Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Aptbackup αλήθεια ή ψέματα?


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   chrisostomos

chrisostomos

    iPH Addict

  • 631 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/04/2009 - 00:14

Καλησπέρα σε όλους. θα ήθελα να μάθω αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει την εφαρμογή Aptbackup από cydia και κατάφερε πράγματι να κάνει backup τα packages του από cydia μετά από upgrade της συσκευής;
Ρωτάω διότι όσο και αν έψαξα στο forum το μόνο που είδα ήταν προβλήματα κατά το restore και κανέναν ικανοποιημένο από την εφαρμογή. όποτε αν κάποιος κατάφερε να βρει άκρη ας μας πει τι ακριβώς έκανε σε πέντε άπλα βήματα για να γνωρίζουμε και εμείς.
Επίσης γίνεται να κάνω backup το υπάρχον iphone 1st gen μέσω aptbackup και μετά μεσώ itunes. Ύστερα να κάνω restore from backup από το itunes σε νέα συσκευή iphone 3g και έπειτα να κάνω και restore μέσω aptbackup τα πακέτα του cydia?
Με το χαζό μυαλό μου φαντάζομαι οτι γίνεται αυτό, λογικά μετά το restore από itunes μέσα στο καινούριο iphone 3g θα έχει περαστεί και η λίστα τον εφαρμογών του cydia όπως ακριβώς είχε γίνει backup στο πρώτο iphone, εσείς τι λέτε συμφωνείται η λέω σαχλαμάρες?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/04/2009 - 10:38

Το Aptbackup ειναι μια πολυ καλη εφαρμογη η οποια με εχει εξυπηρετησει πολλες φορες,δεν εχει καθολου προβληματα.Τωρα οταν κανεις restore τα apps του cydia πρεπει να εισαι συνδεδεμενος στο Internet.
Ριξε και μια ματια στον οδηγο του BigBoss.

Τωρα αν το backup του iPhone 2G περασει στο iPhone 3G δεν γνωριζω τιποτα αν και νομιζω οτι δεν υπαρχει περιπτωση διοτι με την ιδια λογικη θα βαζαμε και το ιδιο αρχειο firmware.

#3   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 17/04/2009 - 19:40

Υποθετικά πιστεύω ότι γίνεται, αλλά δεν ξέρω τι θα κάνει back up... επαφές πάντως σίγουρα...

#4   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/04/2009 - 23:04

Quote

Υποθετικά πιστεύω ότι γίνεται, αλλά δεν ξέρω τι θα κάνει back up... επαφές πάντως σίγουρα...
no no no!!Επαφες γινονται backup μεσω iTunes,το Aptbackup σου κανει backup μονο τις εφαρμογες καθως και τα mods/tweaks που εχεις εγκαταστησει μεσω Cydia,αλλα οχι ο,τι ρυθμισεις εχεις κανει μεσα απο αυτες.

#5   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 21/04/2009 - 22:08

Εγω αναφερομουν σε αυτο που ειπε για back up μεσω apt backup και μετα μεσω itunes και sync σε iphone 3G! Το apt backup φυσικα και θα δουλεψει αφου οι εφαρμογες ειναι οι ιδιες για 2/3G αλλα τωρα τι θα περαστει απο το sync των itunes, αγνωστο!!! Το μονο σιγουρο ειναι οι επαφες.

#6   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2009 - 01:45

και αν αφησουμε το ιδιο firmware πως γινεται το restore?

#7   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 10/05/2009 - 02:59

Επειδη δεν το εχω χρησιμοποιηση ποτε κ με μπερδεψατε
Ειμαι σε2.2 στη 3.0 οταν βγει θα μπορω να το χρησιμοποιησω για να κανω ρεστορ αυτα π ειχα απο cydia μη τα ξαναβαζω  ενα ενα

#8   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2009 - 09:35

Λογικα ναι....δηλαδη μακαρι!!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες