Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

NAVIGON - Mobile Navigator


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1408 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   Batman

Batman

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/06/2009 - 16:35

Αυτό που παρατήρησα είναι όταν είμαι σταματημενος δεν με βρησκει εύκολα ,αν κουνηθεί λίγο και κανείς καμία βολτα με το αμάξι σε βρησκει Τσακ τσακ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 24/06/2009 - 17:58

δεν λεει πολλα το Navigon.βαλτε το αλο.ειναι πολυ αργο

#93   Taki-x

Taki-x

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/06/2009 - 21:24

εντυπώσεις απο το navigon:

1) Το σήμα το πιάνει σχετικά γρήγορα απο 1-2 άλλα που έχω δεί.
2) Είναι αρκετά εύχρηστο στη λειτουργία. Τους δρόμους τους βρίσκει αρκετά καλά (για 2-3 μέρες που το έχω δοκιμάσει), αλλά όταν αλλάξεις πορεία θέλει κάποιο χρόνο για να ξαναδείξει εναλλακτική πορεία (τι περιμένει; να πάς προς τα πίσω για να διορθώσεις;).
3) Επιλογή για να πας εκτός δακτυλίου στην Αθήνα δεν έχει μάλλον (ζητάω πολλά;)
4) Καθυστερεί λίγο να επανέλθει οταν δεχτείς κλήση στο τηλέφωνο.
5) Η φωνή είναι λίγο ιδιόμορφη (ας ελπίσουμε να έχει και ελληνικές φωνητικές οδηγίες στην αναβάθμιση)

#94   sfeken

sfeken

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/06/2009 - 08:26

Παιδιά είμαι τώρα στην Γαλιά και δεν παίζει είναι κόκκινο και μίλησα με έναν φίλο από Ελλάδα και μου είπε ότι δεν παίζει ούτε στο airplane on δηλαδή χρεωνόμαστε ?αν χρεωνόμαστε φανταστείτε στο εξωτερικό

#95   rmxs

rmxs

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/06/2009 - 08:57

να σε χρεώνει τι?
Το GPS?Ε ναι φυσικά τo GPS απο την έκδοση 3.0 και μετα θα χρεώνει,μεσω της NASA.

Έχετε ένα κινητο που δεν έχετε πάρει χαμπάρι ότι έχει κεραία GPS (που μιλάει με δορυφόρο και οχι με κεραία κινητης).
Επίσης οι χάρτες υπάρχουν στο κινητο και δεν τους κατεβάζεις μέσω 3G..
Αποτέλεσμα????Βγάλε την κάρτα απο το κινητό σου και θα δείς οτι και πάλι θα έχεις GPS.

Για να μην είναι κόκκινο μόλις ανοιξεις και ψάχνει να βρεί σήμα πήγενε λίγα μέτρα ποιο πέρα ενω ψάχνει σήμα..

#96   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 27/06/2009 - 14:01

ναι ρε συ δεν δουλευει με 3g εγω τα εχω ολα κλειστα κ παλι δουλευει.τι λεει ο αλος

#97   assterix78

assterix78

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 27/06/2009 - 15:04

Καλησπέρα σε όλους.Εγώ έχω το εξής πρόβλημα παιδιά με το navigator.Είναι το μοναδικό application που έχω φορτωμένο μετά την αναβάθμιση και μου έχει πιάσει σχεδόν 9gb από την μνήμη ενω το ipa μου φαίνεται είναι κοντα στα 1,65gb.Έχει να προτείνει κανένας τπτ?Το εχει συναντήσει κάποιος αλλος αυτο?



#98   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 27/06/2009 - 16:03

2 ερωτήσεις έχω παιδια:
1) που βρίσκουμε την ελληνική έκδοση του navigon,
2) σε περίπτωση που θέλω και χαρτες αλλης χώρας πως τους περνάω

ευχαριστώ !

#99   morpheusgr

morpheusgr

    iPH Honoured Member

  • 1427 μηνύματα
  • Twitter:@morpheusgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/06/2009 - 16:42

Καλησπέρα σε όλους.Εγώ έχω το εξής πρόβλημα παιδιά με το navigator.Είναι το μοναδικό application που έχω φορτωμένο μετά την αναβάθμιση και μου έχει πιάσει σχεδόν 9gb από την μνήμη ενω το ipa μου φαίνεται είναι κοντα στα 1,65gb.Έχει να προτείνει κανένας τπτ?Το εχει συναντήσει κάποιος αλλος αυτο;


Αν την βγαλεις ο χωρος απελευθερωνεται? αν οχι κατι εχει μεινει απο πριν την αναβαθμιση, κανε restore σαν νεα συσκευη δηλαδη οχι απο backup για να μην εχει τιποτα απο παλια και θα σιαξει, αν ο χωρος απελευθερωνεται, ισως εχει προβλημα το ipa που κατεβασες, δοκιμασε να το κατεβασεις απο αλλου

#100   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 27/06/2009 - 16:47

Αν έκανες update τότε στον φάκελο var/stash θα έχεις διπλοεγγραφές/τριπλοεγγραφές κλπ από προηγούμενες εκδόσεις...

Αν γνωρίζεις αρκετά μπορείς να τα διαγράψεις χειροκίνητα, ειδάλλως με ένα καθαρό restore θα επανέλθουν όλα όπως θα έπρεπε...

#101   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/06/2009 - 18:32

παιδια εμενα το navigon δεν μου το εμφανιζει στα application...παιζει ρολο που ειναι σε μορφη .ipa?

τα αρχεια .ipa εμφανιζονται στα applications?

#102   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/06/2009 - 21:32

δεν γνωριζει κανεις; αν τα αρχεια .ipa εμφανιζονται σαν φακελος στα applications?

#103   inspigr

inspigr

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/06/2009 - 08:22

Θα πρέπει να σου εμφανίζει το εικονίδιο της NAVIGON (Europe) στα Applications!

#104   assterix78

assterix78

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 28/06/2009 - 15:38

Καλησπέρα σε όλους.Εγώ έχω το εξής πρόβλημα παιδιά με το navigator. Είναι το μοναδικό application που έχω φορτωμένο μετά την αναβάθμιση και μου έχει πιάσει σχεδόν 9gb από την μνήμη ενω το ipa μου φαίνεται είναι κοντα στα 1,65gb. Έχει να προτείνει κανένας τπτ; Το εχει συναντήσει κάποιος αλλος αυτο;


Αν την βγαλεις ο χωρος απελευθερωνεται? αν οχι κατι εχει μεινει απο πριν την αναβαθμιση, κανε restore σαν νεα συσκευη δηλαδη οχι απο backup για να μην εχει τιποτα απο παλια και θα σιαξει, αν ο χωρος απελευθερωνεται, ισως εχει προβλημα το ipa που κατεβασες, δοκιμασε να το κατεβασεις απο αλλου


Πρωτα απ'ολα σε ευχαριστω για την απαντηση. Θα δοκιμασω και θα σου πω!!

#105   sfeken

sfeken

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/06/2009 - 17:26

να σε χρεώνει τι?
Το GPS?Ε ναι φυσικά τo GPS απο την έκδοση 3.0 και μετα θα χρεώνει,μεσω της NASA.

Έχετε ένα κινητο που δεν έχετε πάρει χαμπάρι ότι έχει κεραία GPS (που μιλάει με δορυφόρο και οχι με κεραία κινητης).
Επίσης οι χάρτες υπάρχουν στο κινητο και δεν τους κατεβάζεις μέσω 3G..
Αποτέλεσμα; Βγάλε την κάρτα απο το κινητό σου και θα δείς οτι και πάλι θα έχεις GPS.

Για να μην είναι κόκκινο μόλις ανοιξεις και ψάχνει να βρεί σήμα πήγαινε λίγα μέτρα ποιο πέρα ενω ψάχνει σήμα.

Στο εξωτερικό δεν παίζει σας Λέω έχουμε 2 iPhone και στην Γάλλια και στην Αγγλία και δεν συνδέεται με τίποτα είναι μόνιμως στο κόκκινο ενώ στην Ελλάδα παίζει.

Το δοκιμάσατε αν σε airplane on βρίσκει δορυφόρο;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες