Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 20 ψήφοι

Εφαρμογές


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6997 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 12/10/2009 - 01:37

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση: έκανα το JB με το Blackra1n, και εγκατέστησα τις εφαρμογές που με ενδέφεραν (SBSettings, Winterboard, Backgrounder και Five Icon Dock). Το ζήτημα είναι το εξής: ξέρω ότι το AppSync επιτρέπει σε σπασμένες εφαρμογές να συγχρονίζονται με το iTunes. Δεν με ενδιαφέρουν οι σπασμένες εφαρμογές, δεν χρησιμοποιώ (και δεν σκοπεύω να χρησιμοποιήσω), με ενδιαφέρει όμως να μπορώ να συγχρονίζω με το iTunes αυτές τις εφαρμογές που έχω εγκαταστήσει απο το Cydia (αυτές πχ που ανέφερα παραπάνω). Το AppSync την κάνει αυτή τη δουλειά, ή χρειάζομαι κάποια άλλη εφαρμογή για αυτό;
Ευχαριστώ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/10/2009 - 01:40

Όχι δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα μιας και οι εφαρμογές από cydia δεν είναι εφαρμογές αναγνωρισμένες από το iTunes και δεν μπορούν να συγχρονιστούν με αυτό με την χρήση καμίας εφαρμογής.

#93   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 12/10/2009 - 01:44

Όχι δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα μιας και οι εφαρμογές από cydia δεν είναι εφαρμογές αναγνωρισμένες από το iTunes και δεν μπορούν να συγχρονιστούν με αυτό με την χρήση καμίας εφαρμογής.


Κάποιος τρόπος τουλάχιστον να τις έχω back up στον υπολογιστή μου ώστε να μπορώ να τις ξαναπεράσω όλες μαζί σε περίπτωση που χρειαστεί;

Τελευταία επεξεργασία από: Tillter, 12/10/2009 - 01:45


#94   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 12/10/2009 - 02:36

Κάποιος τρόπος τουλάχιστον να τις έχω back up στον υπολογιστή μου ώστε να μπορώ να τις ξαναπεράσω όλες μαζί σε περίπτωση που χρειαστεί;


απο οσο ξερω δεν γινετε αυτο που ζητας..

#95   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/10/2009 - 02:38

Μπορεις να της παρεις σαν αρχεια οπως ειναι με ssh.Τα αρχεια του cydia ειναι .deb

ezgif_com_crop_2.gif


#96   WoodyAllen

WoodyAllen

    iPH Contributor

  • 1116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2009 - 07:11

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση: έκανα το JB με το Blackra1n, και εγκατέστησα τις εφαρμογές που με ενδέφεραν (SBSettings, Winterboard, Backgrounder και Five Icon Dock). Το ζήτημα είναι το εξής: ξέρω ότι το AppSync επιτρέπει σε σπασμένες εφαρμογές να συγχρονίζονται με το iTunes. Δεν με ενδιαφέρουν οι σπασμένες εφαρμογές, δεν χρησιμοποιώ (και δεν σκοπεύω να χρησιμοποιήσω), με ενδιαφέρει όμως να μπορώ να συγχρονίζω με το iTunes αυτές τις εφαρμογές που έχω εγκαταστήσει απο το Cydia (αυτές πχ που ανέφερα παραπάνω). Το AppSync την κάνει αυτή τη δουλειά, ή χρειάζομαι κάποια άλλη εφαρμογή για αυτό;
Ευχαριστώ.


Tilter τελικά έκανες JB? Θα είχε ενδιαφέρον να έκανες μια δημοσίευση για τις εντυπώσεις σου. Δηλαδή τι κέρδισες με αυτή την κίνηση. Τι σημαίνει για την αξιοπιστία του τηλεφώνου κλπ. Ούτε εμένα με ενδιαφέρουν οι cracked apps. Αυτό που με ενδιαφέρει όμως είναι τι κερδίζει ένας business user από αυτό και πως επιδρά στην αξιοπιστία και τις επιδόσεις της συσκευής.
Ξέρεις το χρειάζομαι το τηλέφωνο και για τη δουλειά μου και θα ήθελα τη γνώμη σου αν βρεις λίγο χρόνο να την καταγράψεις.

#97   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 12/10/2009 - 08:36

Tilter τελικά έκανες JB? Θα είχε ενδιαφέρον να έκανες μια δημοσίευση για τις εντυπώσεις σου. Δηλαδή τι κέρδισες με αυτή την κίνηση. Τι σημαίνει για την αξιοπιστία του τηλεφώνου κλπ. Ούτε εμένα με ενδιαφέρουν οι cracked apps. Αυτό που με ενδιαφέρει όμως είναι τι κερδίζει ένας business user από αυτό και πως επιδρά στην αξιοπιστία και τις επιδόσεις της συσκευής.
Ξέρεις το χρειάζομαι το τηλέφωνο και για τη δουλειά μου και θα ήθελα τη γνώμη σου αν βρεις λίγο χρόνο να την καταγράψεις.


οκ, να το δουλέψω όμως λίγο...

#98   skylos28

skylos28

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2009 - 19:29

εκανα τη βλακεια να εγκαταστησω το five column springboard!Βλακεια γιατι οταν κανω απεγκατασταση βγαζει καποια errors και σταματαει η απεγκατασταση!τι μπορω να κανω για απεγκατασταση?Υπαρχει αλλος τροπος??

#99   lefman07

lefman07

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2009 - 20:58

Ρε παιδιά δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να περνάμε τα .ipa από το pc στο Iphone? Γιατί το Instalous πολλές φορές είναι ελεεινά αργό.

#100   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 12/10/2009 - 21:11

Ρε παιδιά δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να περνάμε τα .ipa από το pc στο Iphone? Γιατί το Instalous πολλές φορές είναι ελεεινά αργό.


μπαινεις στη σελιδα του appulo κατεβαζεις εφαρμογες, κ τις περνας μεσω itunes

#101   lefman07

lefman07

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2009 - 21:34

Ευχαριστώ!

#102   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/10/2009 - 21:34

εκανα τη βλακεια να εγκαταστησω το five column springboard!Βλακεια γιατι οταν κανω απεγκατασταση βγαζει καποια errors και σταματαει η απεγκατασταση!τι μπορω να κανω για απεγκατασταση?Υπαρχει αλλος τροπος??


Μπορείς απλά να απεγκταστήσεις το five column springboard από το cydia. Πας στο manage->Packages->five column springboard->Modify->Remove και είσαι ΟΚ.

#103   skylos28

skylos28

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2009 - 21:47

[quote name='computeras' date='12 October 2009 - 08:34 PM' timestamp='1255376085' post='82304']
Μπορείς απλά να απεγκταστήσεις το five column springboard από το cydia. Πας στο manage->Packages->five column springboard->Modify->Remove και είσαι οκ

ουτε απο εκει γινεται!!!

#104   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/10/2009 - 22:33

Χμ, μπορείς να μας πεις τι σφάλματα σου βγάζει για να μπορέσουμε να σχηματίσουμε μια καλύτερη άποψη για το θέμα και να σε βοηθήσουμε καλύτερα; :)

#105   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 13/10/2009 - 12:16

Κάποιος τρόπος τουλάχιστον να τις έχω back up στον υπολογιστή μου ώστε να μπορώ να τις ξαναπεράσω όλες μαζί σε περίπτωση που χρειαστεί;


apt backup. Welcome to the terror side.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες