Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 5 ψήφοι

Και ΑΝ μας ΚΑΤΣΕΙ;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
163 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   StyleCollector

StyleCollector

    iPH Member

  • 205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Style Collector

Δημοσίευση 10/06/2010 - 20:34

επεισης οικογενειες και συγγενεις μπορουν να εχουν και εκεινοι συμμετοχη;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   alexakisd

alexakisd

    iPH Contributor

  • 1184 μηνύματα
  • Twitter:@alexakisdim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:alexakisd@gmail.com

Δημοσίευση 10/06/2010 - 20:46

επεισης οικογενειες και συγγενεις μπορουν να εχουν και εκεινοι συμμετοχη;

η άποψή μου και η άποψη του δικηγόρου είναι ΜΙΑ κάρτα μέλους ΑΝΑ ΑΡΙΘΜΟ

#93   alexakisd

alexakisd

    iPH Contributor

  • 1184 μηνύματα
  • Twitter:@alexakisdim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:alexakisd@gmail.com

Δημοσίευση 10/06/2010 - 20:47

κι εγω ειμαι διατεθημενος να τρεξω για οτι μου ζητηθει...δημητρη πρωτα πρεπει να δηλωθει συμμετοχη για να δουμε ποσοι θελουν...


φίλε μου ότι και να λέμε αυτή τη στιγμή είναι στον ΑΕΡΑ αν δεν είμαστε ένας ΕΠΙΣΗΜΟΣ ΦΟΡΕΑΣ (βλέπε σύλλογος).....

#94   animus

animus

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Animus 2.0

Δημοσίευση 10/06/2010 - 20:48

Κάτοχος what's up και είμαι 17 ετών , δεν το έχω δηλώσει ακόμη ! Φίλε Δημήτρη διάβασα όλο το τοπικ και έχω να πω ένα ....ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ !!!!!!!2 είπα ...:P. Είμαι μέσα με τα χίλια!

#95   goose1992

goose1992

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2010 - 20:49

φίλε μου ότι και να λέμε αυτή τη στιγμή είναι στον ΑΕΡΑ αν δεν είμαστε ένας ΕΠΙΣΗΜΟΣ ΦΟΡΕΑΣ (βλέπε σύλλογος).....

Ναι ναι το ειδα...αντε να οργανωθουμε σιγα σιγα...:D

#96   StyleCollector

StyleCollector

    iPH Member

  • 205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Style Collector

Δημοσίευση 10/06/2010 - 20:50

αρα θα πρεπει να γινουν μελη με ενεργη συμμετοχη..απολυτα λογικο οποτε απλα θα πρεπει να γινουν μελη και να εχουν μια οικονομικη συμμετοχη απ οσο καταλαβαινω..

#97   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 10/06/2010 - 21:30

Σαν ιδέα είναι καλή, το πόσο εφικτή να πραγματοποιηθεί είναι το θέμα.

Για να πειστεί η vodafone ή η cosmote να μας κάνει ειδικά συμβόλαια ή προσφορές, θα πρέπει η μαζικότητα να είναι μεγάλη. Έχοντας υπόψη αυτό χίλια τουλάχιστον άτομα απο έδω μέσα πιθανότατα να δώσουν σε κάποιους τα προσωπικά τους στοιχεία. Αυτό νομίζω είναι και το μεγαλύτερο εμπόδιο που υπάρχει. Αν βρεθεί μια εναλλακτική και η ταυτοποίηση γίνει μέσω του φορέα ας πούμε *με ένα sms ίσως, τότε τα πράγματα να είναι ακόμα πιο έυκολα.

#98   DSOdysseas

DSOdysseas

    iPH Enthousiast

  • 470 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2010 - 23:54

Εγώ και η γυναίκα μου, μέσα είμαστε. Περιμένω την θέση των admin για να γίνει μια οργανωμένη κίνηση. Και τα 2-3 ευρώ είναι ένα τίποτα μπροστά σ'αυτά που μπορούμε να κερδίσουμε.

#99   johntram

johntram

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/06/2010 - 06:33

Κατ'αρχήν καλημέρα σε όλους.
Η ιδέα είναι πολύ καλή αλλά...
Επειδή στην εργασία μου είμαστε σε διαδικασία ίδρυσης σωματείου τεχνικών σε ότι αφορά την ιδέα του φίλου για ίδρυση συλλόγου να ενημερώσω απλώς για τα εξής:
-'Οντως η δημιουργία συλλόγου χρειάζεται 21 ιδρυτικά μέλη (όπως πολύ σωστά είπε ο δικηγόρος)
-Χρειάζεται η δημιουργιά καταστατικού (πολύ εύκολο) με όλα τα υπόλοιπα (σφραγίδα,προσωρινή διοικούσα επιτροπή,εκλογές για την ανάδειξη διοικητικού συμβουλίου κλπ)
Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι η διαδικασία κρατάει αρκετούς μήνες.Στην περίπτωση που σας αναφέρω έχει ήδη 5 μήνες και μόλις προχθές κατατέθηκε η αίτηση στο δικαστήριο του οποίου η απόφαση αναμένεται σε 1 μήνα στην καλύτερη περίπτωση.
Τα αναφέρω για να γνωρίζετε τι γραφειοκρατεία υπάρχει...
Στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε απορία.
Φυσικά ακολουθώ κι εγώ σε ότι από κοινού αποφασιστεί.
Γιάννης,Cosmote συμβόλαιο.

#100   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 11/06/2010 - 08:58

Λοιπόν Κύριοι σήμερα το έψαξα λίγο το όλο θέμα (μιας και εγώ σας έβαλα τις φωτιές) και σας παραθέτω τα αποτελέσματα:
ΕΛΠΙΖΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΘΕΣΗ ΟΙ MODERATORS

ήρθα σε επαφή με το τμήμα εμπορικών συνδέσεων της vodafone (όχι δεν είμαι εργαζόμενός της απλά οι συνδέσεις μου είναι εκεί και ξέρω πως να ελίσσομαι) και αφού τους ανέφερα ότι ενδιαφερόμαστε σαν ΣΥΛΛΟΓΟΣ να κάνουμε κάποιες νέες συνδέσεις ή τα μέλη μας να πάρουν κάποιες εκπτώσεις παραπάνω ΑΝ είναι ήδη συνδρομητές της ανωτέρω εταιρείας, ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ με σύνδεσαν με το εμπορικό τμήμα ΜΕΓΑΛΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ.
ούτε λίγο ούτε πολύ για περίπου 500 νούμερα (είτε υπάρχοντα είτε μέσω φορητότητας είτε νέες συνδέσεις) στο εκάστοτε νούμερο με το ΚΑΛΗΜΕΡΑ έχουμε από 30-50% έκπτωση παγίων και 50% παραπάνω χρόνους ομιλίας και dataplan.
τώρα......
για να τα πετύχουμε όλα αυτά (και δεν μιλάω για παραπάνω νούμερα.....έβαλα ένα εφικτό πιστεύω αριθμό) επισκέφθηκα ΚΑΙ τον δικηγόρο μου.

Τα αποτελέσματα και οι προτάσεις του είναι οι εξής:

ΤΟ ΣΩΣΤΟΤΕΡΟ είναι να γίνουμε ΚΑΝΟΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ. κόστος περίπου 400 € και απαραίτητα 21 ιδρυτικά μέλη.
όταν γίνει αυτό στο πρωτοδικείο, πλέον και ΝΟΜΙΚΑ κινούμαστε ΟΠΩΣ ΘΕΛΟΥΜΕ.
η άποψη του δικηγόρου (αφού του ανέλυσα το πρόβλημα επικοινωνίας και αποστάσεων μιας και μιλάμε για ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΥΛΛΟΓΟ) είναι η παρακάτω:

κάποια μέλη, τα πρώτα 21 τα ιδρυτικά να πάρουν το ρίσκο των χρημάτων για την ίδρυση του συλλόγου.
όποιος περαιτέρω πλέον θέλει να ΑΝΗΚΕΙ ΕΠΙΣΗΜΑ στον ΣΥΛΛΟΓΟ, για να παραλάβει την ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ του συλλόγου θα πρέπει να καταβάλλει μηνιαία ή κάποια εφάπαξ συνδρομή.
ΜΗΝ ΑΠΟΡΕΙΤΑΙ αλλά το ποσό είναι ΓΕΛΟΙΟ!!!!! αν είμαστε 1000 - 1500 μέλη ε ρε παιδιά στην κατάληξη ριψοκινδυνέψτε 2-3 ευρώ ο καθένας για να ξεκινήσουμε το "παιχνίδι".
όταν γίνει η εγγραφή (προχωρημένος ο δικηγόρος μου μίλησε για πληρωμή μέσω paypal ή κάποιου άλλου ιντερνετικού παρόχου πληρωμών), οι υπεύθυνοι του συλλόγου στέλνουν την ταυτοτητούλα στο μέλος η οποία και βέβαια θα αναφέρει ΚΑΙ το όνομά του ΚΑΙ τον ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΑΡΙΘΜΟ κινητού του τηλεφώνου. και μην μου πειτε για τα καρτοκινητά γιατί πλεόν ΟΛΟΙ είμαστε δηλωμένοι.
ΣΥΓΧΡΟΝΩΣ έχουμε ξεκινήσει και ΕΠΙΣΗΜΑ με το ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟ το παζάρι με τις ΕΤΑΙΡΙΕΣ και οι συναλλαγή θα γίνει με την επίδειξη της ταυτότητας μέλους στο κατα τόπους καταστήματα των μελών και την επίδειξη της αστυνομικής ταυτότητάς του.

ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΜΜΙΣΩ

πως ΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΟΥΜΕ και πετύχουμε την ίδρυση συλλόγου πλέον παζαρεύουμε τα ΠΑΝΤΑ από τους ΠΑΝΤΕΣ

για φανταστείτε.......
από τηλέφωνα και υπολογιστές
μέχρι ρούχα και ήδη πρώτης ανάγκης από αλυσίδες σούπερ μάρκετ.

ΠΙΣΤΕΥΩ να σας έχω βάλει από χθες σε σκέψεις
πιστεύω ότι το χρέος μου σαν απλό μέλος το έκανα
πιστεύω ότι πρέπει να πάρουν θέση και ΕΣΕΙΣ ΟΛΟΙ
ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ MODERATORS

Συγγνώμη αν σας κούρασα
Δημήτρης - Πάτρα


Ενα μπράβο στον Δημήτρη που ασχολήθηκε, και δηλώνω απερίφραστα ότι είναι κάτι που πρέπει να κάνουμε.
Εξάλλου, οι περισσότεροι απο εμάς, όπως λέει και η διαφήμιση, "και να το έδινα, πάλι iPhone θα έπαιρνα".
Στο κάτω-κάτω, δεν θα είναι κάτι υποχρεωτικό...

I say we go for it!!!

Για άλλη μια φορά θέτω εαυτόν στην διάθεση των admins...

Τελευταία επεξεργασία από: SirAlex, 11/06/2010 - 08:59

Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#101   Dimitris1986

Dimitris1986

    iPH Member

  • 319 μηνύματα
  • Twitter:@@mitsakos1986
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:mitsakospan

Δημοσίευση 11/06/2010 - 09:30

και εγω μεσα παιδια και η κοπελα μου!vodafone και οι 2 εχουμε!

#102   giwrgosd

giwrgosd

    iPH Enthousiast

  • 526 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 11/06/2010 - 13:10

+ 2 απο μένα!!!

#103   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 11/06/2010 - 13:55

και εγω μεσα!!!

και θα σημφονησω με τον Δημητρη και τον δηληγορο του!
οντως ετσι ακριβος ειναι οπως αλοστε και σασ ειχα πει!
τους παντες και τα παντα θα εχουμε στο χερι(ακουγετε καπως αλλα οκ)
:P

#104   vaioscv

vaioscv

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/06/2010 - 14:56

Μέσα κι εγώ παιδιά!!!! Αρκει να μαζευτούμε αρκετά άτομα, να συμφωνήσουν φυσικά οι admins και να ξεπεραστούν τα διάφορα προβλήματα του καθενός!
π.χ. Για παράδειγμα εμένα το συμβόλαιό μου με την Cosmote λήγει σε κανα εξάμηνο (ίσως και παραπάνω) οπότε μια ενδεχόμενη προσφορά της Vodafone για παράδειγμα θα ήταν -προσωρινά- ακατόρθωτη για εμένα και για όποιον άλλο είναι στη θέση μου!!!!

Μακάρι πάντως να γίνει κάτι τέτοιο γιατί είναι ΦΟΒΕΡΗ ΙΔΕΑ (Μπράβο Δημήτρη)!!!!!!!!!!!!!

#105   soiramk

soiramk

    iPH Enthousiast

  • 524 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:soiramk

Δημοσίευση 11/06/2010 - 15:04

Μακάρι να γίνει κάτι τέτοιο!
Φίλος μου πάντως σε "αντίστοιχο" forum για αυτοκίνητα, έκαναν παρόμοια κίνηση(επίσημος σύλλογος) κ κατάφεραν να έχουν καλά πακέτα σε διάφορα μαγαζιά. Είτε για προϊόντα, είτε για χώρους εκδηλώσεων κτλ... Κ εγώ μέσα λοιπόν κ όπου μπορώ να βοηθήσω!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες