Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Οδηγος PwnageTool 4.0 Released


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
24 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   agripnos

agripnos

    iPH Member

  • 218 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/06/2010 - 02:11

3gs με παλια b ootrom

το εβαλα χειροκινητα

σε dfu που εχει το σηματακι με το καλωδιο.το θεμα ειν αι οτι μπηκε η 4.0 σιμα δεν εχω να μπορω να καλεσω

κανεις που να εχει το λινκ θελω ν α κανω δοςνγραδε σε 3.1.2

παιδια το προβ λημα ηταν οτι τελικα θελει yes στο pwnage εκει που λεει κατι για συμβολαιο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   GPAD

GPAD

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2010 - 10:30

Μπορεί να ανεβάσει κάποιος custom firmware ?

#18   DarkNik

DarkNik

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2010 - 21:26

παιδια εγω εχω ενα αλλο προβλημα!!!! κανω κανονικα τα βηματα και οταν παω να ξεκινισω το restore με το custom firmware δεν ξεκιναει καθόλου. μενει στην φαση που λεει "preparing iphone".
δοκιμασα να κανω restore με το original αλλα εκει ξεκιναει το restore σταματάει στη μεση!!!! δεν τελειωνει ποτε το restore δηλαδη.....
μπορει να με βοηθησει καποιος????

#19   hector

hector

    iPH Contributor

  • 936 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2010 - 21:29

παιδια εγω εχω ενα αλλο προβλημα!!!! κανω κανονικα τα βηματα και οταν παω να ξεκινισω το restore με το custom firmware δεν ξεκιναει καθόλου. μενει στην φαση που λεει "preparing iphone".
δοκιμασα να κανω restore με το original αλλα εκει ξεκιναει το restore σταματάει στη μεση!!!! δεν τελειωνει ποτε το restore δηλαδη.....
μπορει να με βοηθησει καποιος????

Κάνε ένα restart στο pc σου ή κλείσε το iTunes απο τις διεργασίες λίγο και άνοιξέ το ξανά και ξαναδοκίμασε restore από διαφορετική θύρα USB

Επίσης σιγουρέψου ότι το καλώδιο σου λειτουργεί καλά..

#20   DarkNik

DarkNik

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2010 - 21:36

με 99% σιγουρια το καλωδιο μου λειτουργει καλα..... εκανα ηδη αρκετα restart.... τωρα που το ξαναδοκιμασα προχοραει ωσ ενα σημειο και κολλαει στο τελος τελος.... δεν μπορω να καταλαβω τι κανω λαθος....

#21   hector

hector

    iPH Contributor

  • 936 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2010 - 21:40

με 99% σιγουρια το καλωδιο μου λειτουργει καλα..... εκανα ηδη αρκετα restart.... τωρα που το ξαναδοκιμασα προχοραει ωσ ενα σημειο και κολλαει στο τελος τελος.... δεν μπορω να καταλαβω τι κανω λαθος....

Δεν το κάνεις εσύ το λάθος φίλε μου κάτι άλλο δεν πάει καλά..

Πέρνα το σε DFU mode (home+power για 7 δευτερα και μόλις δεις το μήλο άφησε το power και συνέχισε να πατάς το home μέχρι να το δει το iTunes..και ξαναδοκίμασε..

#22   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 23/06/2010 - 21:43

Να κανω και εγω τωρα μια απλη ερωτηση?

Εφοσον σας ελειπε τοσο πολυ το jb γιατι αναβαθμισατε στην 4.0?

Επισης σε λιγο καιρο θα βγει το κανονικο εργαλειο για jb και τσαμπα παδευεστε γιατι σχεδον ολες οι εφαρμογες απο Cydia μεχρι στιγμης δεν λειτουργουν(λογικο).Εαν το κανατε για cracked apps τοτε παω πασο!!!

Η μηπως ολα αυτα για να αισθανεστε ωραια οτι εχετε jb την iOS 4.0 με το που βγηκε?


P.S. Ξερετε τι δεν μου αρεσει?Οχι οτι ασχολειστε με την συσκευη σας(καλα κανετε) αλλα οτι ρωτατε τα ιδια πραγματα και οι περισσοτεροι απο εσας δεν ξερετε ΚΑΝ τα βασικα.Αντι να καθησετε και να διαβασετε πρωτα και να μαθετε την συσκευη σας τρεχετε χωρις λογο λες και κατι εγινε που δεν μπορειτε να κανετε jb κατ'ευθειαν στην τελευταια εκδοση λογισμικου....

Χαλαρωστε λιγο...

Α και για να προλαβω το οτιδηποτε ουτε σας το παιζω εξυπνος ουτε τιποτα...

#23   DarkNik

DarkNik

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2010 - 21:43

σε DFU το κανω και φτανει σε αυτο το σημειο.... για να καταλαβεις μεχρι που φτανει ειναι σαν να θελει αλλο 1% για να τελειωσει αλλα μενει εκει!!!!

#24   DarkNik

DarkNik

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2010 - 22:29

τελικα τα καταφερα!!!!!!!!!!!!!! :rolleyes:

#25   htcg1

htcg1

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/06/2010 - 19:44

ούτε εγώ έχω σήμα..




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες