Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορά iPhone 4 από Αμερική


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
159 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   Nexecreap

Nexecreap

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/06/2010 - 23:24

Λοιπόν παιδία, ερώτηση, ανεβένω για 4-5 μέρες Γερμανιά και λέω να τσιμπίσω από Apple Store εκεί το 4άρη, ξέρουμε εάν μέσα από Apple Store θα είναι κλειδωμένο σε πάροχο?


Δυστυχώς στην Γερμανία δεν μπορείς να το πάρεις καν σαν prepaid από Apple Store. Πωλείται μόνο με διετές συμβόλαιο στην T-Mobile και φυσικά κλειδωμένο. λυπάμαι :(

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2320 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 26/06/2010 - 23:31

ούτε καν εαν πάω σε apple store στο Μόναχο?

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#63   Nexecreap

Nexecreap

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/06/2010 - 23:35

ούτε καν εαν πάω σε apple store στο Μόναχο?


δυστυχώς όχι. αν θες δοκίμασε το αλλά είναι τσάμπα κόπος. πωλείται μόνο με συμβολαίο.

#64   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2320 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 26/06/2010 - 23:42

αμερική, πλέων δέν μπορώ να ανέβω τώρα σύντομα (και πάλυ κλειδωμένο θα ήταν αν το έπερνα από εκεί) Δηλάδη μόνο Αγγλεία και μόνο on-line αγορά και πληρωμή μέσο πιστοτικής και να έχω άτομο εκει για να το παραλάβει... IMPOSSIBLE!!!

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#65   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2320 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 26/06/2010 - 23:46

ουτέ εαν κάνω αγορά on-line στο Γερμανίκο Apple Store? γιατί και εκεί έχω Διεύθηνση για να βάλω.

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#66   dimistolis

dimistolis

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 23:56

ουτέ εαν κάνω αγορά on-line στο Γερμανίκο Apple Store? γιατί και εκεί έχω Διεύθηνση για να βάλω.

Δυστυχώς στη Γερμανία γίνεται να το αγοράσεις μόνο από Apple Retail Store ή απο την T-Mobile :(
http://www.apple.com/de/iphone/buy/

Τελευταία επεξεργασία από: dimistolis, 26/06/2010 - 23:57


#67   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2320 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 27/06/2010 - 00:24

Unlock δεν παίζει ακόμα πρόγραμμα ???

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#68   dimistolis

dimistolis

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/06/2010 - 01:47

Unlock δεν παίζει ακόμα πρόγραμμα ???

Τίποτα ακόμα για iPhone 4.

#69   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 27/06/2010 - 07:19

500$+44.38$=544.38$ θα σου βγει.η τιμη υπολογισμενη με tax ΝΥ.δεν εχουν ολες οι πολιτειες το ιδιο tax.εαν μου πεις απο που θα στο αγοράσει θα σου βγάλω ακριβός την τιμή :)


Από Los Angeles σκέφτομαι να το πάρω..μου είπε περίπου 60 euros για τα taxes. Επίσης αν ξέρετε τι άλλο θα χρειαστώ...προφανώς μια pre-paid της ΑΤΤ??? Νομίζω πως είμαι καλυμμένος με αυτά..αν ξέρεις πόσο θα στιχοίσουν θα το εκτιμούσα να μου απαντήσεις...και το ταχυδρομείο..πόσο να είναι???Και πότε περίπου εκτιμάτε unlock gia iphone 4??..Ξέρω..πολλές ερωτήσεις..αλλά κάντε μου τη χάρη και απαντήστε βρε παιδιά γιατί μου έχει μπει στο μυαλό και φαίνεται ευκαιρία αν είναι κάτω από 500 ευρό!

#70   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 27/06/2010 - 09:02

Από Los Angeles σκέφτομαι να το πάρω..μου είπε περίπου 60 euros για τα taxes. Επίσης αν ξέρετε τι άλλο θα χρειαστώ...προφανώς μια pre-paid της ΑΤΤ??? Νομίζω πως είμαι καλυμμένος με αυτά..αν ξέρεις πόσο θα στιχοίσουν θα το εκτιμούσα να μου απαντήσεις...και το ταχυδρομείο..πόσο να είναι???Και πότε περίπου εκτιμάτε unlock gia iphone 4??..Ξέρω..πολλές ερωτήσεις..αλλά κάντε μου τη χάρη και απαντήστε βρε παιδιά γιατί μου έχει μπει στο μυαλό και φαίνεται ευκαιρία αν είναι κάτω από 500 ευρό!


1)Los Angeles 500$+48.75$=548.75$=443ϵ
2)Δεν χρειαζεσε τιποτα απο καρτα σιμ τις AT&T
3)Unlock δεν υπαρχει καποια συγγεκριμενη ημερονημια.ολοι περιμενουμε απο 1 ωρα που μιλαμε μεχρι και ..?
4)ταχυδρομικα παιζει ρολο εαν θα στο στειλει με usmail η με courier.καθε courier εχει δικες τις τιμες.στην τιμη που σου εγραψα δεν υπολογιζεις το τελωνειο.διοτι πες και στο στειλει με χαρακτηρισμο gift 50$ cost.ετσι και στο ανοιξουν δουν τηλεφωνο θα υπολογιζεις τα 443ϵ+27% φορο τις ολικης αξιας δηλαδη θα σου ερθει 562.61ϵ.μην ξεχνας οτι στα 562ϵ που ειναι και το τελωνειο μεσα δεν εχουμε υπολογισει τα ταχυδρομικα.Εσενα σου βγαινει φτηνα με την προυποθεση να μην περασει τελωνειο.εαν περασει αστα τα πανε στο διαολο.θα εχεις ενα iphone 4 αμερικανικο στην τιμη σχεδον του ελληνικου που θα βγει ξεκλειδωτο.η καλυτερη λυση χερι με χερι.

ΥΓ:Nα σου πω ενα περιστατικο που επαθα την προηγουμενη εβδομαδα η ξαδελφη μου εφερε απο texas εαν ipad 3g 32gb και το οποιο το πουλησα μεσα σε μια 1 ωρα με το που εβαλα την αγγελια στο φορουμ.την συσκευασια δεν την ανοιξα ,οπως τις το δωσανε με την ζελατινα το πηρε και το εφερε διοτι πως θα το πουλαγα εαν ανοιγε την ζελατινα οταν εχω γραψει ο τι η συκευη ειναι καινουργια σφραγισμενη?
φιλος που ερχετε την τριτη του ειχα παραγγειλει ipad 3g 64gb το οποιο στην αρχη ειχα πει στο φορουμ τις αγγελιας οτι θα το πουλαγα αλλα αλλαξα γνωμη και θα το κρατουσα.παει στο καταστημα και ειχαν μονο 4 κομματια 64gb 3g τιποτα αλλο.απο τις 5 ιουλιου θα ξαναστοκαριζαν του ειπαν.το αγοραζει κανονικα με την πιστωτικη μου καρτα που του ειχα δωσει και του λεω την επομενη ημερα, ρε αλεξη ανοιξε μια την συσκευασια για να ειμαστε σιγουροι οτι ειμαστε οκ.το ανοιγει και τη βλεπει ? ραγισμενη οθονη απο την μεταφορα.λαγος με 1000 παει στο καταστημα να του το αλλαξουν αλλα δεν υπηρχε τιποτα προς αντικατασταση διοτι ειχαν πουληθει και τα αλλα 3 κομματια.οποτε εγινε επιστροφη χρηματων στην καρτα και ερχετε με αδεια τα χερια.φαντασου να ειχε ερθει εδω τι θα γινοταν ?.εδω που τα λεμε ειναι τετοια η δουλεια του που ανεβοκατεβαινει 2-3 φορες το μηνα αμερικη θα μου το αλλαζε διοτι σιγουρα δεν θα ξεπερνουσε τις 15 μερες απο την ημερονημια αγορας.αλλα εαν δεν μπορουσε δεν θα ετρωγα τρελη ξενερα? το θεμα ειναι μπορεις να μου πεις και απο αγγλια μπορει να το παρω και να παθω το ιδιο.ναι οκ συμφωνο αλλα στην τελικη η αγγλια ολο και καποιος απο γνωστους μπορει να παει και στην τελικη εαν δεν υπαρξει,easyjet με 160ϵ και πας για αλλαγη.με αλλα λογια η αγορες που γινονται απο το εξωτερικο πεζεις παντα με το λοττο ωστε να σου βγει το μηχανημα μια χαρα.και καταληγουμε οτι παρολο αυτα που γνωριζω εγω συνεχιζω και ψωνιζω απο εξωτερικο (ειδη περιμενο ενα iphone 4 απο αμερικη ,και 2 κομματια απο αγγλια).ειναι στην τυχη του καθενος :)

#71   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 27/06/2010 - 09:21

1)Los Angeles 500$+48.75$=548.75$=443ϵ
2)Δεν χρειαζεσε τιποτα απο καρτα σιμ τις AT&T
3)Unlock δεν υπαρχει καποια συγγεκριμενη ημερονημια.ολοι περιμενουμε απο 1 ωρα που μιλαμε μεχρι και ..?
4)ταχυδρομικα παιζει ρολο εαν θα στο στειλει με usmail η με courier.καθε courier εχει δικες τις τιμες.στην τιμη που σου εγραψα δεν υπολογιζεις το τελωνειο.διοτι πες και στο στειλει με χαρακτηρισμο gift 50$ cost.ετσι και στο ανοιξουν δουν τηλεφωνο θα υπολογιζεις τα 443ϵ+27% φορο τις ολικης αξιας δηλαδη θα σου ερθει 562.61ϵ.μην ξεχνας οτι στα 562ϵ που ειναι και το τελωνειο μεσα δεν εχουμε υπολογισει τα ταχυδρομικα.Εσενα σου βγαινει φτηνα με την προυποθεση να μην περασει τελωνειο.εαν περασει αστα τα πανε στο διαολο.θα εχεις ενα iphone 4 αμερικανικο στην τιμη σχεδον του ελληνικου που θα βγει ξεκλειδωτο.η καλυτερη λυση χερι με χερι.

ΥΓ:Nα σου πω ενα περιστατικο που επαθα την προηγουμενη εβδομαδα η ξαδελφη μου εφερε απο texas εαν ipad 3g 32gb και το οποιο το πουλησα μεσα σε μια 1 ωρα με το που εβαλα την αγγελια στο φορουμ.την συσκευασια δεν την ανοιξα ,οπως τις το δωσανε με την ζελατινα το πηρε και το εφερε διοτι πως θα το πουλαγα εαν ανοιγε την ζελατινα οταν εχω γραψει ο τι η συκευη ειναι καινουργια σφραγισμενη?
φιλος που ερχετε την τριτη του ειχα παραγγειλει ipad 3g 64gb το οποιο στην αρχη ειχα πει στο φορουμ τις αγγελιας οτι θα το πουλαγα αλλα αλλαξα γνωμη και θα το κρατουσα.παει στο καταστημα και ειχαν μονο 4 κομματια 64gb 3g τιποτα αλλο.απο τις 5 ιουλιου θα ξαναστοκαριζαν του ειπαν.το αγοραζει κανονικα με την πιστωτικη μου καρτα που του ειχα δωσει και του λεω την επομενη ημερα, ρε αλεξη ανοιξε μια την συσκευασια για να ειμαστε σιγουροι οτι ειμαστε οκ.το ανοιγει και τη βλεπει ? ραγισμενη οθονη απο την μεταφορα.λαγος με 1000 παει στο καταστημα να του το αλλαξουν αλλα δεν υπηρχε τιποτα προς αντικατασταση διοτι ειχαν πουληθει και τα αλλα 3 κομματια.οποτε εγινε επιστροφη χρηματων στην καρτα και ερχετε με αδεια τα χερια.φαντασου να ειχε ερθει εδω τι θα γινοταν ?.εδω που τα λεμε ειναι τετοια η δουλεια του που ανεβοκατεβαινει 2-3 φορες το μηνα αμερικη θα μου το αλλαζε διοτι σιγουρα δεν θα ξεπερνουσε τις 15 μερες απο την ημερονημια αγορας.αλλα εαν δεν μπορουσε δεν θα ετρωγα τρελη ξενερα? το θεμα ειναι μπορεις να μου πεις και απο αγγλια μπορει να το παρω και να παθω το ιδιο.ναι οκ συμφωνο αλλα στην τελικη η αγγλια ολο και καποιος απο γνωστους μπορει να παει και στην τελικη εαν δεν υπαρξει,easyjet με 160ϵ και πας για αλλαγη.με αλλα λογια η αγορες που γινονται απο το εξωτερικο πεζεις παντα με το λοττο ωστε να σου βγει το μηχανημα μια χαρα.και καταληγουμε οτι παρολο αυτα που γνωριζω εγω συνεχιζω και ψωνιζω απο εξωτερικο (ειδη περιμενο ενα iphone 4 απο αμερικη ,και 2 κομματια απο αγγλια).ειναι στην τυχη του καθενος :)


Οπότε Ελλαδίτσα και ξερό ψωμί!!! Το θέμα είναι πως είμαι στη WIND και δεν το φέρνει ρε γμτ!!!! Και είμαι και στο XL, δίνω 105 ευρό το μήνα και, έχω 300 ευρό επιδότηση τον Άυγουστο..και δεν μπορώ να πάρω το τηλ!!!!!!!!!!!!!!
Είναι off-topic αλλα dream21..μπας και ξέρεις τι μπορώ να κάνω??..πχ να αλλάξω εταιρία..μήπως αλλάζοντας μου πχ σε vodafone(στην οποία ήμουν 10 χρόνια), μου το δώσουν φθηνότερα???

#72   elcorso

elcorso

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:elcorso2011

Δημοσίευση 27/06/2010 - 11:19

Παιδες οταν λετε 500 $ απο αμερικη , πως θα το παρετε οταν το μηλο δεν σου επιτρεπει να παρεις την συσκευη εαν δεν κανεις συμβολαιο με την ΑΤ&Τ για 2 χρονια και ετσι και θελεις να διακοψεις το συμβολαιο πρεπει να πληρωσεις γυρω στα 400$.
Επειδη και εγω το ψαχνω απο αμερικη επειδη θα παω σε 2 μηνες , δεν εχω καταφερει να βρω πιο φθηνη λυση απο το να παρεις το κιν 299$ το 32 και να σπασεις το συμβολαιο με 400 $ δλδ περιπου στα 700$.

#73   Nexecreap

Nexecreap

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/06/2010 - 11:29

Παιδες οταν λετε 500 $ απο αμερικη , πως θα το παρετε οταν το μηλο δεν σου επιτρεπει να παρεις την συσκευη εαν δεν κανεις συμβολαιο με την ΑΤ&Τ για 2 χρονια και ετσι και θελεις να διακοψεις το συμβολαιο πρεπει να πληρωσεις γυρω στα 400$.
Επειδη και εγω το ψαχνω απο αμερικη επειδη θα παω σε 2 μηνες , δεν εχω καταφερει να βρω πιο φθηνη λυση απο το να παρεις το κιν 299$ το 32 και να σπασεις το συμβολαιο με 400 $ δλδ περιπου στα 700$.


Δεν νομίζω να είναι τόσο απλά τα πράγματα. Να μπορείς να το πάρεις και να σπάσεις το συμβόλαιο και με μόνο 400$. Υπολόγισε περίπου ότι το πάγιο είναι πάνω-κάτω στα 50$. Οπότε 50$ * 24μήνες= 1200$. Μπορείς να πληρώσεις 1200$ για να σπάσεις το συμβόλαιο και άλλα 300$ για να πάρεις το iPhone. Συνολικά 1500$.

Και αυτά είναι λόγια του αέρα, δεν ξέρω καν αν μπορείς να σπάσεις το συμβόλαιο. Και αν δεν είσαι κάτοικος Αμερικής δεν μπορείς να κάνεις συμβόλαιο. Δεν είναι τόσο απλό ένας τουρίστας να πάει να κάνει συμβόλαιο. Θέλει social number προφανώς, διεύθυνση κτλ κτλ. :rolleyes:

#74   elcorso

elcorso

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:elcorso2011

Δημοσίευση 27/06/2010 - 11:53

Μπορεις να σπασεις το συμβολαιο σου με καποια ρυτρα σε οποιαδηποτε εταιρια φιλε . Απλα το θεμα ειναι ποσο πρεπει να πληρωσεις. Δεν σε υποχρεωνει καποιος να τηρησεις το συμβολαιο σου ενω ας πουμε εσυ δεν εχεις χρηματα η για οποιονδηποτε λογο θελεις να το σταματησεις . Απλα θα πρεπει να δωσεις καποια χρηματα ως αποζημιωση επειδη αθετεις τον ορο του συμβολαιου σου, που σε καμια περιπτωση δεν ειναι το αντιτιμο που θα "πληρωνες" ας πουμε σε 2 χρονια οπως τα λες .
Εκει γυρω κυμαινεται παντως στα 400$ στο λεω γιατι ρωτησαμε υπαλληλο σε καταστημα του μηλου.

#75   Nexecreap

Nexecreap

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/06/2010 - 11:58

Μπορεις να σπασεις το συμβολαιο σου με καποια ρυτρα σε οποιαδηποτε εταιρια φιλε . Απλα το θεμα ειναι ποσο πρεπει να πληρωσεις. Δεν σε υποχρεωνει καποιος να τηρησεις το συμβολαιο σου ενω ας πουμε εσυ δεν εχεις χρηματα η για οποιονδηποτε λογο θελεις να το σταματησεις . Απλα θα πρεπει να δωσεις καποια χρηματα ως αποζημιωση επειδη αθετεις τον ορο του συμβολαιου σου, που σε καμια περιπτωση δεν ειναι το αντιτιμο που θα "πληρωνες" ας πουμε σε 2 χρονια οπως τα λες .
Εκει γυρω κυμαινεται παντως στα 400$ στο λεω γιατι ρωτησαμε υπαλληλο σε καταστημα του μηλου.


εγω που είμαι Γερμανία και έχω συμβόλαιο και ρώτησα να το ακυρώσω και να πληρώσω κάποιο ποσό για να πάω στην T-mobile να πάρω το iPhone μου είπαν ότι είναι το μηνιαίο ποσό δηλαδή τα πάγια για όσους μήνες απομένουν ακόμα.
Μου ακούγεται πολύ παράλογο πάντως αυτό να είναι μόνο 400$.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες