Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Windows Live Messenger: Έρχεται στο iPhone!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
114 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 03/07/2010 - 17:17

Εύκολο είναι βρε παιδιά ! Έλεος δλδ ! Ψαξτε λίγο .

Για να βγεις πατάς πάνω στη φωτό σου και μετά εκεί που σου λέει την κατάσταση σου , δλδ busy , appear offline και μετά πατάς sign out from here !


Eυχαριστώ.. Το έψαχνα πολύ ώρα αλλά δεν το έβρισκα :P

Επίσης κάτι άλλλο που παρατήρησα... Όταν ανοίγω την εφαρμογή, μου δείχνει συνεχώς ότι "τρώει" δεδομένα.. Δηλαδή μου εμφανίζεται συνέχεια το κυκλάκι (όχι του GPRS) που εμφανίζεται όταν καταναλώνει όγκο το iPhone... Είναι δυνατόν να γίνεται αυτό, ακόμα και όταν δεν σου στέλνουν μήνυμα πχ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   SolidSnake

SolidSnake

    iPH Contributor

  • 1586 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/07/2010 - 17:28

Eυχαριστώ.. Το έψαχνα πολύ ώρα αλλά δεν το έβρισκα :P

Επίσης κάτι άλλλο που παρατήρησα... Όταν ανοίγω την εφαρμογή, μου δείχνει συνεχώς ότι "τρώει" δεδομένα.. Δηλαδή μου εμφανίζεται συνέχεια το κυκλάκι (όχι του GPRS) που εμφανίζεται όταν καταναλώνει όγκο το iPhone... Είναι δυνατόν να γίνεται αυτό, ακόμα και όταν δεν σου στέλνουν μήνυμα πχ?



Λογικό είναι επειδή τσεκάρει ποιος μπήκε/βγήκε ενημερώνει τα profiles κ άλλα

#93   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 03/07/2010 - 17:40

Λογικό είναι επειδή τσεκάρει ποιος μπήκε/βγήκε ενημερώνει τα profiles κ άλλα


Για 10 λεπτά το άφησα και συνέχιζε να τρώει δεδομένα.. Εκτός κι αν δουλεύει έτσι η εφαρμογή και τρώει συνέχεια δεδομένα είτε υπάρχει κάποια ενημέρωση είτε όχι..
Και αυτό το λέω επειδή δεν μπαίνω από wi-fi , αλλά με data plan.

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 03/07/2010 - 17:41


#94   teo18480

teo18480

    iPH Contributor

  • 1142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/07/2010 - 17:44

To Windows Live Messenger By Microsoft Corporation ,μολις βγηκε και στο ελληνικο app store!


Windows Live Messenger for iPhone and iPod Touch is the best way to connect with the people that matter most and keep up with the things they are doing across the web. Use your iPhone to instant message your friends list, view and comment on your friends’ photos and status updates from Windows Live, Facebook, and MySpace, and at a glance, see what your Messenger friends are sharing from Flickr, YouTube, and many other social and photo sharing sites. Make sure to visit http://profile.live.com/Services today and setup Windows Live to bring in your social networks. Messenger is simply the best way to connect with your closest friends.

Chat:
Instant message with your Windows Live Messenger and Y! Messenger contacts on the go so you’re always connected to the people that matter most. You can even receive IM notifications when your app is closed so you never miss a message.

Social:
Windows Live Messenger gives you one place to view the updates your Messenger friends are sharing from social networks like Facebook, Flickr, MySpace and more, helping you cut through the clutter on the go.

Photos:
Upload photos right from your phone to share your favorite moments with the people that matter most. Create albums, add captions, and let your friends and family comment on your photos.

Hotmail:
Access your Hotmail account without leaving the app to read, reply to, and compose emails. Get email notifications within the application so you know when you have new messages.

Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: teo18480, 03/07/2010 - 17:53


#95   3ftw

3ftw

    iPH Addict

  • 604 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/07/2010 - 18:08

στην αρχη εντυπωσιαστικα...αλλα ακομα το im+ δεν το αγγιζει σε πολλα θεματα...

#96   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/07/2010 - 18:18

στην αρχη εντυπωσιαστικα...αλλα ακομα το im+ δεν το αγγιζει σε πολλα θεματα...


Δηλαδή τι παραπάνω σου προσφέρει το IM+ από την επίσημη έκδοση του wlm ;

#97   3ftw

3ftw

    iPH Addict

  • 604 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/07/2010 - 18:24

καταρχην ειναι πιο γρηγορο στην συνδεση...κατα δευτερον μπορω να στειλω αρχεια ηχογραφημενο μηνυμα.το στιγμα μου(αχρειαστο μεν αλλα υπαρχει) και το καλυτερο..?facebook,twitter,skype και κατι αλλα π δεν χρησιμοποιω..το μονο κακο με το im+ ειναι οτι ειναι επι χρημασι...εκτος και αν θες το απλο (lite)

#98   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 03/07/2010 - 18:32

Eπίσης στο IM+ έχεις δυνατότητα πολλαπλών συνμολιών μαζί. Δηλαδή να μιλάς με πολλά ατομα ταυτόχρονα σαν chat.. Στο wlm δεν είδα κάτι τέτοιο προς το παρόν αν και ακόμα το ψάχνω...

#99   3ftw

3ftw

    iPH Addict

  • 604 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/07/2010 - 18:35

Eπίσης στο IM+ έχεις δυνατότητα πολλαπλών συνμολιών μαζί. Δηλαδή να μιλάς με πολλά ατομα ταυτόχρονα σαν chat.. Στο wlm δεν είδα κάτι τέτοιο προς το παρόν αν και ακόμα το ψάχνω...

ε δεν το εψαξα τοσο πολυ....εγω το πρωτο app για instant messangers οταν πρωτοπηρα το iphone ηταν το im+ lite...π στην μια ωρα χρησης του κατεβασα το full π εκανε 10Ε ααααααααααααααν θυμαμαι καλα...ενα χρονο κοντα την εχω και ειμαι υπερευχαριστιμενος...

#100   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1654 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/07/2010 - 20:10

Nudge δεν μπορουμε να στειλουμε;

#101   1gen

1gen

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 03/07/2010 - 22:01

σάπιο ! :blink: θέλει οπωσδήποτε update

#102   aiolos

aiolos

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/07/2010 - 10:58

ρε παιδια βαζω το e-mail και το Pass και δεν συνδέεται. Μου βγάζει μύνημα να ξαναπροσπαθήσω αργότερα. Απο το pc μπαίνω κανονικά.

#103   aiolos

aiolos

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/07/2010 - 12:08

ειναι οκ τελικά. εκανα restart την συσκευη και δουλεύει κανονικά. Σε πρώτη φάση μου αρέσει πάντως.

#104   M4DnesS

M4DnesS

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/07/2010 - 21:47

ειναι απο τα καλυτερα προγραμματα στην κατηγορια του
μπραβο

#105   hostolis

hostolis

    iPH Enthousiast

  • 429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/07/2010 - 14:19

Σάπιο. Θέλω επιλογή να μην εμφανίζεται η σαβούρα social tab και έναν πιο εύκολο τρόπο sign out.
Και να παίζουν πιο σωστά τα push notifications.

Τελευταία επεξεργασία από: hostolis, 05/07/2010 - 14:19


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες