Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 5 ψήφοι

Και ΑΝ μας ΚΑΤΣΕΙ;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
163 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   pvinis

pvinis

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/06/2010 - 16:00

parte kana tilefono sti vodafone na rotisete poso % tha ekovan, kai ti prosfora tha ekanan na kseroume.. esto gia 500 atoma.
sigoura tha eimaste tosoi

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 14/06/2010 - 16:25

Eγώ είμαι μέσα μόνο για vodafone.. Αρκετά με την cosmote και την άθλια ποιότητα δικτύου της..

#138   imposter

imposter

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/06/2010 - 17:02

Eγώ είμαι μέσα μόνο για vodafone.. Αρκετά με την cosmote και την άθλια ποιότητα δικτύου της..

καλα οτι ναναι λες και εσυ τωρα.

θες να μου πεις οτι εχει καλυτερο δικτυο η vodafone απο την Cosmote?
θα μου πεις βεβεα απο περιοχη σε περιοχη διαφερει!

#139   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 14/06/2010 - 17:30

καλα οτι ναναι λες και εσυ τωρα.

θες να μου πεις οτι εχει καλυτερο δικτυο η vodafone απο την Cosmote?
θα μου πεις βεβεα απο περιοχη σε περιοχη διαφερει!


Μισό λεπτό... δεν μίλησα για κάλυψη πάντως.. (που περίπου το ίδιο είναι... ανάλογα και την περιοχή.. ) μιλάω για ποιότητα δικτύου.. Στην cosmote πρέπει να κάνεις τάμα για να πιάσεις γραμμή και να στείλεις ένα sms.. Το δίκτυο υπερφορτώνεται συνέχεια και σου εμφανίζει το μύνημα "δίκτυο απασχολημένο". (δεν ξέρω αν είναι λόγω των πολλών συνδρομητών ή κακής διαχείρησης ή και τα δύο και ούτε με ενδιαφέρει.. εμένα με νοιάζει να έχω ένα ποιοτικό σήμα) Και όσο για το σήμα 3G της vodafone είναι από τα πιο ποιοτικά όχι μόνο της Ελλάδας αλλά και της Ευρώπης. Δεν έχω καμία μετοχή της vodafone αν φαντάζεσαι αυτό και πάντα πάω εκεί που με συμφέρει.. Και ειδικά όταν μιλάμε για δίκτυο που οι περισσότεροι έχουμε iPhone και χρησιμοποιούμε πολύ το 3G και τα πακέτα δεδομένων, δεν υπάρχει αμφιβολία ότι η vodafone είναι πολύ πιο μπροστά στον τομέα αυτό. (Και έχει και περισσότερα πακέτα data)

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 14/06/2010 - 17:31


#140   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/06/2010 - 20:46

Κανα νεώτερο υπάρχει?
@Alex0077 Εγώ δεν έχω πότε μου αντιμετωπίσει κάποιο τέτοιο πρόβλημα με cosmote στα 5-6 χρόνια που την χρησιμοποιώ.Για 2G μιλάω.

Τελευταία επεξεργασία από: tasgr86, 14/06/2010 - 20:47


#141   alexakisd

alexakisd

    iPH Contributor

  • 1184 μηνύματα
  • Twitter:@alexakisdim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:alexakisd@gmail.com

Δημοσίευση 14/06/2010 - 21:03

Κανα νεώτερο υπάρχει?
@Alex0077 Εγώ δεν έχω πότε μου αντιμετωπίσει κάποιο τέτοιο πρόβλημα με cosmote στα 5-6 χρόνια που την χρησιμοποιώ.Για 2G μιλάω.

φωνή βοόντος εν τι ερήμω......ΚΑΝΕΝΑΣ από τους "μεγάλους" (admin - moderators) δεν έχει λάβει θέση ή τουλάχιστον να πει κάτι. οτιδήποτε βρε αδελφέ...........

#142   phed

phed

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/06/2010 - 21:38

Αδερφέ νομίζω πως δεν θέλουν να ασχοληθούν, γιατί αυτό πρέπει να μας προβληματίζει; μπορούμε να ιδρύσουμε τον σύλλογο BlueHorizon λέμε τώρα απλά από την στιγμή που δεν θέλει κάποιος επίσημα να πάρει θέση χρησιμοποιούμε το νήμα για να οργανωθούμε και μόνο...

@Alex0077 Φίλε πραγματικά η Vodafone είναι για τα πανηγύρια στο θέμα 3G και υπερφόρτωση δικτύων αλλά από ότι καταλαβαίνω είναι όλες οι εταιρίες το ίδιο με σημαντικό παράγοντα και σε ποια σημεία κίνησε, παρόλο που πάλι Vodafone έχω και θέλω μου έχει σπάσει τα νευρά, και όταν έβγαλε την διαφήμισή με την 100% κάλυψη δεν άντεξα και πήγα σε ένα κατάστημα και τους τα έψαλα (όχι ότι έφταιγαν τα παιδιά αλλά μπας και τα πουν).

#143   imposter

imposter

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/06/2010 - 22:09

Αδερφέ νομίζω πως δεν θέλουν να ασχοληθούν, γιατί αυτό πρέπει να μας προβληματίζει; μπορούμε να ιδρύσουμε τον σύλλογο BlueHorizon λέμε τώρα απλά από την στιγμή που δεν θέλει κάποιος επίσημα να πάρει θέση χρησιμοποιούμε το νήμα για να οργανωθούμε και μόνο...

@Alex0077 Φίλε πραγματικά η Vodafone είναι για τα πανηγύρια στο θέμα 3G και υπερφόρτωση δικτύων αλλά από ότι καταλαβαίνω είναι όλες οι εταιρίες το ίδιο με σημαντικό παράγοντα και σε ποια σημεία κίνησε, παρόλο που πάλι Vodafone έχω και θέλω μου έχει σπάσει τα νευρά, και όταν έβγαλε την διαφήμισή με την 100% κάλυψη δεν άντεξα και πήγα σε ένα κατάστημα και τους τα έψαλα (όχι ότι έφταιγαν τα παιδιά αλλά μπας και τα πουν).


Ενοητε οτι η Vodafone στο σημα 3g ειναι για τα κλαμματα.
Η Cosmote τουλαχιστον στην Κρητη δεν παιζετε , ουτε wind Ουτε vodafone. (χαλια σημα και οι 2)

#144   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/06/2010 - 22:18

ρε γ@μωτο μην μενετε κολλημενοι στις εταιριες η δικη μου ειναι καλυτερη και η δικη σου ειναι χαλια στην περιοχη μου....μην παιρνετε το μερος καμιας εταιριας αυτες κερδιζουν και μεις οι χαμενοι που πληρωνουμε ολες πανω κατω τις ιδιες υπηρεσιες προσφερουν...για μια φορα ας σκεφτουμε σαν καταναλωτες (εχουμε υποχρεωσεις αλλα και δικαιωματα)το θεμα ειναι να βγουμε και μεις κερδισμενοι απο αυτο το παιχνιδι
(εγω ειμαι παντρεμενος με τον αριθμο μου αλλα αμα μου προσφερουν καλυτερο πακετο απο την voda θα παραμεινω στην cosmote???)

Τελευταία επεξεργασία από: tiloverboy, 14/06/2010 - 22:21


#145   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/06/2010 - 22:36

φωνή βοόντος εν τι ερήμω......ΚΑΝΕΝΑΣ από τους "μεγάλους" (admin - moderators) δεν έχει λάβει θέση ή τουλάχιστον να πει κάτι. οτιδήποτε βρε αδελφέ...........


Αν ρίξεις μια ματιά μερικά post πιο πίσω ένας από τους δύο Admins έχει πάρει θεση πάνω στο θέμα.Πολλά πράγματα καλός η κακός για να πεις ότι τα κάνεις πράξη η για να τα απορρίψεις αντίστοιχα πρέπει να γίνουν κάποιες κινήσεις και κάποιες διαδικασίες.Δεν γνωρίζω να σου απαντήσω αν θα υλοποιηθεί η αρχική πρόταση η όχι,όπως επίσης αυτη την στιγμή να ξεκαθαρίσω πως δεν εκπροσωπώ την γνώμη του Forum απλά παραθέτω την σκέψη μου.

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 14/06/2010 - 22:37

ezgif_com_crop_2.gif


#146   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 14/06/2010 - 23:06

Όπως είπαμε και σε προηγούμενο post το θέμα είναι πολύ ενδιαφέρον και το συζητάμε.

Επειδή όμως η ίδρυση συλλόγου προυποθέτει πολύ χρόνο (συζητήσεις και συναντήσεις με δικηγόρους κτλπ...) [+ την γραφειοκρατία] δεν μπορούμε να δώσουμε μία σαφή απάντηση σε σύντομο χρονικό διάστημα.
Behind the Scenes...

#147   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 15/06/2010 - 01:56

ι
(εγω ειμαι παντρεμενος με τον αριθμο μου αλλα αμα μου προσφερουν καλυτερο πακετο απο την voda θα παραμεινω στην cosmote???)


Δεν είναι ανάγκη να αλλάξεις αριθμό για να μεταφερθείς σε άλλη εταιρία αν αυτό εννοείς..
Εκτός κι αν κατάλαβα κάτι λάθος.. Είναι κι αργά... :lol:

Ενοητε οτι η Vodafone στο σημα 3g ειναι για τα κλαμματα.
Η Cosmote τουλαχιστον στην Κρητη δεν παιζετε , ουτε wind Ουτε vodafone. (χαλια σημα και οι 2)



Aν το ψάξεις λίγο καλύτερα στο Google ή δεν ξέρω κ ιεγώ που αλλού θα δεις ότι η Vodafone τουλάχιστον στον τομέα "data" είναι πολύ πιο πάνω από την Cosmote. Καταρχήν η Cosmote έχει ελάχιστα πακέτα για mobile internet σε σχέση με τη Vodafone (τουλάχιστον μέχρι πριν λίγες μέρες που τα έψαχνα)
Τεσπα δεν αξίζει τώρα να τσακωνόμαστε γι αυτό.. Βλέπουμε και από τις 2 εταιρίες και ανάλογα βλέπει ο καθένας.

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 15/06/2010 - 01:58


#148   rocksugar

rocksugar

    iPH User

  • 168 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 15/06/2010 - 16:34

ρε πάρη αυτό λέω, μπορούμε να το οργανώσουμε? εγώ να τρέξω είμαι πρόθυμος και εθελοντής από τώρα, και όσο για τις παπαριές που λέει ο φιλαράκος πιο πάνω......είμαι 40 χρονών άνθρωπος, δεν με ενδιαφέρει ΠΟΙΑ εταιρεία θα μου τα πάρει αλλά ΠΟΣΑ θα μου πάρει...., εγώ ένα απλό μέλος του φόρουμ είμαι, και ρίχνω την ιδέα και την όρεξη να τρέξω, τα υπόλοιπα.....πρέπει να ενδιαφερθούν ΟΛΟΙ νομίζω


μεσα με χιλια!!!!!!!

#149   rocksugar

rocksugar

    iPH User

  • 168 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 15/06/2010 - 16:40

Όπως είπαμε και σε προηγούμενο post το θέμα είναι πολύ ενδιαφέρον και το συζητάμε.

Επειδή όμως η ίδρυση συλλόγου προυποθέτει πολύ χρόνο (συζητήσεις και συναντήσεις με δικηγόρους κτλπ...) [+ την γραφειοκρατία] δεν μπορούμε να δώσουμε μία σαφή απάντηση σε σύντομο χρονικό διάστημα.


ναι αλλα σκεψου ποσα μελη ειναι ηδη αρκετα μεγαλοι και επαγγελματιες καισως αναλαβουν σχετικα θεματα??

#150   alexakisd

alexakisd

    iPH Contributor

  • 1184 μηνύματα
  • Twitter:@alexakisdim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:alexakisd@gmail.com

Δημοσίευση 15/06/2010 - 18:09

Εγώ απλά περίμενα αυτό που προανέφερε πριν λίγο ο iphonehellas ως administrator. ότι το θέμα το κοιτάνε!!!
απλά πλέον τώρα περιμένω το μπορούμε - το ξεκινάμε ή το "δεν μπορούμε"..... είδωμεν

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)