Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Spirit Jailbreak (iPad, iPhone, iPod Touch)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1857 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1726   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12728 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 30/06/2010 - 23:31

Παιδιά καλησπέρα, μόλις αγόρασα iphone 3gs με 3.1.3. από Πλαίσιο για Vodafone. Απ'ότι κατάλαβα δεν χρειάζεται jailbreak, αλλά ποια είναι διαδικασία για να περάσω το Cydia και να μπορέσω κάποια στιγμή να κατεβάσω καμιά εφαρμογή της προκοπής ή και κανένα gps navi προγραμματάκι. Σόρυ αλλά απ'ότι καταλάβατε είμαι λίγο άσχετος... αλλά μαθαίνω γρήγορα! Ακόμα και για τις free εφαρμογές στην apple μου ζητάει πιστωτική κάρτα. Please κάποια βοήθεια μήπως????

Kαλο θα ειναι να μην κανεις κατ'ευθειαν jb αλλα να καθησεις καμια βδομαδα να συνηθησεις την συσκευη σου και να δεις τι ακριβως παιζει με το iPhone και μετα κανεις Jb αν θελησεις.Επισης σου δινει την δυνατοτητα το iTunes να μην βαλεις καποια καρτα πατωντας την επιλογη none.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1727   Nexecreap

Nexecreap

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/06/2010 - 23:39

Πάρη απ' ότι κατάλαβα το παιδί θα ήθελε να κατεβάσει paid εφαρμογές χωρίς να πληρώσει, γι' αυτό του είπα να κάνει jailbreak :P

Edit: Συγγνώμη, κατάλαβα λάθος! :blush:

Τελευταία επεξεργασία από: nikolas410, 30/06/2010 - 23:40


#1728   HariDimoS

HariDimoS

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/07/2010 - 11:15

Ξερουμε κατι για το πότε θα γίνει released το spirit για το OS 4? :mellow:

#1729   xristos5000

xristos5000

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/07/2010 - 14:07

Kαλο θα ειναι να μην κανεις κατ'ευθειαν jb αλλα να καθησεις καμια βδομαδα να συνηθησεις την συσκευη σου και να δεις τι ακριβως παιζει με το iPhone και μετα κανεις Jb αν θελησεις.Επισης σου δινει την δυνατοτητα το iTunes να μην βαλεις καποια καρτα πατωντας την επιλογη none.

Συγγνώμη αλλά δεν έχει πουθενά την επιλογή none!! Μήπως παίζει ρόλο η έκδοση του iTunes??

#1730   Nexecreap

Nexecreap

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/07/2010 - 14:21

Συγγνώμη αλλά δεν έχει πουθενά την επιλογή none!! Μήπως παίζει ρόλο η έκδοση του iTunes??


Θα πρέπει να πας να κατεβάσεις μία δωρεάν εφαρμογή και μετά θα σου βγάλει ένα παράθυρο να συνδεθείς στο λογαριασμό σου και θα πατήσεις "Δημιουργία λογαριασμού". Έτσι θα βρεις και την επιλογή none :)

#1731   kostasRX8

kostasRX8

    iPH Enthousiast

  • 379 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/07/2010 - 14:31

Παιδιά καλησπέρα, μόλις αγόρασα iphone 3gs με 3.1.3. από Πλαίσιο για Vodafone. Απ'ότι κατάλαβα δεν χρειάζεται jailbreak, αλλά ποια είναι διαδικασία για να περάσω το Cydia και να μπορέσω κάποια στιγμή να κατεβάσω καμιά εφαρμογή της προκοπής ή και κανένα gps navi προγραμματάκι. Σόρυ αλλά απ'ότι καταλάβατε είμαι λίγο άσχετος... αλλά μαθαίνω γρήγορα! Ακόμα και για τις free εφαρμογές στην apple μου ζητάει πιστωτική κάρτα. Please κάποια βοήθεια μήπως????



φιλε μου εδω ειναι ο οδηγος που πσαχνεις για να κανεις λογαριασμος χωρις καρτα!!

#1732   Nofeelings

Nofeelings

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/07/2010 - 06:49

εχω το iphone jailbreaked (spirit) με την 3.13 ξερει κανεις πως θα αναβαθμίσω σε os4 και να ξανακάνω jailbreak?

Υπάρχει καποια καινούργια εκδοση spirit για το os 4?

και εαν ναι μπορώ να κάνω uptade/jailbreak κατευθείαν ή χρειάζεται πρωτα άλλη διαδικασία?

Εαν γνωρίζει κάποιος καμια step by step procedure.....

ευχαριστώ!

Τελευταία επεξεργασία από: Nofeelings, 02/07/2010 - 06:53


#1733   Nofeelings

Nofeelings

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/07/2010 - 06:50

:blink: :blink: :blink: :blink:

Τελευταία επεξεργασία από: Nofeelings, 02/07/2010 - 06:53


#1734   HariDimoS

HariDimoS

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/07/2010 - 11:26

Απότι κατάλαβα αν έχεις παλιό bootrom μπορείς να κάνεις j/b στην 4.0. Αν έχεις καινούργιο (όπως και γω) ακόμα το περιμένουμε.. ::)

Αν έχεις παλιό bootrom δες εδω.. http://www.iphonehel...rmware-windows/

Τελευταία επεξεργασία από: HariDimoS, 02/07/2010 - 11:34


#1735   netzi

netzi

    iPH User

  • 113 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/07/2010 - 11:35

εχω το iphone jailbreaked (spirit) με την 3.13 ξερει κανεις πως θα αναβαθμίσω σε os4 και να ξανακάνω jailbreak?

Υπάρχει καποια καινούργια εκδοση spirit για το os 4?

και εαν ναι μπορώ να κάνω uptade/jailbreak κατευθείαν ή χρειάζεται πρωτα άλλη διαδικασία?

Εαν γνωρίζει κάποιος καμια step by step procedure.....

ευχαριστώ!

Κρατησε το κινητο σου ως εχει και το μονο που κανεις ειναι να περιμενεις οπως ολοι μας :rolleyes:

#1736   Nofeelings

Nofeelings

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/07/2010 - 16:50

Απότι κατάλαβα αν έχεις παλιό bootrom μπορείς να κάνεις j/b στην 4.0. Αν έχεις καινούργιο (όπως και γω) ακόμα το περιμένουμε.. ::)

Αν έχεις παλιό bootrom δες εδω.. http://www.iphonehel...rmware-windows/



Ολα εντάξει αλλα πως καταλαβαίνει κανεις οτι εχει παλίο bootrom???

#1737   HariDimoS

HariDimoS

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/07/2010 - 10:27

Δες εδώ http://forums.redfla...ind-out-830990/

#1738   ddb

ddb

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/07/2010 - 12:42

Καλησπερα παιδια,θα ηθελα την βοηθεια σας,ειμαι καινουριος χρηστης ενος iphone 3gs 16gb firmware 3.1.3. ελληνικο,του εκανα jailbreak με το spirit και ολα δουλευαν μια χαρα ωσπου το cydia μου εβγαλε για update και εκανα σε ολα που μου ειχε βγαλει(δυστυχως δεν θυμαμαι με ακριβεια ποια ηταν).Μετα μου εβγαλε να κανω restart στο springboard και αυτο ηταν περιμενα,περιμενα περιπου στα 15 λεπτα τιποτα.Εκανα reboot και μπηκε σε dfu,ουτε καν το σημα connect στο itunes.Moνο σε dfu και την εικονα με το μηλο.Μπηκα σε dfu κατεβασα απο το site firmware 3.1,3.1.2.,3.1.3 και πηγα μεσω itunes να το συνδεσω σαν καινουρια συσκευη ωπως μου ελεγε το itunes αλλα σε ολα αφου κανει extract και μετα verifying to apple κολλαει και μου βγαζει error 3194.Δοκιμασα μπας και ανοιξει με το σπιριτ αλλα τιποτα δεν βλεπει συσκευη.Ευχαριστω προκαταβολικα και συνεχιστε αυτη την καλη προσπαθεια που κανετε...

#1739   bebinoss

bebinoss

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/07/2010 - 14:38

αστα φιλε τωρα πας αναγκατικα ιοs 4 ξεχνα jailbreak ,και περιμενε,καινουριο jailbreak....,δεν υπαρχει περιπτωση να υπογραψει την 3.1.3 η apple

#1740   HariDimoS

HariDimoS

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/07/2010 - 21:53

Το νεο jb για το οs4 θα βγει οταν βγει το os4.01 :rolleyes:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες