Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 5 ψήφοι

Και ΑΝ μας ΚΑΤΣΕΙ;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
163 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/06/2010 - 15:08

εχουμε παντως και πολιτικες ακρες αν χρειαστει για νομιμοποιηση του συλλογου σε επισπευση αναφερομαι

Τελευταία επεξεργασία από: tiloverboy, 11/06/2010 - 15:10


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107 Guest_zao7_*

Guest_zao7_*

Δημοσίευση 11/06/2010 - 15:40

Ρε παιδια δεν νομιζω οτι ειναι τοσο ευκολο...και οχι γτ δεν μπορουμε να το οργανωσουμε,αλλα κυριως γτ αντικρουνται τα συμφεροντα μας, οσον αφορα το COSMOTE η VODAFONE... για παρδειγμα, εγω ειμαι αγκαλια με την cosmote( οικογενειακο πακετο 2 κινητα + σταθερο, συμβολαιο που ξεκινησε πριν 3 μηνες) Αν πω πως θα αλλαξω εταιρια θα πρεπει να συνεχισω να πληρωνω και το παγιο στην cosmote και ταυτοχρονα θα διαλυθει το οικογενιακο με αποτελεσμα αυξηση του παγιου, ετσι δεν ειναι??
Πιστευω ειναι αρκετοι αυτοι που ειναι σε αναλογη θεση με μενα!
Αν παλι χωριστουμε σε ομαδες(Cosmote-Vodafone),τοτε θα μειωθει δραματικα το πληθος των ατομων, και θα ειναι λιγοτερο δελεαστικη η προταση μας προς τισ εταιριες...

#108   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/06/2010 - 15:56

This Changes Everything :)

#109   phed

phed

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/06/2010 - 16:10

Ρε παιδια δεν νομιζω οτι ειναι τοσο ευκολο...και οχι γτ δεν μπορουμε να το οργανωσουμε,αλλα κυριως γτ αντικρουνται τα συμφεροντα μας, οσον αφορα το COSMOTE η VODAFONE... για παρδειγμα, εγω ειμαι αγκαλια με την cosmote( οικογενειακο πακετο 2 κινητα + σταθερο, συμβολαιο που ξεκινησε πριν 3 μηνες) Αν πω πως θα αλλαξω εταιρια θα πρεπει να συνεχισω να πληρωνω και το παγιο στην cosmote και ταυτοχρονα θα διαλυθει το οικογενιακο με αποτελεσμα αυξηση του παγιου, ετσι δεν ειναι??
Πιστευω ειναι αρκετοι αυτοι που ειναι σε αναλογη θεση με μενα!
Αν παλι χωριστουμε σε ομαδες(Cosmote-Vodafone),τοτε θα μειωθει δραματικα το πληθος των ατομων, και θα ειναι λιγοτερο δελεαστικη η προταση μας προς τισ εταιριες...


Νομίζω πως μπορούμε να μαζευτούμε αρκετοί και να φτιάξουμε τρία πακέτα για τις αντίστοιχες τρεις εταιρίες και φυσικά να μείνουμε όλοι ευχαριστημένοι. Πιο πάνω ειπώθηκε ότι με 500 και πάνω άτομα μας κάνουν πολύ καλές προσφορές που φτάνουν και 50%, είμαστε αρκετοί και για τις 3 εταιρίες αρκεί να εκδηλώσουμε ενδιαφέρον όσοι μπορούμε περισσότεροι.

#110   TiMoRiS

TiMoRiS

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/06/2010 - 16:16

και εγώ μέσα! ;)

#111   TheStig

TheStig

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/06/2010 - 16:21

(Εννοείται πως είμαι κ εγώ μέσα, 1 συμβόλαιο και 1 καρτοκινητό cosmote) Τι γίνεται σε περίπτωση που ένα συμβόλαιο πρέπει να σπάσει; Πχ. έχω cosmote i20 με δεκαεξάμηνη σύμβαση (λήγει του χρόνου τέτοιον καιρό), σε περίπτωση που μας κάνει την καλύτερη προσφορά η vodafone, μπορεί να πληρώσει η voda την διακοπή του συμβολαίου; Το λέω γιατί πολλά μέλη του forum είμαστε ανήλικοι και συχνά όχι οικονομικά ανεξάρτητοι..

#112   TheStig

TheStig

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/06/2010 - 16:22

(Εννοείται πως είμαι κ εγώ μέσα, 1 συμβόλαιο και 1 καρτοκινητό cosmote) Τι γίνεται σε περίπτωση που ένα συμβόλαιο πρέπει να σπάσει; Πχ. έχω cosmote i20 με δεκαεξάμηνη σύμβαση (λήγει του χρόνου τέτοιον καιρό), σε περίπτωση που μας κάνει την καλύτερη προσφορά η vodafone, μπορεί να πληρώσει η voda την διακοπή του συμβολαίου; Το λέω γιατί πολλά μέλη του forum είμαστε ανήλικοι και συχνά όχι οικονομικά ανεξάρτητοι..
(παρακαλώ κάποιον mod να σβήσει το διπλό post αν γίνεται)

Τελευταία επεξεργασία από: TheStig, 11/06/2010 - 16:23


#113 Guest_zao7_*

Guest_zao7_*

Δημοσίευση 11/06/2010 - 16:27

(Εννοείται πως είμαι κ εγώ μέσα, 1 συμβόλαιο και 1 καρτοκινητό cosmote) Τι γίνεται σε περίπτωση που ένα συμβόλαιο πρέπει να σπάσει; Πχ. έχω cosmote i20 με δεκαεξάμηνη σύμβαση (λήγει του χρόνου τέτοιον καιρό), σε περίπτωση που μας κάνει την καλύτερη προσφορά η vodafone, μπορεί να πληρώσει η voda την διακοπή του συμβολαίου; Το λέω γιατί πολλά μέλη του forum είμαστε ανήλικοι και συχνά όχι οικονομικά ανεξάρτητοι..


Φιλε μου...ακριβως το ιδιο ειπα και εγω παραπανω!!! Δεν νομιζω οτι θα καταφερει η μια εταιρια να παρεμβει στην αλλη και να σπασει το συμβολαιο, και λογικα δεν θα κατσει και να σου πληρωσει τα παγια!
Αρα σε εμας με βαση τα παραπανω λεγομενα μου, δεν μας συμφερει να μπουμε σε μια τετοια ενεργεια!!!

#114   TheStig

TheStig

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/06/2010 - 16:38

Φίλε μου πριν από ένα μήνα έκανα κίνηση να πάω στη vodafone γιατί έβλεπα περίεργες χρεώσεις στο λογαριασμό της cosmote. Στην vodafone ήταν διατεθειμένοι να πληρώσουν την διακοπή του συμβολαίου, αλλά είτε δεν μου έδιναν επιδότηση για ένα χρόνο, είτε έπρεπε να κάνω 16-18μηνο συμβόλαιο. Τώρα όμως, αν γίνει τέτοια κίνηση με forum-σύλλογο, ήθελα να ξέρω αν υπάρχει περίπτωση να καλυφθεί και αυτό το θέμα, πάντα αν υπάρχουν και άλλα -αρκετά- μέλη με το συγκεκριμένο πρόβλημα. Το καλύτερο βέβαια θα ήταν να χωριστούμε...

#115   alexakisd

alexakisd

    iPH Contributor

  • 1184 μηνύματα
  • Twitter:@alexakisdim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:alexakisd@gmail.com

Δημοσίευση 11/06/2010 - 18:08

αδέλφια δεν έχετε καταλάβει κάτι......και αυτό να το διαβάσετε ΟΛΟΙ!!!!!!

καταρχήν η όποια κίνηση δεν είναι δυνατόν αν την αποφασίσουμε σήμερα να γίνει πραγματικότητα αύριο, αυτό ΞΕΧΑΣΤΕ το!!!!
όπως προείπε και άλλο παιδί πιο πριν η διαδικασία να γίνουμε ΣΥΛΛΟΓΟΣ απαιτεί περίπου 3-4 μήνες στην καλύτερη 6-7 στην χειρότερη οπότε μέχρι τότε τα πλάνα θα μπορούν να σχεδιαστούν ΣΩΣΤΑ και ΗΡΕΜΑ
ΕΠΙΣΗΣ ΒΑΣΙΚΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ
ειδικά για όσους πρόσφατα έχουν κάνει ανανέωση συμβολαίων κλπ κλπ
ρε παιδιά όταν και αν τελικά πάμε ως σύλλογος στην όποια εταιρεία ΦΥΣΙΚΑ και η συμφωνία θα ΙΣΧΥΕΙ για ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΟΤΑΝ ΑΥΤΑ ΕΠΙΘΥΜΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΝΕΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ή να ΑΝΑΝΕΩΣΟΥΝ το παλιό τους. δεν είναι δυνατόν σήμερα συμφωνήσαμε αύριο πάμε βουρ όλοι μαζί για τον πατσά. 10 σήμερα 10 αύριο άλλοι 30 σε 15 ημέρες ΑΡΚΕΙ να βλέπουν ΚΑΡΤΟΥΛΕΣ - ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ του "Συλλόγου Iphonehellas".
αυτά..........

#116   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 11/06/2010 - 18:11

Νομίζω πως μπορούμε να μαζευτούμε αρκετοί και να φτιάξουμε τρία πακέτα για τις αντίστοιχες τρεις εταιρίες και φυσικά να μείνουμε όλοι ευχαριστημένοι. Πιο πάνω ειπώθηκε ότι με 500 και πάνω άτομα μας κάνουν πολύ καλές προσφορές που φτάνουν και 50%, είμαστε αρκετοί και για τις 3 εταιρίες αρκεί να εκδηλώσουμε ενδιαφέρον όσοι μπορούμε περισσότεροι.


εξαλου δεν χρειαζετε να μπουνε ολοι στα προγραμματα!
απλος εμεις να δυναμη 500-1000-2000 θα χτυπαμε καλες τιμες τωρα αν θα μπουνε ολοι η οι μιση αυτο δεν μας νειαζει και ουτε τις εταιρειες νειαζει!ξερεςται γτ?γτ ειναι χαζες!θα κοιταξουν το καταστατηκο θα δουνε ατομα και θα κανουν προσφορα και πυστεψτεμε δεν θα μπουν καν στο κοπο να δουν αν οντος μπηκαν ολοι!
το εχουμε κανει σε γρουπ ελληνικο με αμαξια(οποιος θελει του λεει και που να απευθηνθει για να μαθει)και καναμε τρελλα group buy!
και αυτος ειναι και ο λογος που ξερω και 5 πραγμματα παραπανω για την ιδεα που ερηξε ο μητσος!!!

#117   petrakis

petrakis

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 11/06/2010 - 18:21

και εγω μεσα!!!

#118   aridaias

aridaias

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/06/2010 - 18:22

Είμαι μέσα... 8)

#119   lefteris82

lefteris82

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/06/2010 - 19:07

κι εγώ μέσα

#120   tonydeli7

tonydeli7

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:tonydeli7

Δημοσίευση 11/06/2010 - 20:08

μεσα και εγω!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες