Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Apple iPhone 3GS 3.1.3 AT&T


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
85 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   DisConnect

DisConnect

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/04/2010 - 18:54

Φίλε συνονόματε Πάνο αυτό θα σύμφερε πραγματικά και μένα!! Εγω έχω περίπου 2 βδομάδες το 3GS 32άρι μου που παρήγγείλα απο ebay. Μου κόστισε με έναν φορτιστή αυτοκινήτου Belkins και μία SoftBag θήκη 510 Ευρώ.(Από 100% Top-Rated Seller Εννοείται) Αν σε αναλογία ευρώ/δολαρίου το έπαιρνα απο ελλάδα, έτσι όπως το ήθελα (3GS 32Gb White) ήθελα το λίγο-λίγο 700 Ευρώ!! Βγήκα κερδίσμένος δηλαδή περίπου 190 Ευρώ (ίσως και παραπάνω ) αλλα και χαμένος γιατί είναι κλειδωμένο! :(

Τυχαία όμως βρήκα μία AT&T Sim από έναν γείτονα που κάνει δουλειές σε Αμερική, και μπόρεσα τουλάχιστον να το φτάσω μέχρι ένα όρισμένο στάδιο.. (Apps,WiFi,Games klp) δεν ξέρω τι θα γίνόταν αν δεν έβρισκα την συγκεκριμένη AT&T Sim...
Αναμένω και γω λοιπόν μαζί σας για το Unlock της 3.1.3 !!

Ερώτηση προς όλους τους iPhone-άκηδες: Επειδή είναι η πρώτη φορά που αγοράζω προιόν της Apple (και εννοείται πως έχω ενθουσιαστεί) μήπως ξέρει κανείς έαν υπάρχει πιθανότητα να μου μείνει το προιόν άχρηστο? Έχω την έκδοση 3.1.3 (7Ε18) || Φορέας ΑΤ&Τ 5.6 || Firmware μόντεμ 05.12.01 .. || Υπάρχει σωτήρια??? Παρακολουθόντας τα Posts σας πιστεύω ότι είναι θέμα χρόνου.. Σωστα? :excl:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/04/2010 - 19:04

Ερώτηση προς όλους τους iPhone-άκηδες: Επειδή είναι η πρώτη φορά που αγοράζω προιόν της Apple (και εννοείται πως έχω ενθουσιαστεί) μήπως ξέρει κανείς έαν υπάρχει πιθανότητα να μου μείνει το προιόν άχρηστο? Έχω την έκδοση 3.1.3 (7Ε18) || Φορέας ΑΤ&Τ 5.6 || Firmware μόντεμ 05.12.01 .. || Υπάρχει σωτήρια??? Παρακολουθόντας τα Posts σας πιστεύω ότι είναι θέμα χρόνου.. Σωστα? :excl:


Φίλε μου σαν χρήστης των προϊόντων της Apple απο το 2000 σε διαβεβαιώ ότι η Apple σαν εταιρία πολύ δύσκολα σταματάει την υποστήριξη των προϊόντων της.Αν τώρα αναφέρεσαι στο unlock της συσκευής και κατ επέκταση την χρήση της στην Ελλάδα,δεν μπορεί κάνεις να το γνωρίζει και να σου απαντήσει με σιγουριά, δεδομένου ότι δεν είναι θέμα της κατασκευάστριας εταιρίας άλλα των ανθρώπων που ασχολουντε με το συγκεκριμένο θέμα.

ezgif_com_crop_2.gif


#78   panosgrk7

panosgrk7

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 22/04/2010 - 19:10

Φιλε DisConnect δυστυχως ετσι ειναι, παντα εχουμε απωλειες και δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα...
Εγω περιμενω να μου ερθει η AT&T sim απο usa..

Οσο για unlock+jb τα πραγματα δεν ειναι καθολου ενθαρρυντικα, λενε για Ιουνιο πολλοι απο εδω μεσα.. απο το να μη βγει καθολου (πραγμα δυσκολο) κατι ειναι κι αυτο.. οποτε κανε υπομονη οπως κι εγω! ;)

#79   smart78

smart78

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2010 - 19:24

και εγω το αγορασα απο το ebay και μου εχει ερθη με μια sim της AT&T το iphone 3GS 32GB το ιδιο θα περιμενω τον ιουνιο γιατι εχει 3.1.3?

#80   panosgrk7

panosgrk7

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 22/04/2010 - 19:29

και εγω το αγορασα απο το ebay και μου εχει ερθη με μια sim της AT&T το iphone 3GS 32GB το ιδιο θα περιμενω τον ιουνιο γιατι εχει 3.1.3?


ναι φιλε μου, εαν ισχυει αυτο που "ακουγεται" οτι θα βγει τον Ιουνιο με την ελευση της εκδοσης 4

#81   kostas21

kostas21

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/05/2010 - 01:05

παιδια εχει το jb για την 3.1.3 με 05.12.01 mc model και λειτουργι κανονικα μολις το εκανα λεγετε spirit και υπαρχι στο καιντρικο μενου τησ σελιδας αν σας βγαλη καποιο σφαλμα βαλτετο να ανοιγι με τα windows 98/windows me

#82   DisConnect

DisConnect

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/05/2010 - 03:30

παιδια εχει το jb για την 3.1.3 με 05.12.01 mc model και λειτουργι κανονικα μολις το εκανα λεγετε spirit και υπαρχι στο καιντρικο μενου τησ σελιδας αν σας βγαλη καποιο σφαλμα βαλτετο να ανοιγι με τα windows 98/windows me



Πολυ σωστος ο φιλος, που μας ξυπνησε λιγο και πηραμε χαμπαρι οτι βγηκε jailbreak για την 3.1.3 που θελουμε ολοι μας.. αλλα φιλε μου
ειλικρινα με ενδιαφερει πιο πολυ το unlock για να λειτουργησω την συσκευη μου! Eυχαριστω παντως.. ! :rolleyes:

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 04/05/2010 - 11:28
Greeklish to Greek.


#83   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/05/2010 - 07:38

Εάν θέλετε σε αυτό το forum γράφουμε Ελληνικα γιατί είμαστε Ελληνες.. Ας μην το ξεχνάμε και αυτό..

#84   sara8in

sara8in

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/05/2010 - 03:22

παιδια καλημερα !εχουμε κανενα νεο για jb και unlock για iphone 3gs?ευχαριστω εκ των προτερων!

#85   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/05/2010 - 07:47

Εάν θέλεις μην σπαμαρεις σου έχουμε δώσει απάντηση..

#86   REX

REX

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2010 - 14:59

Παιδιά καλησπέρα, έχω στα χέρια μου ένα 3gs το οποίο είναι κλειδωμένο στην ΑΤ&Τ, το συνδέω με το pc αλλά δεν κάνει τίποτα (λέει insert a valid card...) , λογικά θέλει την κάρτα στο οποίο ήταν κλειδωμένο, την οποία όμως δεν έχω.

Τώρα που έχει βγεί και jb και unlock, υπάρχει τρόπος να κάνω κάτι ή χρειάζομαι οπωσδήποτε μια κάρτα ΑΤ$Τ ??




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες