Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Power Off και μετά δεν ανοίγει


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   thanoulis

thanoulis

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/02/2009 - 00:17

Καλησπέρα σε όλους

Εχω το 16GB 3G με jailbreak και σήμερα το πρωι δοκίμασα να κάνω power off (επειδη δεν ειχα κανει ποτε) Οταν πήγα να το ανοίξω ήταν νεκρό. Ούτε μηλαράκι ούτε τίποτα. Έκανα restore και τωρα είμαι με την original firmware. Παίζει κάτι τέτοιο και συμβαίνει σε όλους με το jail, ή ήταν τυχαίο? 

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   thanoulis

thanoulis

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/02/2009 - 00:26

ξεχασα να πω η firmware μου ειναι 2.2.1

#3   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 07/02/2009 - 01:01

Τυχαίο : )

#4   dpap

dpap

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/02/2009 - 12:48

Μου το εχει κανει και σε μενα κανα δυο φορες. Βγαίνει το 'Slide to power off', κανεις slide, σβήνει η οθόνη και *νομίζεις* οτι εσβησε ολο το κινητο ενω στην ουσιά απλα εσβησε η οθόνη. Το λειτουργικό ομως απο κατω ακομα τρέχει, καπου έχει κολλήσει και γενικώς δεν εχει 'κλεισει' το τηλέφωνο ακομα κανονικά.

Ο χρήστης μάταια παταει/κρατάει πατημένο το sleep/wake button περιμένοντας να "ανοίξει" το μηλαράκι και η εντύπωση που έχει ειναι οτι "χαλασε" και δεν ανοιγει! Εκεινη τη στιγμη δεν σου κόβει και πολυ να κανεις το κολπο με το reboot γιατι λες 'αφου ειναι ηδη σβηστό, τι σοι reboot θα κανει'...

Και ομως και στις 2 φορες που μου ετυχε, με home + sleep buttons πατημενα για 10'' εκανε το γωνστο reboot και ανοιξε οκ.

Το αναφέρω ωστε να το γνωρίζετε, ειναι κριμα να γίνει restore για ενα συνηθησμένο κολλημα που ετυχε να συμβεί στο shutdown.



#5   sleepson

sleepson

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/05/2009 - 23:32

φιλε dpap  ειληκρινα σημερα με εσωσες.επαθα ακριβως το ιδιο,εσβησε η οθονη κ το τηλ λειτουργουσε κανονικα.αρχισα κ εψαχνα για την εγγυηση,σκεφτομουν μηπως δεν μου το φτιαξουν κ αλλα πολλα τετοια.ευχαριστω πολυ παιδια κανεται τρομερη δουλεια

#6   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/05/2009 - 09:01

Mια φορα συνεβει και σε μενα
Το αφησα λιγη ωρα και μετα ανοιξε
Εφαγε κολλημα ;D ;D




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες