Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

jailbroken without cydia


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
20 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/03/2010 - 01:23

Πριν κάνεις οτιδήποτε με ρίσκο να είναι μη αναστρέψιμο (μέχρι νεοτέρας τουλάχιστον),θα σου πρότεινα να μην προχωρήσεις σε καμιά ενεργεία εφόσον είσαι στην εκδοσή 3.1.2 οπού μπορείς να πάρεις αυτό το πολύτιμο αρχείο(ΕCID) βackup.

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 08/03/2010 - 01:30

ezgif_com_crop_2.gif


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   johngo

johngo

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2010 - 01:30

Πριν κάνεις οτιδήποτε (με ρίσκο να είναι μην αναστρέψιμο μέχρι νεοτέρας τουλάχιστον)θα σου πρότεινα να μην προχωρήσεις σε καμιά ενεργεία εφόσον είσαι στην εκδοσή 3.1.2 οπού μπορείς να πάρεις αυτό το πολύτιμο αρχείο(ΕCID) βackup.

οκ. ειναι ο μονος δρομος σε περιπτωση στραβεις να γυρισω σε 3.1.2. και οχι ανγκαστικα σε 3.1.3.
θα το κανω οταν εχω χρονο και θα ενημερωσω ;)
ισως εχω και αλλες αποριες.. thaks a lot
εδιτ αυτο μπορουμε να το κανουμε σε οποιαδηποτε κατσταση ειναι το τηλ (jailbroken or not.?)

Τελευταία επεξεργασία από: johngo, 08/03/2010 - 01:31


#18   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2010 - 01:40

οκ. ειναι ο μονος δρομος σε περιπτωση στραβεις να γυρισω σε 3.1.2. και οχι ανγκαστικα σε 3.1.3.
θα το κανω οταν εχω χρονο και θα ενημερωσω ;)
ισως εχω και αλλες αποριες.. thaks a lot
εδιτ αυτο μπορουμε να το κανουμε σε οποιαδηποτε κατσταση ειναι το τηλ (jailbroken or not.?)

Κανε αυτο με το ECID που σου ειπαν οταν βρεις χρονο..oσο για το custom firmware 3.1.2 μπορεις να το βρεις(googlesearch)διαφορετικα να το ανεβασω και να στο στειλω και στη συνεχεια κανεις restore με το shift πατημενο και επιλεγεις την custom 3.1.2 και ετοιμο

Τελευταία επεξεργασία από: macmaniac82, 08/03/2010 - 01:48


#19   johngo

johngo

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2010 - 01:47

Κανε αυτο με το ECID που σου ειπαν οταν βρεις χρονο..oσο για το custom firmware 3.1.2 μπορεις να το βρεις(googlesearch)διαφορετικα να το ανεβασω και να στο στειλω

εχεις δικιο το εχει ο κολλητος μου (προσπαθουσαμε να φτιαξουμε το δικο του) φταει η υπερπληροφορηση το ειπα και πιο πανω... ο οποιος κολλητος μου εκανε ρεστορε σε 1.3.3 και δεν δεχεται ουτε καν την σιμ του.... :o

#20   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2010 - 01:57

εχεις δικιο το εχει ο κολλητος μου (προσπαθουσαμε να φτιαξουμε το δικο του) φταει η υπερπληροφορηση το ειπα και πιο πανω... ο οποιος κολλητος μου εκανε ρεστορε σε 1.3.3 και δεν δεχεται ουτε καν την σιμ του.... :o

..και τελικα το φτιαξατε κανοντας restore σε custom 3.1.2?

#21   johngo

johngo

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2010 - 02:02

..και τελικα το φτιαξατε κανοντας restore σε custom 3.1.2?

ψαχνει εδω και μια βδομαδα "φτιαξαμ" και custom 3.1.2 αλλα δν κανει downgrade. το εχει και το κοιταει.. γενικα ειναι ψαγμενος τωρα πως την πατησε ετσι δεν ξερω .. και καλα για το cydia αλλα να μην περνει ουτε την σιμ για να λειτουργησει ως τηλεφωνο ειναι κουλο...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες