Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ελληνικό Πληκτρολόγιο για το iPad!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
107 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 06/07/2010 - 20:37

Περίεργο!! Δεν το έχω ξαναδεί αυτό! Δηλαδή για να καταλάβω, όταν πατάς την υδρόγειο (στο πληκτρολόγιο σου) για να αλλάξεις την γλώσσα σου βγάζει αυτό το μήνυμα!


Ξέρω ότι σε ορισμένες εφαρμογές είναι μόνο για ένα τερματικό (iPhone/iPod/iPad) και δεν μπορείς να της χρησιμοποιείς αλλού. Το παλικάρι που σου το πούλησε το γνωρίζεις! Έχεις μια διεύθυνση (mail) τηλέφωνο για να επικοινωνήσεις μαζί του! και να τον ρωτήσεις τη παίζει με αυτήν την εφαρμογή! Μήπως την χρησιμοποιεί ήδη για το iPhone του!

Θα το ψάξω λίγο και από την πλευρά μου, και αν βρω κάτι νεότερο θα το ποσταρο εδώ!

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 06/07/2010 - 20:42

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 06/07/2010 - 21:16

Μετά από επικοινωνία (ΠΜ) με το μέλος ''babooni75'' το λάθος μάλλον εντοπίστηκε!

Η εφαρμογή που είχε αγοραστεί από τον προκάτοχο του, από το ίδιο iPad που έχει σήμερα ο φίλος μας ( babooni75) χρησιμοποιείται ήδη σε διαφορετικό τερματικό! (iPhone) και προφανώς αυτό μπλόκαρε την επανεγκατασταση του!

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#63   harakis

harakis

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/08/2010 - 00:49

Μολις έκανα jailbreak το Ιpad 3.2.1! Από τις πρώτες κινήσεις ήταν να εγκαταστήσω το ελληνικό πληκτρολόγιο μέσω Cydia. Η αγορά έγινε κανονικά, όμως το Cydia μου λέει ότι μία από τις προυποθέσεις για να εγκαταστήσω την εφαρμογή είναι να έχω το iOs 3.2!
Γνωρίζει κάποιος κάποιον τρόπο να εγκαταστήσω το πληκτρολόγιο στην 3.2.1? Γιατί από ότι κατάλαβα γενικά το Cydia έχει ένα κόλλημα με την έκδοση του iOs (μόνο το AppSync κατάφερα να εγκαταστήσω!)

Ευχαριστω!!

#64   predato1

predato1

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2010 - 10:09

παιδια αγορασα το πληκτρολογιο και οταν παταω install μου βγαζει μια οθονη οπου εχει note the requested modifications cannot be applied due to required dependencies or conflicts that cannot be automatically found or fixed και εχει μονο ενα κουμπι cancel/queue... βοηθεια κανενας;

#65   iSpyridon

iSpyridon

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 02/08/2010 - 10:33

παιδια αγορασα το πληκτρολογιο και οταν παταω install μου βγαζει μια οθονη οπου εχει note the requested modifications cannot be applied due to required dependencies or conflicts that cannot be automatically found or fixed και εχει μονο ενα κουμπι cancel/queue... βοηθεια κανενας;

Δεν εγκαθίσταται το πληκτρολόγιο στην 3.2.1, δυστυχώς. Έστειλα e-mail στον δημιουργό του. Να δούμε αν βρεθεί λύση...
Εντωμεταξύ, δε διορθώνει και τίποτα η 3.2.1 όσον αφορά τις wifi συνδέσεις. Με το Xperia βρίσκω και συνδέομαι σε 10 δίκτυα, με το Ipad 3.2.1 σε 3, κι αυτά με δυσκολία! Μου φαίνεται θέλει πολύ δρόμο η Apple, για να ολοκληρώσει τα βασικά...

Τελευταία επεξεργασία από: iSpyridon, 02/08/2010 - 10:34


#66   predato1

predato1

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2010 - 10:43

Δεν εγκαθίσταται το πληκτρολόγιο στην 3.2.1, δυστυχώς. Έστειλα e-mail στον δημιουργό του. Να δούμε αν βρεθεί λύση...
Εντωμεταξύ, δε διορθώνει και τίποτα η 3.2.1 όσον αφορά τις wifi συνδέσεις. Με το Xperia βρίσκω και συνδέομαι σε 10 δίκτυα, με το Ipad 3.2.1 σε 3, κι αυτά με δυσκολία! Μου φαίνεται θέλει πολύ δρόμο η Apple, για να ολοκληρώσει τα βασικά...

και με τα λεφτα που εδωσα τι θα γινει; χρεωθηκαν κανονικα για ενα προιον που δεν μπορω να χρησιμοποιησω; και γιατι δεν ελεγε πουθενα οτι δεν παιζει σε 3.2.1; ελεος...

#67   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 02/08/2010 - 10:50

Έχουμε στείλει email στον developer και αναμένουμε απάντηση σχετικά με την υποστήριξη του keyboard στο iOS 3.2.1...
Behind the Scenes...

#68   gmark

gmark

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2010 - 15:19

Γεια σας, νέος χρήσης apple προιόντος (ipad) το έκανα jailbreak μόνο για το πληκτρολόγιο και δεν μπαίνει διότι έχω os 3.2.1. Αντε να δούμε...

#69   harakis

harakis

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/08/2010 - 17:09

Γεια σας, νέος χρήσης apple προιόντος (ipad) το έκανα jailbreak μόνο για το πληκτρολόγιο και δεν μπαίνει διότι έχω os 3.2.1. Αντε να δούμε...


Παρομοίως! Κι εγώ του έστειλα email και δυστυχως αν δεν απαντήσει μεσα στην εβδομάδα θα ζητήσω επιστροφή χρημάτων...

#70   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 02/08/2010 - 17:22

Το να ζητήσεις επιστροφή χρημάτων είναι εντελώς άκυρο.

Ο developer δεν υποσχέθηκε ποτέ ότι η εφαρμογή του θα λειτουργεί και θα υποστηρίζει μεταγενέστερες εκδόσεις.

Δυστυχώς, οι εφαρμογές του Cydia αργούν να αναβαθμιστούν. Δεν είναι όπως το App store. Υπομονή λοιπόν...
Behind the Scenes...

#71   harakis

harakis

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/08/2010 - 18:11

Μωρε υπομονή έχουμε, απλώς κορόιδα δεν θέλουμε να πιανόμαστε.
Όπως και να χει...αν δεν θέλει ο τυπος να επιστρέψει χρήματα, μάλλον θα το ψάξω και μέσω paypal το θέμα. Διοτι δεν είναι και πολύ λογικό κάποιος να σου πουλάει κάτι και να μη σε προειδοποιεί εκ των προτέρων ότι δεν σου κάνει. Που και αυτή να ήταν η περίπτωση, πάντα υπάρχει κι η δυνατότητα επιστροφής προιόντος. Εκτός κι αν η πολιτική του Cydia διαφέρει==>οπότε δεν ξαναπληρώνω ούτε cent εκεί!

#72   MixalisZ

MixalisZ

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 09:40

Δυστυχώς είμαι ένας ακόμα που τη πάτησε και δυστυχώς δεν δουλεύει το keyboard γιατί έχω firmware 3.2.1

Ελπίζω σύντομα να έχουμε απάντηση...

Σίγουρα πολλοί από εμάς έκαναν jailbreak μόνο και μόνο για την υποστήριξη ελληνικών από το συγκεκριμένο πληκτρολόγιο.

Περιμένω τα νεότερα...

#73   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12728 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 03/08/2010 - 09:40

Γιατι τα βαζεις με τον developer δεν μπορω να καταλαβω εγω!!!

Εφτιαξε κατι ο ανθρωπος που θα ΕΠΡΕΠΕ να ειναι ηδη μεσα στο iPad χωρις να χρειαζεται να κανεις jb για να το εχεις και επισης αν διαβαζες το more info του πακετου που αγορασες(και καλα εκανες,μαζι σου) θα εβλεπες οτι δεν ειναι συμβατο.

Εγω παντως απο την Apple θα ζητουσα να μου επιστρεψει τα λεφτα πισω διοτι δεν εχει ελληνικα μεσα.

Με ολη την καλη διαθεση η απαντηση μου και χωρις ιχνος ειρωνειας απεναντι σου.

#74   predato1

predato1

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 09:59

πουθενα δεν λεει οτι δεν λειτουργει με την 3.2.1 .Αδελφε δεν ξερω τι λες αλλα εγω εδωσα 8 ευρω και πηρα ενα τιποτα...εφτιαξε κατι πολυ χρησιμο και μπραβο του. Αλλωστε και γι'αυτο τον λογο του εδωσα τα χρηματα μου!!Τι πηρα ως αντιτιμο;Τιποτα!! Με ποιον να τα βαλω;Με την apple; Γιατι; Εξ αρχης ξεραμε οτι αμα παρουμε το ipad νωριτερα απο την κυκλοφορια του στην Ελλαδα δεν θα εχει Ελληνικα και γι'αυτο αλλωστε πληρωνουμε την εφαρμογη αυτη...Στη τελικη ειναι θεμα ανταποδοτικοτητας...Κανενας δεν θα εδινε φραγκο, ποσο μαλλον 8 ευρω για κατι που θα λειτουργουσε 10 μερες και μετα τελος...Ασε που εγω δεν το χαρηκα ουτε ενα δευτερολεπτο

#75   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 03/08/2010 - 10:09

Αν δεν αναφερει πουθενα οτι δεν ειναι συμβατο με την 3.2.1 ειναι εντελως απαραδεκτος! Αυτη τη στιγμη δεν μπορω να δω αν οντως το λεει στο more info. Δεν αρκει να αναφερει μονο την 3.2, αλλα και τι συμβαινει και με την 3.2.1. Εγω προσωπικα το βλεπω σχεδον σε ολους τους αλλους developers. Μολις βγαινει μια νεα εκδοση λειτουργικου, αμεσως ανανεωνουν τη σελιδα του πακετου τους.

Αυτο που θα επρεπε να ειχε κανει ειναι, απο την πρωτη στιγμη που κυκλοφορησε η 3.2.1 να το αναφερει στα requirements στη σελιδα στο Cydia.

Αν δεν το εχει κανει, τοτε παραπλανηθηκατε και δεν καταλαβα γιατι δεν εχετε δικαιωμα να ζητησετε τα χρηματα σας πισω...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες