Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

DINFUN'S iPad Review


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
50 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Pinky24

Pinky24

    iPH User

  • 169 μηνύματα
  • Twitter:@Margi_Sk
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:DaizyGR

Δημοσίευση 18/04/2010 - 11:26

Εμένα μ'άρεσε πάντως...Ήταν σύντομο,περιεκτικό και σου δίνει τις πληροφορίες που θες να μάθεις..Τα μακροσκελή reviews καμιά φορά είναι κουραστικά.

Μπράβο Κώστα!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/04/2010 - 11:31

σ' ευχαριστω Μαργαριτα μου ... μπορεις να παρεις και μια ροζ θηκη και εισαι ετοιμη.. :lol:

#18   komitis

komitis

    iPH Addict

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/04/2010 - 13:33

+1 απο εμενα κωστα.πολυ καλο review και νομιζω αρχιζει να μου αρεσει μετα απ'οσα εχω δει.. :blush: :blush:

#19   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/04/2010 - 14:11

σε ευχαριστω πολυ Γιωργο.. και εγω το πηρα επειδη μου αρεσε.. :lol:

#20   Deviance

Deviance

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/04/2010 - 14:52

Κώστα θα μας κάνεις να πάρουμε ipad μου φαίνεται χαχα ::)

#21   Pinky24

Pinky24

    iPH User

  • 169 μηνύματα
  • Twitter:@Margi_Sk
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:DaizyGR

Δημοσίευση 18/04/2010 - 14:57

σ' ευχαριστω Μαργαριτα μου ... μπορεις να παρεις και μια ροζ θηκη και εισαι ετοιμη.. :lol:



Με τη θήκη θα μείνω μου φαίνεται.. :lol:

#22   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/04/2010 - 15:02

αγορασε μια θηκη ροζ για το ipad... και σιγα σιγα περνεις καιτην συσκευη.. ολα στον καιρο τους.. :lol:

#23   drpantelisk

drpantelisk

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 27/04/2010 - 12:36

Επειδη φαινεται πως εισαι απο τους λιγους που εχουν iPAD στην Ελλαδα και κανουν τον κοπο να μας ενημερωσουν για το πως ειναι πραγματικά, μερικές ερωτήσεις και απο εμενα:

1. Η εφαρμογή TEAMVIEWER (free app) τρεχει κανονικα; Αν ναι, τοτε φανταζομαι το remote desktop θα ειναι απολαυστικο σε σχεση μετο iphone.
2. Το ipad απ'οτι εχω καταλαβει δεν εχει gps και προφανως τα προγραμματα navigation δεν λειτουργουν (αν και το jailbroken xGPS θα μπορουσε, οταν ειναι διαθεσιμο, να συνεργαστει με καποιο bluetooth GPS). Το 3G iPDAD θα εχει GPS ενσωματωμένο? Ξερει κανεις?
3. Τι γινεται με τα Ελληνικα γενικως (πληκκτρολογιο, υποστηριξη γραμματοσειρας στο browsing, notes κλπ)?

#24   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2010 - 13:09

να παμε μια μια τις ερωτησεις..
1) το teamviewer δεν το εχω δοκιμασει.. αλλα νομιζω δεν εχει βγει ακομη σε ipad.. και μιλω για την αναλυση.. εαν το κανεις χ2 .. σιγουρα θα χανει..
2) γενικα το a-gps στα smartphones.. χρησιμοποιει περαν του ενσωματομενου δεκτη.. και τις κεραιες της κινητης τηλεφωνιας.. αρα πιθαναλογω πως δεν μπορει να δουλεψει μονο με ενα εξωτερικο gps.. αλλα και που να το βαλεις.. σαν gps.. (προσωπικη αποψη )
3) τα ελληνικα δεν υποστιριζονται ακομη απο το ipad.. η λυση ειναι μια εφαρμογη που υπαρχει στο appstore.. οπου σου δινει την δυνατοτητα.. να πληκτρολογεις.. ο,τι θελεις στα Ελληνικα και να το κανεις copy εκει που θελεις (οπως κανω αυτη την στιγμη :)) .. οποιαδηποτε αλλη διευκρινηση θελεις.. μπορω να σου δωσω.. :)

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 27/04/2010 - 13:10


#25   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 30/04/2010 - 02:46

"2. Το ipad απ'οτι εχω καταλαβει δεν εχει gps και προφανως τα προγραμματα navigation δεν λειτουργουν (αν και το jailbroken xGPS θα μπορουσε, οταν ειναι διαθεσιμο, να συνεργαστει με καποιο bluetooth GPS). Το 3G iPDAD θα εχει GPS ενσωματωμένο? Ξερει κανεις?"


Ναι, εχει ενσωματομενο GPS. (μονο το iPad 3G)

Ενα απο τα πρωτα GPS για iPad ειναι και το copilot (σταλθηκε για εγκριση στην App Store)

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 30/04/2010 - 18:21

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#26   aromeo

aromeo

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/05/2010 - 11:24

Συγνωμη μπορει καποιος να οδηγησει με οθονη 10 ιντσων στο τζαμι?Για νταλικα και λεωφορεια οτι πρεπει θα ειναι...για αυτοκινητα ουτε για αστειο...θα ειναι πολυ dangerous! :

#27   bakis

bakis

    iPH Addict

  • 626 μηνύματα
  • Twitter:@vbakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:bakis

Δημοσίευση 03/05/2010 - 11:24

Χαχαχα σωστός... βέβαια μπορείς να απευθυνθείς και στα παιδιά στο βίντεο:



#28   vende

vende

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/05/2010 - 15:09

φιλε Κωστα πολυ καλος!μπραβο!εγω εχω ενα φιλο στην αμερικη,χθες το ψαχναμε για να μου το στειλει.ειχα ενα προβληματισμο ως προς την επιλογη.16γ ή 32?δεν ξερω κατα ποσο θα ειναι μεγαλες οι εφαρμογες του ωστε να αρκουν τα 16.τελικα κλεινω στα 32 για να εχω το κεφαλι μου ησυχο!μετα, wifi ή και 3g?αν οντως με την εφαρμογη που υπαρχει μπορεις να παιρνεις network data απο το iphone και να μπαινεις ιντερνετ στο ipad χωρις wifi τοτε λεω ipad wifi.απο την αλλη επειδη εχω και mobile internet,αν η sim ηταν ιδια θα την εβαζα στο ipad και ολα μια χαρα,δηλαδη ipad wifi+3g!ελα ομως που ειναι micro sim και ποιος ξερει επισης τι συμβολαια θα προσφερουν οι παροχοι εδω ελλαδα.αρα κατεληξα σε ipad wifi 32g + ipad case συνολικα 533 ευρω με φορους κλπ + ο,τι προκυψει απο το ταχυδρομειο της αμερικης,με usps αναφερομαι.θα το παρει εκεινος απο florida απο apple store, ψαξαμε και ebay η τιμη ειναι ιδια, και θα μου το στειλει.επειδη το πηρες και ξερεις ποια ειναι η γνωμη σου πανω στο σκεπτικο μου?

#29   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/05/2010 - 15:35

πλεον απο οτι καταλαβα.. εχεις αποφασισει τι θελεις να παρεις.. εγω ειμαι ευχαριστημενος.. απο το 64gb.. μονο να προσεξεις τον τροπο αποστολης.. να το στειλει.. ως gifr 200$ ebook reader pad.. ετσι ωστε και να το ελεγξουν στο ταχυδρομειο.. να πληρωσεις φπα και φορο για 200$... και να μην βαλει αποδειξη μεσα... και να παρει και tracking number ωστε.. να παρακολουθεις το δεμα .. οτι αλλο θελεις με ρωτας.. το σκεπτικο σου εινασι καλο.. ασε που καποιος ανταπτορας.. θα βγει για να το μετατρεπει σε 3g.. στο μελλον... :)

#30   vende

vende

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/05/2010 - 15:42

βασικα ειναι ψιλοτσακαλια εκει στο ταχυδρομειο.εκεινος πηγε να στειλει κατι κορνιζες ελλαδα,τον ρωτησαν τι ειναι, τους ειπε ειδη διακοσμησης, αλλα αυτοι τα περασανε στον ελεγχο απο ακτινες και του λενε κορνιζες ειναι τι μας λες! :P θελω να σου πω με αυτο δηλαδη, οτι τα βλεπουν.δε θα παρουν πρεφα οτι ειναι ipad αυτο?και μονο 200$?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες