Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4: Τιμές στην Ελλάδα [Εκτίμηση]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
141 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   Ultralord

Ultralord

    iPH Contributor

  • 953 μηνύματα
  • Twitter:@levasval
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:val lev

Δημοσίευση 23/06/2010 - 17:21

τι πακέτα έχετε για να έχετε τέτοια επιδότηση είναι αρκετά μεγάλη..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   xalientre

xalientre

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 25/06/2010 - 18:51

Παιδιά αν το πάρω από Αγγλία ξεκλείδωτο, θα παίζει κανονικά Ελλάδα; Έχω σύνδεση vodafone Ελλάς...

#78   vasilakis13

vasilakis13

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:mbp 13'', imac 24''

Δημοσίευση 25/06/2010 - 18:53

yeap!!!!!

#79   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/06/2010 - 19:08

Εγω εχω 3g ,και δε θα το παρω το 4.δε βλεπω το γιατι να το αλλαζω καθε τρεις και λιγο.αν επερνα παντως τωρα καινουργιο θα προτιμουσα το desire.παρομοιες δυνατοτητες με 450 ευρω.

#80   xalientre

xalientre

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 25/06/2010 - 20:40

To desire δεν πλησιάζει καθόλου στο iPhone φίλε μου. Δοκίμασε το από κοντά και θα συμφωνήσεις...

#81   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/06/2010 - 21:05

To desire δεν πλησιάζει καθόλου στο iPhone φίλε μου. Δοκίμασε το από κοντά και θα συμφωνήσεις...

Η αλήθεια είναι οτι το Desire δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου.Αλλά έχει τα ίδια περίπου χαρακτηριστικά. Όσο αφορά το θέμα Android-ios 4 είναι σχετικό.Κάπου κερδίζεις κάπου χάνεις.Αλλο όμως 450 Ευρώ και άλλο 600.

#82   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/06/2010 - 23:11

Θέλω απλά να θέσω ένα ερώτημα. Αν στην Αγγλία πωλείται ξεκλείδωτο 600 (16 GB) ευρώ πόσα πρέπει να πωλείται στην Ελλάδα. Η προσωπική μου άποψη 620+ ευρώ.

#83   elcorso

elcorso

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:elcorso2011

Δημοσίευση 25/06/2010 - 23:30

Θα πω μια παροιμια ειναι λιγο "κακια" για μερικους ελπιζω μην παρεξηγηθω πολυ.
Τα μεταξωτα βρακια ειναι για επιδεξιους κωλους :rolleyes:

Τετοιες συσκευες αξιας δεν ειναι για ολες τις τσεπες παιδες. Οποτε σταματηστε να γκρινιαζετε.
Ειναι σαν καποιος που δεν εχει στον ηλιο μοιρα να ονειρευεται μια φερραρι ας πουμε.
Δεν ειναι για ολους. Οποτε απο οτι φαινεται και το 4αρι θα μεινει για λιγους.

#84   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/06/2010 - 23:36

Θα πω μια παροιμια ειναι λιγο "κακια" για μερικους ελπιζω μην παρεξηγηθω πολυ.
Τα μεταξωτα βρακια ειναι για επιδεξιους κωλους :rolleyes:

Τετοιες συσκευες αξιας δεν ειναι για ολες τις τσεπες παιδες. Οποτε σταματηστε να γκρινιαζετε.
Ειναι σαν καποιος που δεν εχει στον ηλιο μοιρα να ονειρευεται μια φερραρι ας πουμε.
Δεν ειναι για ολους. Οποτε απο οτι φαινεται και το 4αρι θα μεινει για λιγους.


Χαχααχ! Πολύ ωραία παροιμία, δεν την ήξερα.

Το ότι δεν είναι για όλους είναι λογικό αλλά και σχετικό! Ενάμισι εκατομμύριο την πρώτη μέρα! Θέλεις να ξαναμιλήσουμε όταν έρθει Ελλάδα και θα το έχει και η κουτσή Μαρία;

Τελευταία επεξεργασία από: sotoskawasaki, 25/06/2010 - 23:37


#85   mithra

mithra

    iPH Addict

  • 801 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 26/06/2010 - 04:54

dreams are for free
ferraries not

#86   limit

limit

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 09:04

To desire δεν πλησιάζει καθόλου στο iPhone φίλε μου. Δοκίμασε το από κοντά και θα συμφωνήσεις...

Κι εγώ έτσι έλεγα φίλε μου αλλά για τα χρήματα του και όχι μόνο είναι καλύτερο.

Αυτό που απομένει είναι η σύγκριση του με το το 4αρι γιατί με το 3αρι δεν έχει νόημα..

#87   wesker

wesker

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/06/2010 - 14:20

Είναι πολλά τα λεφτά Άρη.... iPhone 3G και ξερό ψωμί.... Δεν παίζουν 7 κατοστάρικα για κινητό....

#88   cyberia

cyberia

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 14:44

Εν τω μεταξυ ποια μπορει να ειναι η πραγματικη αξια κατασκευης μια τετοιας συσκευης ρε γ@μω το? δλδ ειλικρινα αν καποιος μπορεσει να μου πει γιατι αξιζει τα λεφτα του οκ ευχαριστως να τα δωσω. αλλα για να μην λεμε βλακειες (και μην πεταχτει κανεις να πει οτι το Α4 chipset ειναι ακριβω και εξελιγμενο και τα υλικα κτλ κτλ) ενα τοσο μικρο αντικειμενο μαξιμουμ να κοστισει ποσο..? 60-70 ευρο?(εφοσον και μιλαμε για ενα προιον μαζικις παραγωγης) μην σας φαινετε ακραια μικρο το ποσο. δεν κοστιζουν παραπανω. ακομα κι ενα αυτοκινητο μαζικης παραγωγης με αξια πωλησης ας πουμε 10.000 ευρο η πραγματικη αξια κατασκευης δε ξεπερνα τα 1.500-2.000 ευρο με το ζορι.
Για να μην παρεξηγηθω και φανω και υπερβολικος να πω το εξης. δουλευα σε μια εταιρια με ρουχακαποια φαση φερανε καποια επωνυμα πουκαμισα DKNY. με αρχικη τιμη πωλησης 200 ευρο. τελικα εγω πηρα 2-3 με τιμη 20 ευρο. τωρα το παραδοξο, τα μη επωνυμα με την ακριβως ιδια ποιοτητα εμεις τα πουλουσαμε 8-13 ευρο. και σε αυτα το καταστημα ειχε ενα κερδος 150-200%
Βαλε λιγη φαντασια τωρα για οτιδηποτε αλλο κυκλοφορει στην αγορα.

#89   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 26/06/2010 - 15:24

Μόνο που στα αυτοκίνητα που φέρνεις σαν παράδειγμα όπως και στο iPhone που αναφέρεσαι αρχικά υπάρχει ένα κόστος λόγω Research & Development. Στα ρούχα αυτό το κόστος είναι μηδαμινό. ;)

#90   cyberia

cyberia

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 15:57

Σιγα και το κοστος research & development.. μην μου πεις πως η οποιαδθποτε τεχνολογια ειναι αγνωστη..απλα αργουν να τις κυκλοφορισουν. τεχνολογικα μας κρατανε πολυ πισω σε σχεση με το που εχουμε φτασει. σκεψου για παραδειγμα, ενα απο τα μεγαλυτερα προβληματα στο iphone ηταν η μπαταρια. γιατι ασ που με στη πλατη του κινιτου δε βαζανε ας πουμε εναν ηλιακο συλεκτη για εξοικονομηση μπαταριας..? μην σας φαινονται ουτοπικα αυτα ειναι ευκολα και εφικτα. απλα πρεπει να σε βαλει σε διαδικασια εξοδων μολις χαλασει η μπαταρια (και με τη λογικη οτι δεν ανοιγει το κινητο για να την αλλαξεις.. αλλο αυτο) να χρειαζετε να αγορασεις καινουργιο... τεσπα πως και να εχει εγω μιλησα για κοστοσ παραγωγης. ελεος αν σε τοσα εκατομυρια μοναδες προσπαθουν να καλυψουν το κοστος research & development που λες...θα επρεπε μετα την πρωτη βδομαδα να πεση η τιμη στα μισα...μονο και μονο απο την αγορα τις αμερικης.
Πολυλογω το ξερω αλα αυτο το νταβατζιλικη ειναι απιστευτο και απαραδεκτο..!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες