Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με Veoh στο iPhone


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   tryf

tryf

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:tryf3

Δημοσίευση 22/03/2009 - 23:50

Exω εδω κι ενα μηνα το iphone και αυτο ειναι το πρωτο μου topic. Aφου εψαξα αρκετα στο internet δεν βρηκα καποια απαντηση. Το προβλημα μου ειναι οτι στο  veoh τα περισσοτερα video μου εμφανιζονται σε μαυρη οθονη και μονο με ηχο. Τα ελαχιστα video που παιζουν κανονικα ειναι μικρης διαρκειας. Περασα και το imobilecinema αλλα καμια βελτιωση. Επισης εχω το download plug in του safari και τα βλεπω μεσω του media player του. Ακομη και οταν απενεργοποιω τα plug ins του safari τα video απο το veoh δεν φορτωνουν με τιποτα. Εχω το firmware 2.2.1 και εννοεται jailbroken. Aντιμετωπιζει αλλος αυτο το προβλημα? Τι μπορει να φταει? Ευχαριστω!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   alfaromeo75

alfaromeo75

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2009 - 00:31

Κατεβασε απο Cydia το VLC και δες εαν στα παιζει



#3   tryf

tryf

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:tryf3

Δημοσίευση 23/03/2009 - 18:55

Tο κατεβασα και το VLC αλλα κανει ακριβως τα ιδια.. Μηπως χρειαζονται ειδικες ρυθμισεις? Για παραδειγμα πηγαινω στο www.veoh.com κανω search tis ellados ta paidia και οποιο επεισοδιο και να ανοιξω μου εμφανιζει μαυρη οθονη μονο με ηχο. Μαλιστα οταν κανω tap στην μαυρη οθονη δεν ανταποκρινεται καθολου και πρεπει να πατησω το home button και αν καμια φορα ο ηχος δε φευγει κανω reboot! Το ιδιο μου κανει και σε video 3gp, αλλα παιζει αλλα οχι. Τα mp4 και το mov μαυριλα με ηχο. Αναρωτιεμαι αν οι υπολοιποι βλεπουν κανονικα οσα προανεφερα. Παρακαλω ας βοηθησει καποιος γιατι δεν βλεπω που δεν βλεπω java...αν δε βλεπω κι αυτα... :-\

#4   tryf

tryf

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:tryf3

Δημοσίευση 23/03/2009 - 23:15

Λυθηκε τελικα το προβλημα και ηταν τοσο απλο! ; Με το που απεγκατεστησα το safari download plug in ολα οκ! Το ερωτημα τωρα ειναι πως θα κανω downloads.. :-\




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες