Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με το Restore μετά από Upgrade σε v3.0 beta!


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
37 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   petran66

petran66

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/03/2009 - 03:44

Quote

Εκανα μονο οτι ακριβως ελεγαν παρα πνω τι αλλο επρεπε να ειχα κανει δηλαδη?να σε ρωτησω και κατι ακομα...επαναφορα εκδοσης χωρις JB δεν γινεται?

Μαλλον δεν εκανες σωστα τη διαδικασια!Εκανες JB κατ'ευθειαν?Αν ναι ξαναεπανελαβε τη διαδικασ.και με το που φτανεις στο σημειο ν'αρχισει η διαδικασια και σου δειχνει το καλοδιο που συνδεεται στο itunes,κλεισε το παραθυρο του quickpwn (ΠΡΙΝ ΠΡΟΧΩΡΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ)και ανοιξε το itunes και περιμενε λιγο!Λογικα θα στο αναγνωρισει και απο κει και περα ολα ειναι απλα!Εννοειται οτι πρεπει να εχεις καρτα σιμ μεσα και να ναι ανοιχτο το τηλ.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   mitsakos_ls

mitsakos_ls

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/03/2009 - 03:50

Εγω κανω την διαδικασια μεσω QuickPwn...μου εμφανιζει αρηκα εναν σκληρο δισκο και μετα το εικονιδιο απο το QuickPwn και κανει την εγκατασταση....δεν μπορω να κανω απλο restore γιατι ειχα την 3.0 εκδοση και λενε οτι ειναι ο μονος τροπος να γυρησεις στην παλια...οποτε κανω οτι λενε βημα βημα ολα γινονται οκ εκτοσ απο το δικτυο...οταν κανω απλο restore  και χωρισ το QuickPwn μου βγαζει error 1013 και μου δειχνει το κινητο οτι δεν εχει λογισμικο...

#33   petran66

petran66

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/03/2009 - 04:05

Quote

Εγω κανω την διαδικασια μεσω QuickPwn...μου εμφανιζει αρηκα εναν σκληρο δισκο και μετα το εικονιδιο απο το QuickPwn και κανει την εγκατασταση....δεν μπορω να κανω απλο restore γιατι ειχα την 3.0 εκδοση και λενε οτι ειναι ο μονος τροπος να γυρησεις στην παλια...οποτε κανω οτι λενε βημα βημα ολα γινονται οκ εκτοσ απο το δικτυο...οταν κανω απλο restore  και χωρισ το QuickPwn μου βγαζει error 1013 και μου δειχνει το κινητο οτι δεν εχει λογισμικο...

Επαναλαμβανω.Δεν θα προχωρισεις μεχρι τελους το JB!Απλως βαλτο σε DFU MODE ΚΑΙ ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ QUICKPWN.Μπορει να σου βγαλει σφαλμα η κατι τετοιο.Το κανεις επανεκκινηση(το κιν.)και περιμενεις ν'ανοιξει.Λογικα θα σου δειξει το καλοδιο που μπαινει στο itunes(Recovery mode).Σ'αυτο το σημειο ανοιγεις το itunes και περιμενεις λιγο.Τα υπολοιπα τα ειπαμε...Κανε το συγχρονισμο κλπ. και μετα κανεις κανονικα το JB!ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ;)Εγω ετσι το ξαναεκανα πριν λιγο!

#34   mitsakos_ls

mitsakos_ls

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/03/2009 - 04:25

Λοιπον φιλε ειμαι σε DFU MODE και εχω ανοιξει το itunes και εχει βρει την συσκευη μου και μου λεει πως για να το χρησημοποιεισω πρεπει να κανω restore...να κανω restore και μετα το JB?

#35   petran66

petran66

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/03/2009 - 04:51

Quote

Λοιπον φιλε ειμαι σε DFU MODE και εχω ανοιξει το itunes και εχει βρει την συσκευη μου και μου λεει πως για να το χρησημοποιεισω πρεπει να κανω restore...να κανω restore και μετα το JB?

Ξαναδιαβασε αυτα που σου ειπα πριν!

Ειπαμε πρωτα τρεχεις το quickpwn ΧΩΡΙΣ να κάνεις Jailbreak. Κάνεις επανεκκίνιση το κινητό και όταν θα δεις στο κινητό το καλώδιο κτλ, κλείνεις το QuickPwn και ανοίγεις το iTunes. Χωρίς να κάνεις Jailbreak. Φυσιολογικά θα στο ενεργοποιήσει κτλ.

Δεν ξερω τι αλλο να πω.

Καλημερα και καλη τυχη.

#36   mitsakos_ls

mitsakos_ls

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/03/2009 - 04:53

Δεν ξερω τι εγινε και πως εγινε παντως εγινε...και σημα και απο ολα....ευχαριστω παρα πολυ φιλε και συγνωμη για την κουραση

#37   petran66

petran66

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/03/2009 - 17:56

Quote

Δεν ξερω τι εγινε και πως εγινε παντως εγινε...και σημα και απο ολα....ευχαριστω παρα πολυ φιλε και συγνωμη για την κουραση

Να σαι καλα!Παντως μαλλον εγινε με τον τροπο που σου ειπα και απλως δεν το καταλαβες :)

#38   nkmosch

nkmosch

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/03/2009 - 20:47

Παιδιά καλησπέρα,
ξέρει κανείς εαν αυτός http://web.me.com/ja...hone/UDID_.html
που διατείνεται οτι με 5$ σου κάνει register TO UDID του κινητού για να εγκαταστήσω την 3.0 είναι ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ???
Του έχω στείλει εδώ και 2 ημέρες τα λεφτά και ούτε λόγος για registration...
Την πάτησε κανένας άλλος?
Ακολούθησα το λινκ που είχε δώσει κάποιο παιδί απο εδω μέσα, οπότε καλύτερα να μην δείνετε λινκ πριν τα τσεκάρετε....
Ευχαριστώ




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες