Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

jailbroken without cydia


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
20 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   johngo

johngo

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2010 - 00:09

αγορασα το 3gs (απο αγγελια) εχει 3.1.2 απο οτι μ ειπε ο προηγουμενος ειχε περασει το blackra1n και το cydia . αλλα τα εσβησε καταλαθος. "Οκ" θα μου πειτε απλο περασετα εσυ. εδω εχω το προβλημα κανω την διαδικασια με το blackrain ολα καλα βγαινει η εικονα με το παιδι, ανοιγει το κινητο κανονικοτατα (μονο του) δεν υπαρχει κανενα ερρορ κατα την διαδικασια ολα καλα. στο μενου ομως ΔΕΝ βγαινει κανενα εικονοδιο (balckra1n or cydia ) εχετε υποψην κατι .
υ.γ. το εχω κανει πολλες φορες και σε διαφορετικα πισι.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2010 - 00:23

Η μαύρη σταγόνα υπάρχει στην συσκευή; Εάν ναι θα πρέπει να είσαι σε wifi και μέσα στην σταγόνα θα βρεις το cydia για install .. Εάν δεν υπάρχει δυστυχώς θα πρέπει να κανείς restore και μετά πάλι blackra1n για να ξαναπεραστει το cydia πράγμα που δεν γίνεται τούτη την στιγμή δυστυχώς..

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 08/03/2010 - 00:24


#3   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 08/03/2010 - 00:24

αγορασα το 3gs (απο αγγελια) εχει 3.1.2 απο οτι μ ειπε ο προηγουμενος ειχε περασει το blackra1n και το cydia . αλλα τα εσβησε καταλαθος. "Οκ" θα μου πειτε απλο περασετα εσυ. εδω εχω το προβλημα κανω την διαδικασια με το blackrain ολα καλα βγαινει η εικονα με το παιδι, ανοιγει το κινητο κανονικοτατα (μονο του) δεν υπαρχει κανενα ερρορ κατα την διαδικασια ολα καλα. στο μενου ομως ΔΕΝ βγαινει κανενα εικονοδιο (balckra1n or cydia ) εχετε υποψην κατι .
υ.γ. το εχω κανει πολλες φορες και σε διαφορετικα πισι.


σου εχει βγει καποιο εικονιδιο που ειναι σαν σταγονα?εαν ναι ανοιξε το και θα δεις οτι εκει μεσα ειναι το cydia και πρεπει να το κανεις install.

#4   johngo

johngo

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2010 - 00:39

τρομερη αμεσοτητα!!!
οχι φιλοι μου ξερω ποιο ειναι το εικονιδια αλλα δυστηχως δεν υπαρχει (κοιταξα και τωρα αλλη μια φορα :lol: ). εψαξα και μεσω του search στο κινητο αλλα τπτ. ξερετε αν υπαρχει αλλος τροπος να τα εγκαταστησω ..? εφοσον ειναι jailbroken η συσκευη σας ερχεται καποιος αλλος τροπος ωστε να περασω εφαρμογες.?? (πχ μερικα .ipa που εχω βρει στο νετ μπορω ). αν μου πειτε οχι μαλλον θα περιμενω και εγω να "σπασουν " το 3.1

#5   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/03/2010 - 00:41

Φίλε μου σε ποια εκδοσή είναι η συσκευή σου αυτή την στιγμή?Μήπως γνωρίζεις ποιας σειράς είναι η συσκευή σου και αν έχει κρατηθεί το αρχείο ECID?

ezgif_com_crop_2.gif


#6   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2010 - 00:43

Ολο το jailbreak στηρίζεται στο cydia.. Δεν μπορείς να κανείς κάτι χωρίς αυτό.. Εάν θες την γνώμη μου κανε εναν κόπο και βάλε την συσκευή σε dfu mode και ξανατρεξε το blackrain.. Εάν πάλι δεν γίνει τίποτα update στην 3.1.3 .. Και αναμονή για νεώτερα..

#7   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 08/03/2010 - 00:43

τρομερη αμεσοτητα!!!
οχι φιλοι μου ξερω ποιο ειναι το εικονιδια αλλα δυστηχως δεν υπαρχει (κοιταξα και τωρα αλλη μια φορα :lol: ). εψαξα και μεσω του search στο κινητο αλλα τπτ. ξερετε αν υπαρχει αλλος τροπος να τα εγκαταστησω ..? εφοσον ειναι jailbroken η συσκευη σας ερχεται καποιος αλλος τροπος ωστε να περασω εφαρμογες.?? (πχ μερικα .ipa που εχω βρει στο νετ μπορω ). αν μου πειτε οχι μαλλον θα περιμενω και εγω να "σπασουν " το 3.1


δεν ξερω αν μπορεις να τα περασεις μεσω του iFunBox.δεν εχεις παρα να το δοκιμασεις και να μας πεις.το βλεπω χλωμο βεβαια γιατι πρωτα πρεπει να εχει περαστει το appsync os 3.1 απο cydia πραγμα που δυστυχως δεν εχεις.περιμενε με λιγο να βρω κατι που θελω και να στο στειλω μηπως και πετυχει.

#8   johngo

johngo

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2010 - 00:50

Φίλε μου σε ποια εκδοσή είναι η συσκευή σου αυτή την στιγμή?Μήπως γνωρίζεις ποιας σειράς είναι η συσκευή σου και αν έχει κρατηθεί το αρχείο ECID?

αγαπητε θαναση οι πληροφοριες της συσκευης επισαναφθηκαν
τωρα το αρχειο ecid κατα 99% δεν υπαρχει back up. τωρα αν μπορω να το βρω καπου δωσε μου λινκ να μελετησω κι αλλο :rolleyes:
εχεις καποια λυση ??? :blush:

Συνημμένα αρχεία



#9   johngo

johngo

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2010 - 00:57

δεν ξερω αν μπορεις να τα περασεις μεσω του iFunBox.δεν εχεις παρα να το δοκιμασεις και να μας πεις.το βλεπω χλωμο βεβαια γιατι πρωτα πρεπει να εχει περαστει το appsync os 3.1 απο cydia πραγμα που δυστυχως δεν εχεις.περιμενε με λιγο να βρω κατι που θελω και να στο στειλω μηπως και πετυχει.

σε περιμενω φιλε μου ;)

#10   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2010 - 00:58

αγαπητε θαναση οι πληροφοριες της συσκευης επισαναφθηκαν
τωρα το αρχειο ecid κατα 99% δεν υπαρχει back up. τωρα αν μπορω να το βρω καπου δωσε μου λινκ να μελετησω κι αλλο :rolleyes:
εχεις καποια λυση ??? :blush:

Λογικα εχεις oldbootrom αρα μπορεις να κανεις jailbreak ξανα σε custom3.1.2 και θα εμφανιστει το cydia..(δοκιμασμενο)ολα θα φτιαξουν θα δεις..αν δεν καταφερεις κατι μπορω να σου στειλω 3.1.2.custom firmware..απλα ενα ενα τα βηματα μη σε μπερδεψουμε..προστοπαρων δοκιμασε αυτα που σου προανεφεραν ;)

Τελευταία επεξεργασία από: macmaniac82, 08/03/2010 - 01:01


#11   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2010 - 00:59

Για ρίξε μια ματιά εδώ μήπως κανείς κάτι

http://www.iphonehel...d-shsh-του-3gs/

#12   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/03/2010 - 00:59

Aκολουθησε τον οδηγό μου εδώ : Ρυθμίστε τον δικό σας server για το ECID SHSH του 3Gs.Απλα διάβασε όλα τα post ώστε καθοδηγηθείς για κάποιες αλλαγές σχετικά με τα Links.

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 08/03/2010 - 01:00

ezgif_com_crop_2.gif


#13   johngo

johngo

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2010 - 01:09

Aκολουθησε τον οδηγό μου εδώ : Ρυθμίστε τον δικό σας server για το ECID SHSH του 3Gs.Απλα διάβασε όλα τα post ώστε καθοδηγηθείς για κάποιες αλλαγές σχετικά με τα Links.

οκ :rolleyes: αφου κανω οτι λεει εκει . μετα μπορω να κανω restore se .3.1.2 και blackra1n σαν να μην εχει γινει ποτε.?? η κατι αλλο που δν μ ρχτεται :blink:
υ.γ. να βαλω την συσκευη σε dfu mode οπως προτεινε ο DINFUN kai blackra1n (νομιζω πως το κανει μονο του :unsure: τεπσα ) η να κανω αυτο που προτεινε ο THANASIS & O DINFUN>???

#14   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2010 - 01:14

Λοιπόν δοκίμασε αυτό που λέει ο Θανασης.. Και θα τα καταφέρεις μόνο όπως σου είπε διάβασε το προσεκτικά γιατί κάποια links έχουν αλλάξει..

#15   johngo

johngo

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2010 - 01:19

Λοιπόν δοκίμασε αυτό που λέει ο Θανασης.. Και θα τα καταφέρεις μόνο όπως σου είπε διάβασε το προσεκτικά γιατί κάποια links έχουν αλλάξει..

τα διαβασα (μην με περασετε για χαζο μου φανηκαν πολλα) αν δεν υπαρχει αλλος τροπος θα πω σε εναν φιλο να με βοηθησει.
φιλε macmaniac το custom firmware που λες να μου στειλεις πως θα με βοηθησει? (σορρυ αλλα αρχιζω και κολλαω εχω βομβαρδιστει απο πολλες πληροφοριες την τελευταια βδομαδα)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες