Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αλφαβητική (ΑΒΓ) έρευνα επαφών στο AddressBook


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
90 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   ferz

ferz

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/04/2009 - 15:08

το εβαλα και το sbsettings εκανα και Fix User Dir Permissions αλλα και παλι τζιφος...καμια αλλη ιδεα?Γιατι το ιδιο πραγμα ειχα παθει και προχτες και καθισα και το φορμαρα απο την αρχη.....και τωρα παλι τα ιδια :'( :'(

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   tugito

tugito

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/04/2009 - 18:17

Quote

Εγώ δεν έκανα την αντικατάσταση των αρχείων στο φάκελο που λέει το αρχικό πόστ:



/System/Library/Frameworks/AddressBook.framework/English.lproj



αλλά έκανα ακριβώς το ίδιο στον εξής φάκελο:



/System/Library/Frameworks/AddressBook.framework/el.lproj



και μετά (ξανά)πέρασα από itunes τις επαφές μου στο τηλ. με forced sychronization και με το που μπήκα στις επαφές μου ήταν όλα κομπλέ... Ούτε restart ούτε τπτ...

Και είμαι σίγουρος ότι λειτουργεί μιας και το έχω κάνει αυτό 5 φορές ( μετά από 5 restore, 3 στην 2.1 και 2 στην 2.2 λόγω κάποιων άλλων προβλημάτων που έιχα )



Να τονίσω ότι πρώτα είχα κάνει εγκατάσταση των: igreek native και greek keyboard L2

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά είπα να το αναφέρω :)


Οτι και να πω ειναι λιγο.. εφαγα πόσες μέρες να καταλαβω γιατι δεν μου δουλευει το contact sorting. εκανα ΟΤΙ αναφερετε σε ολοκληρο το τοπικ και ΟΛΟΚΛΗΡΟ το φορουμ.. τελικά με τον δικό σου τρόπο δουλεψαν όλα κανονικά..

#63   poulis84

poulis84

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/05/2009 - 11:54

να στε καλά παίδες... :)

#64   jim clarinetist

jim clarinetist

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/05/2009 - 11:47

ΜΠράβο κατ'αρχήν για την καλή δουλειά. Ήθελα να ρωτήσω άν δουλεύει και στην 2.2.1

#65   tugito

tugito

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/05/2009 - 23:03

Δουλευει κανονικα.

#66   khronos

khronos

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/05/2009 - 08:12

Quote

Εγώ δεν έκανα την αντικατάσταση των αρχείων στο φάκελο που λέει το αρχικό πόστ:



/System/Library/Frameworks/AddressBook.framework/English.lproj



αλλά έκανα ακριβώς το ίδιο στον εξής φάκελο:



/System/Library/Frameworks/AddressBook.framework/el.lproj



και μετά (ξανά)πέρασα από itunes τις επαφές μου στο τηλ. με forced sychronization και με το που μπήκα στις επαφές μου ήταν όλα κομπλέ... Ούτε restart ούτε τπτ...

Και είμαι σίγουρος ότι λειτουργεί μιας και το έχω κάνει αυτό 5 φορές ( μετά από 5 restore, 3 στην 2.1 και 2 στην 2.2 λόγω κάποιων άλλων προβλημάτων που έιχα )



Να τονίσω ότι πρώτα είχα κάνει εγκατάσταση των: igreek native και greek keyboard L2

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά είπα να το αναφέρω :)


Ευχαριστώ κ εγώ τον poulis84. Το πρόβλημα λύθηκε κ για μένα!

Δεν ξέρω αν αυτό συμβαίνει μόνο στην έκδοση 2.2.1 που έχω εγώ στο iPhone μου αλλά απ' ότι φαίνεται εάν έχεις γυρίσει το τηλ πρώτα στα ελληνικά κ μετά κάνεις εγκατάσταση το Sorting το σκριπτακι πάει κ αλλάζει τον κατάλογο των αγγλικών κ όχι τον κατάλογο των ελληνικών.
Ίσως εκεί χρειάζεται μια αλλαγή ώστε ο κατάλογος να μην είναι στάνταρ ο English αλλά να τον παίρνει σαν μεταβλητή από τις τρέχουσες ρυθμίσεις της γλώσσας...

#67   koutkout

koutkout

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/06/2009 - 15:37

Μπράβο στα παιδιά για όλα! Ευχαριστώ!!

Edit: greeklish to Greek

#68   poulis84

poulis84

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/06/2009 - 16:32

Ό,τι έχω γράψει πως έχω κάνει και το εφάρμοσαν και τα άλλα παιδιά ισχύουν για όλες τις firmware... :)

#69   mxantho

mxantho

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/06/2009 - 17:10

Δούλεψε και σε OS 3.0 με forced synchronization των contacts από itunes. Το περίεργο είναι ότι η μπάρα φαίνεται κάπως έτσι:

Posted Image

#70   fitsou

fitsou

    iPH User

  • 562 μηνύματα
  • Twitter:@Fitsou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:Fitsou GR

Δημοσίευση 21/06/2009 - 13:12

Quote

Δούλεψε και σε OS 3.0 με forced synchronization των contacts από itunes. Το περίεργο είναι ότι η μπάρα φαίνεται κάπως έτσι:





same here!!!!

#71   UnstoppabLe

UnstoppabLe

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/06/2009 - 17:07

Μήπως πρέπει να διαγράψετε ότι επαφές έχετε με αγγλικούς χαρακτήρες?

#72   poulis84

poulis84

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/06/2009 - 20:36

Quote

Δούλεψε και σε OS 3.0 με forced synchronization των contacts από itunes. Το περίεργο είναι ότι η μπάρα φαίνεται κάπως έτσι:




αν κάνεις ακριβώς ότι έχω πει με το που σπάσεις την 3.0 πριν κάνεις restore from backup είναι όλα όπως πριν...με forced sychronization δεν πιάνει!!!!

#73   jordan

jordan

    iPH User

  • 113 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/06/2009 - 11:02

Μόλις έφτιαξα ένα ωραιότατο ABContactSections.plist για την 3.0 το οποίο μπορω να σας δώσω απο δω .
Δεν είναι τίποτα σπουδαίο απλά θα σας δείχνει όλα τα γράμματα (χωρίς τελίτσες ) και λειτουργεί κανονικά  στο scrolάρισμα και στο ψάξιμο. Το εν λόγω αρχείο τοποθετείται , με χρήση iphonebrowser ή με WinSCP στο System/Library/Frameworks/AddressBook.framework/el.lproj.
RESPRING και είστε έτοιμοι .

Δεν θα έβλαπτε να μετονομάσετε το υπάρχον ABContactSections.plist σε ABContactSections_old.plist για ν αποφύγετε παρενέργειες...

#74   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/06/2009 - 13:09

UPDATE

Nέο repo στο cydia ειδικά για την έκδοση 3.0

http://ftp4u.gr/iphone/apt3

#75   poulis84

poulis84

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/06/2009 - 15:18

Quote

Μόλις έφτιαξα ένα ωραιότατο ABContactSections.plist για την 3.0 το οποίο μπορω να σας δώσω απο δω .

Δεν είναι τίποτα σπουδαίο απλά θα σας δείχνει όλα τα γράμματα (χωρίς τελίτσες ) και λειτουργεί κανονικά  στο scrolάρισμα και στο ψάξιμο. Το εν λόγω αρχείο τοποθετείται , με χρήση iphonebrowser ή με WinSCP στο System/Library/Frameworks/AddressBook.framework/el.lproj.

RESPRING και είστε έτοιμοι .



Δεν θα έβλαπτε να μετονομάσετε το υπάρχον ABContactSections.plist σε ABContactSections_old.plist για ν αποφύγετε παρενέργειες...

θα ήθελες να βάλεις κ ένα screenshot να δούμε πριν το βάλουμε;για να δω αν θα αλλάξω αυτό που έχω ήδη...ευχαριστώ


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες