Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Να'μαι και γω!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
13 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   mrTessera

mrTessera

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MR.TESSERA

Δημοσίευση 03/04/2010 - 23:38

Μετά απο πάνω απο ένα χρόνο που μπαίνω σχεδόν καθημερινά, παρακολουθώ συζητήσεις, βρίσκω λύσεις στα προβλήματα μου κλπ, επιτέλους πριν μερικές ημέρες έγινα κι εγώ μέλος!
Να αναφέρω πως αν και κουβαλάω πάνω απο ένα χρόνο iPhone, το οποίο ήταν το μόνο τηλέφωνο που με έκανε να "πουλήσω" τη NOKIA μετά απο τόσα χρόνια, πρόσφατα ΑΠΕΞΑΡΤΗΘΗΚΑ ΤΕΛΕΙΩΣ απο τη Microsoft και τα προϊστορικά WINDOWS οποιασδήποτε έκδοσης και εδώ και λιγο καιρό είμαι ο υπερήφανος κάτοχος ενός MacBook Pro! Επόμενη αγορά: iPad και βλέπουμε...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   mrTessera

mrTessera

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MR.TESSERA

Δημοσίευση 03/04/2010 - 23:40

Αν κάποιος ψήνεται να στήσουμε group-therapy με θέμα την βοήθεια ατόμων για απεξάρτηση απο τn MICROSOFT είμαι μέσα!

#3   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 03/04/2010 - 23:50

ε αντε και επισημα καλως ηρθες :rolleyes: ,αν και γω ειναι πιο καινουργιος απο σενα :D

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#4   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/04/2010 - 00:50

Χωρίς να θέλω να δημιουργήσω ίντριγκες θα τονίσω μόνο ένα πράγμα, Η Microsoft όπως και η Apple δεν είναι τίποτα άλλο από εταιρίες... Ούτε θρησκιες, ούτε θεοί, ούτε ναρκωτικά, ούτε τιποτα!

Οι χρήστες των windows δεν χρειάζονται group απεξάρτησης! Όλο το θέμα είναι να κάνουμε την δουλειά μας... Ανάλογα με την δουλειά λοιπόν διαλεγουμε και λειτουργικό!

#5   mrTessera

mrTessera

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MR.TESSERA

Δημοσίευση 04/04/2010 - 17:05

Άλλος ένας εξαρτημένος...
Πόσο θλιβερό...
Νομίζει πως μπορεί να κάνει τη δουλειά του με ΠΑΡΑΘΥΡΑ!!!
Μην ανησυχείς, όλα θα πάνε καλά αρκεί πρώτα να δεχτείς το πρόβλημα.
Η ΑΠΟΔΟΧΗ ειναι η μισή λύση του προβλήματος.
Με λένε Danny και έχω να χρησιμοποιήσω Windows 2 εβδομάδες!

#6   Deviance

Deviance

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/04/2010 - 17:37

Με λένε γιαννη και κάτι με τρώει που έχεις χρησιμοποίηση windows για 2 βδομάδες ξέρεις τη είναι?
Αρε κατά καμένα funboys πρόβατα που σας σέρνουν απτήν μύτη apple sheep

#7   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/04/2010 - 18:57

Μια και τώρα ειδα την απάντηση σου... Είπα πως δεν θέλω να δημιουργήσω ιντριγκες αλλά τι να κάνουμε που έψαχνες απεγνωσμένα ένα προγραμμα για msn με βιντεοκλήση για το τοσο καλό mac σου! Η απόδειξη παρακάτω:

http://www.iphonehel...79

Πάντος όπως είπα και πριν είναι θέμα τι δουλειά θες να κάνεις! Αν ήμουν επαγγελματίας ναι να πληρώσω mac γιατί είναι πιο σταθερό και πιο γρήγορο απο τα windows αλλα για να παιζω μουσική και να βλέπω ταινίες δεν χρειάζομαι mac! Το οτί μου αργεί να περάσει τα φιλτρα στο photoshop δεν με κάνει να παω να ρίξω 1200€ και πάνω για ένα mac! Το iTunes υπαρχει και για windows και όλα καλά! Την δουλειά μου την κάνω και έτσι!

Ούτε ο hackeras είμαι ούτε εξαρτημένος απο τους υπολογιστές!
Αυτά, δεν νομιζω να ασχολιθώ άλλο με το θέμα γιατί δεν έχει νόημα! Τώρα talk to the hand!!!

Τελευταία επεξεργασία από: michaelkrtikos, 04/04/2010 - 19:00


#8   mrTessera

mrTessera

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MR.TESSERA

Δημοσίευση 04/04/2010 - 23:44

michaelkrtikos δεν καταλαβαίνω τι θες να αποδείκσεις με αυτο το λίνκ αλλα τέλος πάντων. Εγω απλά βλέπω τη λύση στο ΤΕΛΕΦΤΑΙΟ προβλημα που είχα με τα μακ. Ίντριγκες δημιουργείς και μονο με τη φοτο που έχεις βάλει... γενικα ΝΑ κανει ο πωπός σου για παρεξήγηση! Αλλα που να τη βρείς την αίσθηση του χιούμορ ρε κακομοίρη που τρος τη ζωή σου μπροστα σε ενα πι-σι περιμένοντας να περάσει τα φίλτρα στο photoshop αντι να παρεις ενα apple να κάνεις τη δουλειά σου και μετά να βγείς να δεις τι ωραία είναι η ζωή έξω...

Deviance και για σένα τα ίδια πανω κάτω έχω να πω, αίσθηση του χιούμορ ΜΗΔΕΝ, όρεξη για παρεξήγηση ΦΟΥΛ και γενικά ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ μάλλον είναι πως δεν έχετε λεφτά να πάρετε ΕΝΑΝ ΑΛΗΘΙΝΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ και σας φταίει όποιος απλα έχει!

Now go cry to your mama, play with your toys and let REAL MEN with REAL TOOLS do some work and make some money...

#9   Deviance

Deviance

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/04/2010 - 01:02

Deviance και για σένα τα ίδια πανω κάτω έχω να πω, αίσθηση του χιούμορ ΜΗΔΕΝ, όρεξη για παρεξήγηση ΦΟΥΛ και γενικά ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ μάλλον είναι πως δεν έχετε λεφτά να πάρετε ΕΝΑΝ ΑΛΗΘΙΝΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ και σας φταίει όποιος απλα έχει!

Now go cry to your mama, play with your toys and let REAL MEN with REAL TOOLS do some work and make some money...


Φίλτατε λεφτά έχω απλά δεν εθελοτυφλώ, είσαι σαν κάτι παιδάκια που παίρνουν ένα καινούργιο παιχνιδάκι και το κάνουν βούκινο σε όλη την γειτονία σε πληροφορώ ότι το πισι μου πατάει το macaki σου μίλια μπροστά το hardware δεν το αγγίζεις μην ξεχνάς ότι πισι δεν σημαίνει μόνο windows σημαίνει και Linux και και και.. Let your e-peni aside grow some balls and learn to do a proper conversation.

PS: Λόγο του χαμηλού νοητικού επιπέδου που διέκρινα απτά ποστ σου δεν πιστεύω να ξανά ασχοληθώ όπως είπε κιο Μιχάλης Talk to my hand and play with your tools its the only thing you can play with :P

Τελευταία επεξεργασία από: Deviance, 05/04/2010 - 01:04


#10   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/04/2010 - 03:06

+1!!!! Και απο τα intrests καταλαβαίνω οτι μια ζωή το παιδί θα είναι πίσω απο μια οθόνη! Για να παίζει παιχνίδια και ας θεωρεί τον εαυτό του real man! Με τόσες παιχνιδομηχανές τι να πω! Το real life θα του φαντάζει 3D σε HD!

Φίλε μου να σου πω και κάτι άλλο! Σημασία δεν έχει τελικά αυτο που δείχνεις οτι είσαι ή αυτό που λες οτι είσαι! Σημασία έχει αυτό που είσαι! Όχι αν έχεις ps3,nintendo ds,mac,BMW με ηχοσυστήματα και ένα κάρο ξανθές να τρέχουν απο πίσω σου! Λυπάμαι που στο λέω αλλά μια μέρα θα ξυπνήσεις απο αυτό και θα καταλαβεις! Μην αργείς όμως γιατί είσαι 25 και σε λίγα χρονάκια θα κληθείς να κρατήσεις οικογένοια! Αν μάθεις στα παιδιά σου να παίζουν παιχνίδια στις πολυάριθμες παιχνιδομηχανές σου, χάθηκες!

Όσο για το avatar μου φίλε μου είναι που κάτι που σκεφτεται όλος ο Ελληνικός λαός απλά γιατί κάποιοι είναι τραμπούκοι!!! Τα μικρά γράμματα τα λένε όλα αλλά μάλλον δεν τα διαβασες! Γραφει: I don't need sex, the goverment fucks me every day! Κάτι που μάλλον στην καλοστημένη ζωούλα σου δεν σε αγγίζει! Δεν είμαι εγώ αυτός που θα σε κρίνω και για αυτό για μια ακόμα φορά θα σταματήσω εδώ! Ετσι κι αλλιώς δεν νομίζω να θες να κλειδωθεί το πρωτο ποστ του καλοσορίσματος!

Καλός όρισες στην παρέα μας! :)

#11   mrTessera

mrTessera

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MR.TESSERA

Δημοσίευση 05/04/2010 - 04:05

Με κάνετε και βαριέμαι...
Το λήγω εδώ!
Ίσως έχετε δίκιο σε κάποια απο αυτα που λέτε παρόλαυτα εγω ξεκίνησα να κάνω ένα αστέιο και σεις μου την πέσατε πολύ επιθετικά!!!
Αφήστε με να πνιγώ στην τεχνολογία μου και σε όλα τα άλλα υλικά που μου δίνουν απόλαυση!!!!!

#12   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/04/2010 - 04:12

Αν κρίνεις επιθετικό το οτι διευκρίνησα οτι δεν χρειάζομαι mac για να τρεχω ταινίες και μουσική τι να πω? Επίσεις παρατήρησες πως παραδέχτηκα πως είναι καλυτερο απο τα windows απλά εγώ δεν το χρειάζομαι!

Τέλος πάντον! Καλός ήρθες λοιπόν! Θα είμαστε εδώ για κάθε τι που θα χρειαστείς! Όπως πάντα! :)

#13   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 05/04/2010 - 12:18

Καλως ηρθες και απο εμενα φιλε μου, οσο για το χιουμορ!, να ξερεις οτι μερικες φορες ειναι δικοπο μαχαιρι!! ;)

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#14   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 05/04/2010 - 12:26

Καλως ηρθες και απο 'μενα φιλε μου...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες