Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αντιγραφη ipa απο το iphone στο pc


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   xrhstos3

xrhstos3

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/03/2010 - 14:46

Εχω ενα προβλημα επειδη εκανα φορματ το pc κ εχασα τα apps που ειχα αποθηκευμενα πως μπορω να τα βγαλω απο το iphone κ να τα περασω στο pc με usb;ξερει καποιος αν υπαρχει καποιο προγραμμα εκτος απο το winscp;
Καλο ειναι κ αυτο αλλα κανει πολυ ωρα λογω του ασυρματου ενω με το usb θα ειναι πιο γρηγορο.
Μου εβγαλε καποια προβληματα το τηλ κ θελω να το κανω restore εχω το 3gs 3.1.2 ευχαριστω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   god21

god21

    iPH Contributor

  • 1019 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/03/2010 - 14:49

Σύνδεσε την συσκευή σου στον pc και πήγαινε εκεί που λέει "DEVISE" θα σου λέει iPhone κάνε δεξί κλικ και "transferm purhases" έτσι θα περαστούν τα apps που έχεις στο iPhone στον pc.
Άμα κάνεις restore θα χάσεις το jailbreak εκτός αν έχεις παλιά bootrom ή κρατημένα τα SHSH αρχεία στον server του Jay Freeman (saurik).

Τελευταία επεξεργασία από: god21, 21/03/2010 - 14:50


#3   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/03/2010 - 14:55

Εχω ενα προβλημα επειδη εκανα φορματ το pc κ εχασα τα apps που ειχα αποθηκευμενα πως μπορω να τα βγαλω απο το iphone κ να τα περασω στο pc με usb;ξερει καποιος αν υπαρχει καποιο προγραμμα εκτος απο το winscp;
Καλο ειναι κ αυτο αλλα κανει πολυ ωρα λογω του ασυρματου ενω με το usb θα ειναι πιο γρηγορο.
Μου εβγαλε καποια προβληματα το τηλ κ θελω να το κανω restore εχω το 3gs 3.1.2 ευχαριστω

απο την στιγμη που εχει γινει format στο pc.. θα πρεπει πρωτα να κανεις authorize computer.. και μετα να ακολουθησεις την συμβουλη του god21.. για transfer purchases με δεξι κλικ στο ονομα της συσκευης.. τωρα για restore.. δεν ειναι κατι ευκολο αυτη την εποχη.. εαν εχεις παλια bootrom.. και εχεις κρατησει ecid shsh απο cydia μπορεις.. εαν οχι.. τοτε θα πρεπει να περιμενεις νεοτερα εργαλεια.. :(

#4   xrhstos3

xrhstos3

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/03/2010 - 16:55

απο την στιγμη που εχει γινει format στο pc.. θα πρεπει πρωτα να κανεις authorize computer.. και μετα να ακολουθησεις την συμβουλη του god21.. για transfer purchases με δεξι κλικ στο ονομα της συσκευης.. τωρα για restore.. δεν ειναι κατι ευκολο αυτη την εποχη.. εαν εχεις παλια bootrom.. και εχεις κρατησει ecid shsh απο cydia μπορεις.. εαν οχι.. τοτε θα πρεπει να περιμενεις νεοτερα εργαλεια.. :(


Σας ευχαριστω για την απαντηση αλλα δεν εχω μονο αγορασμενες εφαρμογες αλλα κ σπασμενες αυτες πως τις περναω στο pc;
Εχω με την παλια bootrom το κινητο το αγορασα αυγουστο.Την ecid shsh πως την κραταω;

#5   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/03/2010 - 17:00

Εάν κοιτάξεις στο cydia σου γράφει πάνω πάνω.. The device has 3.1.2 on file ecid

#6   xrhstos3

xrhstos3

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/03/2010 - 16:55

Σε ευχαριστω αλλα δεν μου εχει πει καποιος πως βγαζω τις σπασμενες εφαρμογες απο το iphone εκτος απο το winscp υπαρχει καποιος αλλος τροπος χρησιμοποιοντας το καλωδιο;
Καποιο προγραμμα μηπως; Τις αγορασμενες ή τις free ξερω πως το κανεις για τις αλλες δεν ξερω.Αν ξερει καποιος θα με βοηθουσε παρα πολυ ευχαριστω

#7   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 26/03/2010 - 16:57

Σε ευχαριστω αλλα δεν μου εχει πει καποιος πως βγαζω τις σπασμενες εφαρμογες απο το iphone εκτος απο το winscp υπαρχει καποιος αλλος τροπος χρησιμοποιοντας το καλωδιο;
Καποιο προγραμμα μηπως; Τις αγορασμενες ή τις free ξερω πως το κανεις για τις αλλες δεν ξερω.Αν ξερει καποιος θα με βοηθουσε παρα πολυ ευχαριστω

πηαγινε στο cydia και κατεβασε το cydelete.μετα αυτο σου δινει την δυνατοτητα να τις αφαιρεις απο το κινητο σου...ο τροπος ιδιος με τις κανονικες...πατας παρατεταμενα πανω μεχρι να τρεμοπαιζουν και θα σου εμφανισουν ενα κοκκινο χ...

#8   xrhstos3

xrhstos3

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/03/2010 - 00:28

Δεν εννοουσα να τις διαγραψω να τις αντιγραψω στο pc εννοω υπαρχει καποιο προγραμμα ή τροπος για να το κανω χρησιμοποιοντας καλωδιο κ οχι το wifi;

#9   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 27/03/2010 - 00:30

Δεν εννοουσα να τις διαγραψω να τις αντιγραψω στο pc εννοω υπαρχει καποιο προγραμμα ή τροπος για να το κανω χρησιμοποιοντας καλωδιο κ οχι το wifi;

ναι φιλε μου συνδεεις το κινητο με το iTunes και κανεις sync...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες