Σε καμία περίπτωση δεν αντιλαμβάνομαι τις θερμοκρασίες του παρελθόντος. Τώρα τους καλοκαιρινούς μήνες με ντάλα ήλιο 5g ανοιχτό κλπ θα ανεβάσει θερμοκρασία κ λογικό είναι....


Το πτυχίο μου αντί για βαθμό θα γράφει "Επιτέλους" !!!

#96   fyd

fyd

    iPH Member

  • 271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 15/10/2024 - 18:30

Εμένα πάντως σε αντίθεση με τα παιδιά και όσα ανέφεραν προηγουμένως, νομίζω είναι αισθητά πιο κρύο το τηλέφωνο ειδικά κατά την φόρτιση. Σε καμία περίπτωση δεν αντιλαμβάνομαι τις θερμοκρασίες του παρελθόντος. Τώρα τους καλοκαιρινούς μήνες με ντάλα ήλιο 5g ανοιχτό κλπ θα ανεβάσει θερμοκρασία κ λογικό είναι....

το λογικό θα ήτανε λιγότερο εως καθολου από πέρσι,

γιατι απο φετος με τις ειδικές πάστες κ διαφορα τρικ της apple νομιζω δεν θα δικαιολογείται!



#97   tsigo

tsigo

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα

Δημοσίευση 15/10/2024 - 20:57

Καλησπέρα. Εχω τον διπλό ασύρματο φορτιστή της apple για ρολόι και κινητό στα 15w φόρτιση. Αν φορτίσω το 16αρι , που έχει 25w ασύρματη,και το watch 10 θα κάνω κακό στη μπαταρία ή δεν θα υπάρξει πρόβλημα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: tsigo, 15/10/2024 - 20:58


#98   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 708 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/10/2024 - 21:09

Πολύ ανώτερο το 16 PM από το 15Pm , ζεσταίνεται από λίγο έως καθόλου,… (συγκρίνοντας ίδιες εργασίες).
Το 15PM είχε βελτιωθεί ,σε σχέση με το πως είχε βγει στην αρχή , με το update του ios που του είχαν δώσει, αλλά καμία σχέση με το φετινό 16…

Σε σχέση πάλι με το προηγούμενο ανώτερη σε διάρκεια είναι η μπαταρία που μοιάζει ατελείωτη …..

Φτου φτου….


.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: COSTASK, 15/10/2024 - 21:12


#99   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 708 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/10/2024 - 21:16

Παρακολούθησα αρκετά βίντεο στο YouTube που εν ολίγης αναφέρουν πως η κάμερα του 16pro/max είναι χειρότερη σε κάποια σενάρια από του 15PM.. Είναι αλήθεια γιατί έχω ρίξει παραγγελία και ψιλό απογοητεύτηκα
Sent from my iPhone using Tapatalk

Να σου πω στις φωτογραφίες δεν εντόπισα διαφορές με το 15PM, ίδιες μου φαίνονται…

Έτσι κι αλλιώς σε όλα τα κινητά δουλεύουν περισσότερο οι αλγόριθμοι και λιγότερο οι κάμερες…..

Ίσα-ίσα που φέτος έχεις να παίξεις και με περισσότερα φίλτρα ακόμα και την ώρα που τραβάς την φωτογραφία….

.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: COSTASK, 15/10/2024 - 21:17


#100   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1666 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/10/2024 - 09:14

Λοιπον εντυπωσεις μετα απο 5 ημερες χρησης του 16 pro max

Μπαταρια σιγουρα καλυτερη απο το 15 pro max. Απο 100% στις 6.00 το πρωι ειμαι στο 40% στις 22.00 το βραδυ με ιδια χρηση με το 15αρι να ηταν στο 20% την ιδια ωρα.

Οθονη μου φαινεται ενα κλικ πιο φωτεινη, αλλα μπορει να ειναι και η ιδεα μου. Ειναι και λιγο πιο μεγαλη οποτε τα βλεπω καλυτερα απο το 15αρι.

Ηχος πολυ πιο καθαρος.

Camera button μου ειναι ψιλοαδιαφορο. Και μονο σε πλαϊνή χρηση του τηλεφωνου. Σε ορθια χρηση δεν το χρησιμοποιω. Επισης, επειδη η θηκη spigen δεν καλυπτει το button φοβαμαι οτι θα γρατζουνιστει το σημειο αν δεν προσεχω.

Φωτο και βιντεο στα ιδια επιπεδα με περσυ, δεν βλεπω κατι συγκλονιστικό.

Το πολυ καλο ειναι οτι ζεστενεται λιγοτερο και ειδικοτερα στην φορτιση, οποτε αυτο θα κανει και καλο στην μπαταρια σε βαθος χρονου.

Αυτα σαν πρωτη εντυπωση. Γενικα ειμαι ικανοποιημενος

#101   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 708 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/10/2024 - 09:26

Λοιπον εντυπωσεις μετα απο 5 ημερες χρησης του 16 pro max

Μπαταρια σιγουρα καλυτερη απο το 15 pro max. Απο 100% στις 6.00 το πρωι ειμαι στο 40% στις 22.00 το βραδυ με ιδια χρηση με το 15αρι να ηταν στο 20% την ιδια ωρα.

Οθονη μου φαινεται ενα κλικ πιο φωτεινη, αλλα μπορει να ειναι και η ιδεα μου. Ειναι και λιγο πιο μεγαλη οποτε τα βλεπω καλυτερα απο το 15αρι.

Ηχος πολυ πιο καθαρος.

Camera button μου ειναι ψιλοαδιαφορο. Και μονο σε πλαϊνή χρηση του τηλεφωνου. Σε ορθια χρηση δεν το χρησιμοποιω. Επισης, επειδη η θηκη spigen δεν καλυπτει το button φοβαμαι οτι θα γρατζουνιστει το σημειο αν δεν προσεχω.

Φωτο και βιντεο στα ιδια επιπεδα με περσυ, δεν βλεπω κατι συγκλονιστικό.

Το πολυ καλο ειναι οτι ζεστενεται λιγοτερο και ειδικοτερα στην φορτιση, οποτε αυτο θα κανει και καλο στην μπαταρια σε βαθος χρονου.

Αυτα σαν πρωτη εντυπωση. Γενικα ειμαι ικανοποιημενος

 

Αυτό με την φωτεινότητα/καθαρότητα της οθόνης το έχω διαπιστώσει και εγώ, αλλά νόμιζα ότι ήταν η ιδέα μου, επειδή δεν είδα διαφορά στα φετινά χαρακτηριστικά της οθόνης με πέρσι.

 

Την camera button ούτε εμένα με βολέυει να την χρησιμοποιώ με όρθιο το κινητό, αλλά εγώ έτσι και αλλίως, κατα 99% το έχω σε landscape...

Βέβαια σε λίγο μπορεί να μας πουν ότι κρατάμε λάθος το κινητό....

 

Εντάξει η μπαταρία βράχος...

 

 

.


Τελευταία επεξεργασία από: COSTASK, 16/10/2024 - 09:28





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες