Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 3G από την Cosmote


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
64 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   asteris1978

asteris1978

    iPH newbie

  • 86 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/03/2009 - 11:24

Είναι υποχρεωτικά 18μηνα τα συμβόλαια; Για το όνομα!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Terra

Terra

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/03/2009 - 13:35

Quote

Είναι υποχρεωτικά 18μηνα τα συμβόλαια; Για το όνομα!
δυστηχώς ναι, μου φαλινεται η cosmote ακολουθει τα χνάρια της vodafone.

#48   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 22/03/2009 - 14:30

Quote

Quote

Είναι υποχρεωτικά 18μηνα τα συμβόλαια; Για το όνομα!
δυστηχώς ναι, μου φαλινεται η cosmote ακολουθει τα χνάρια της vodafone.
γιατι εδινε η vodafone 18μηνα συμβολαια??εγω για ενα χρονο το πηρα.κ λεω εγω τωρα πειτε μου ποιος θα παει να παρει iphone απο την cosmote με 100ευρο+18μηνη συνδεση+75ευρο παγιο.εγω δεν θα το εκανα ποτε

#49   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 22/03/2009 - 15:09

Συμφωνώ με τον rally170hp....
Εγώ το πήρα από voda με νέα σύνδεση και την επιδότιση της παλιάς...
το μόνο που άλλαξε στο συμβόλαιο ήταν μερικά μηνύματα παραπάνω και 13.5 Ε extra για το 3G...
τώρα τράβα εσύ πάρτο με 1,5 χρόνο δέσμευση πληρώνοντας και 100 ευρω... εμένα το πάγιο μου είναι 47.5 ευρώ...

#50   Terra

Terra

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/03/2009 - 17:13

Quote

Quote

Quote

Είναι υποχρεωτικά 18μηνα τα συμβόλαια; Για το όνομα!
δυστηχώς ναι, μου φαλινεται η cosmote ακολουθει τα χνάρια της vodafone.
γιατι εδινε η vodafone 18μηνα συμβολαια?? εγω για ενα χρονο το πηρα.κ λεω εγω τωρα πειτε μου ποιος θα παει να παρει iphone απο την cosmote με 100ευρο+18μηνη συνδεση+75ευρο παγιο.εγω δεν θα το εκανα ποτε
  Φίλε rally170hp ούτε εγω θα έπαιρνα Iphone από την cosmote με τα υπάρχοντα συμβόλαια , αλλά δεν εννοούσα αυτό. Εννοω ότι και η cosmote παέι και αυτή να αρχισει τα κολπάκια της vodafone (link 1 - link 2) αλλά με άλλο τρόπο (18μηνα συμβόλαια 75ευρω πάγιο κλπ).

Και δεν είπα ότι η cosmote ακολουθεί τα χνάρια της vodafone αλλα ότι μου φαίνεται οτι παει να ακολουθήσει τα χναρια της vodafone.

#51   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 22/03/2009 - 17:50

κ εγω 45ευρο παγιο πληρονω.

#52   eLikon

eLikon

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 22/03/2009 - 23:57

Παιδιά μην τρελαίνεστε και η voda... κατί με 99 ευρώ είδα οτι διαφημίζει... ίσως να ζητάει τα ίδια.
πάντως και μόνο που αρχίζει πάλι να κινείται η αγορά ... καλό είναι ;)


#53   Yannis

Yannis

    Rebuilding

  • 2681 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:GC

Δημοσίευση 23/03/2009 - 00:32

Τελικά ο ανταγωνισμός υπάρχει και φαίνεται ήδη η διαφορά... αν και πολλοί πίστευαν ότι δεν θα γίνει τίποτα και ότι οι τιμές θα ήταν ίδιες.

Αν έμπαινε και η Wind στον χορό θα είχαμε πάρτυ! :-)

#54   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/03/2009 - 00:55

Quote

Είναι υποχρεωτικά 18μηνα τα συμβόλαια; Για το όνομα!


Τα 18μηνα συμβόλαια είναι γερμανικό έθιμο, μάλλον τα έφερε η DT μαζί της.

#55   bilitsos

bilitsos

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/03/2009 - 09:34

ριχνοντας μια πολυ γρηγορη ματια στα προγραμματα και των δυο, και συγκεκριμενα σε αυτο με τα 35ευρο η  vodafone δινει 50 παραπανω sms. και ανεβασε των ογκο δεδομενων της στο 1,5g.

#56   Yannis

Yannis

    Rebuilding

  • 2681 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:GC

Δημοσίευση 23/03/2009 - 13:32

1. Δεν είναι ξεκάθαρο αν ΟΛΑ τα προγράμματα της Cosmote είναι 18μηνα. Στις προσφορές γίνεται αναφορά για το "Bonus" Internet το οποίο ισχύει για 12 μήνες. Πολύ πιθανό να είναι 18μηνη μόνο η προσφορά των 99 ευρώ.

2. Τα 18μηνα και 24μηνα συμβόλαια τα έχουν αρκετές εταιρίες στην Ευρώπη, προσφέροντας (δελεάζοντας) περισσότερα λεπτά ομιλίας, SMS, και Data μαζί με χαμηλότερο πάγιο, μειώνοντας έτσι το κόστος της συσκευής και για τον αγοραστή αλλά και για την ίδια την εταιρία. Στο εξωτερικό τα συμβόλαια "σπάνε" πιο δύσκολα, αφού τις περισσότερες φορές απαιτείται η καταβολή ΟΛΩΝ των παγίων που υπολοίπονται και όχι μόνο το μέρος της επιδότησης της συσκευής που ισχύει στην Ελλάδα.

3. Η Vodafone έχει ήδη απαντήσει με διάφορες προσφορές και έχει εκτοξεύσει τον όγκο των δεδομένων σε όλα (αν δεν κάνω λάθος) τα προγράμματα του iPhone!

4. Για ακόμα μια φορά αποδεικνύεται ότι ο ανταγωνισμός μόνο καλό κάνει...

#57   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2009 - 17:55

Quote

και αν προσέξετε οι διαφημίσεις είναι σχεδόν ίδιες με διαφορά το λογότυπο της εταιρείας που το παρέχει (Vodafone, cosmote ) στο τέλος.
και στο ονομα που καλει(ελληνικο στης cosmote) και καποια λογια αλλαζουν.

#58   asteris1978

asteris1978

    iPH newbie

  • 86 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2009 - 19:54

που δεν ειναι 75 ευρω εχει τελη συνδρομητων 10 ευρω και αλλα κολπακια ομορφα

#59   Elusive_Cure

Elusive_Cure

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/03/2009 - 21:25

παιδες, σαν ιδιοκτητης vodafone corner μπορω να σας επιβεβαιωσω πως η προσφορα της vodafone οσο αφορα το iphone 3G εχει ως εξης.

99 Ευρω για το 8ρι, στο iphone 400 plus (77 ευρω παγιο με 400 λεπτα δωρεαν ομιλιας) με 2.5 Gb το μηνα δωρεαν ογκο δεδομενων και συμβολαιο 12 μηνων, αντι 18 μηνων στην cosmote με 99 Ευρω στο 8ρι και 750 mb δεδομενα. Επισης οπως γνωριζετε απο τον Ιουλιο οπου η Vodafone ανακοινωσε τη διαθεση του, η συσκευη πωλειται και ξεχωριστα (ειτε ακομα και σε ανανεωση συμβολαιου), πραγμα που απ'οσο γνωριζω (μεχρι στιγμης) δεν ισχυει για την Cosmote.

Ολα αυτα φυσικα δεν τα γραφω για να προμοταρω τη Vodafone, απλα για δικη σας ενημερωση, ουτως η αλλως, η Vodafone εχει πια προχωρησει σε αλλες συσκευες (βλεπε Blackbery Storm) και μπορω να σας πω με σιγουρια πως αναμενονται και αλλες αποκλειστικοτητες (ισως και Android).

Κακα τα ψεμματα, οσοι πια ηθελαν να παρουν το iphone το εχουν ηδη παρει (σας θυμιζω την τεραστια προσελευση κοσμου τις πρωτες ημερες στα Vodafone stores), η προσφορα της cosmote απλα βοηθαει τον ανταγωνισμο και ειναι οτι καλλυτερο για τον καταναλωτη.

#60   Terra

Terra

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/03/2009 - 21:33

Quote

παιδες, σαν ιδιοκτητης vodafone corner μπορω να σας επιβεβαιωσω πως η προσφορα της vodafone οσο αφορα το iphone 3G εχει ως εξης.



99 Ευρω για το 8ρι, στο iphone 400 plus (77 ευρω παγιο με 400 λεπτα δωρεαν ομιλιας) με 2.5 Gb το μηνα δωρεαν ογκο δεδομενων και συμβολαιο 12 μηνων, αντι 18 μηνων στην cosmote με 99 Ευρω στο 8ρι και 750 mb δεδομενα. Επισης οπως γνωριζετε απο τον Ιουλιο οπου η Vodafone ανακοινωσε τη διαθεση του, η συσκευη πωλειται και ξεχωριστα (ειτε ακομα και σε ανανεωση συμβολαιου), πραγμα που απ'οσο γνωριζω (μεχρι στιγμης) δεν ισχυει για την Cosmote.



Ολα αυτα φυσικα δεν τα γραφω για να προμοταρω τη Vodafone, απλα για δικη σας ενημερωση, ουτως η αλλως, η Vodafone εχει πια προχωρησει σε αλλες συσκευες (βλεπε Blackbery Storm) και μπορω να σας πω με σιγουρια πως αναμενονται και αλλες αποκλειστικοτητες (ισως και Android).



Κακα τα ψεμματα, οσοι πια ηθελαν να παρουν το iphone το εχουν ηδη παρει (σας θυμιζω την τεραστια προσελευση κοσμου τις πρωτες ημερες στα Vodafone stores), η προσφορα της cosmote απλα βοηθαει τον ανταγωνισμο και ειναι οτι καλλυτερο για τον καταναλωτη.
σωστός.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες