Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ποσους σαλιγκαρους εχουμε?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
31 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Ποσους σαλιγκαρους εχουμε?

Ποσοι σαλιγκαροι σερνονται στο forum?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#16   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/07/2010 - 12:35

Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι το forum, δεν ειναι ουτε τοπος λατρειας της Apple και του Jobs αλλα ουτε και χωρος λασπολογιας προς την συγκεκριμενη εταιρια και τα προιοντα της.

Ανθρωποι με διαφορετικες αποψεις, Apple "lovers" και "haters", αν και οι συγκεκριμενες λεξεις ειναι υπερβολικες, εκφραζουν ελευθερα τις αποψεις τους, οι οποιες λογικο ειναι τις περισσοτερες φορες να ειναι αντικρουομενες. Εξαλλου, δε θα ειχε κανενα νοημα, αν ολοι ειχαμε τις ιδιες αποψεις. Θα ημασταν τουλαχιστον γραφικοι, αν συμφωνουσαμε σε ολα και δεν υπηρχε καποιος αντιλογος.

Απλα τις περισσοτερες φορες οδηγουμαστε σε υπερβολες... ετσι, κουβεντα να γινεται...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   ellin

ellin

    iPH User

  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/07/2010 - 12:37

Υπάρχουν πρόβατα, τσοπανόσκυλα, κ λύκοι.
Όσο για σαλίγκαρους ΝΑΙ υπάρχουν αυτοί που σαλιώνουν (το λέει κ το όνομα) τον κάθε προϊστάμενο για προαγωγή καρφώνοντας τους "Άλλους"
Ψήφισα 30+


Λυπαμαι δεν υπαρχουν πανω απο 20.

Φιλικα :D

#18   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 19/07/2010 - 12:40

Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι το forum, δεν ειναι ουτε τοπος λατρειας της Apple και του Jobs αλλα ουτε και χωρος λασπολογιας προς την συγκεκριμενη εταιρια και τα προιοντα της.

Ανθρωποι με διαφορετικες αποψεις, Apple "lovers" και "haters", αν και οι συγκεκριμενες λεξεις ειναι υπερβολικες, εκφραζουν ελευθερα τις αποψεις τους, οι οποιες λογικο ειναι τις περισσοτερες φορες να ειναι αντικρουομενες. Εξαλλου, δε θα ειχε κανενα νοημα, αν ολοι ειχαμε τις ιδιες αποψεις. Θα ημασταν τουλαχιστον γραφικοι, αν συμφωνουσαμε σε ολα και δεν υπηρχε καποιος αντιλογος.

Απλα τις περισσοτερες φορες οδηγουμαστε σε υπερβολες... ετσι, κουβεντα να γινεται...

Ναι όμως ο καθένας επιλεγει κάτι το οποιο καλύπτει τις προσωπικές του ανάγκες δεν πρέπει να τον κρίνουμε γι' αυτό !

#19   ellin

ellin

    iPH User

  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/07/2010 - 12:40

Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι το forum, δεν ειναι ουτε τοπος λατρειας της Apple και του Jobs αλλα ουτε και χωρος λασπολογιας προς την συγκεκριμενη εταιρια και τα προιοντα της.

Ανθρωποι με διαφορετικες αποψεις, Apple "lovers" και "haters", αν και οι συγκεκριμενες λεξεις ειναι υπερβολικες, εκφραζουν ελευθερα τις αποψεις τους, οι οποιες λογικο ειναι τις περισσοτερες φορες να ειναι αντικρουομενες. Εξαλλου, δε θα ειχε κανενα νοημα, αν ολοι ειχαμε τις ιδιες αποψεις. Θα ημασταν τουλαχιστον γραφικοι, αν συμφωνουσαμε σε ολα και δεν υπηρχε καποιος αντιλογος.

Απλα τις περισσοτερες φορες οδηγουμαστε σε υπερβολες... ετσι, κουβεντα να γινεται...


Συμφωνα ΑΠΛΥΤΑ. Απλα οι υπερβολες που βλεπω το τελευταιο διαστημα με ωθησαν να ανοιξω ενα χιουμοριστικο poll.

Φυσικά, οποιος εχει τη μυγα μυγιαζεται και πολωνει τη κατασταση.

Φιλικα προς ολους τους ανοιχτηρες ματιων (Μεταφραση: Αυτοι που μας ανοιγουν τα ματια και βλεπουμε οτι αγορασαμε ενα κινητο που δεν στελνει αναφορες παραδοσης και ενω σωρο ακομα στραβα τα οποια τα γνωριζαμε οταν το αγορασαμε)

#20   gameway

gameway

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iVasilis

Δημοσίευση 19/07/2010 - 12:45

Τόση φασαρία για το τίποτα............ ή μάλλον έχουμε μπερδέψει όλες τις έννοιες;
Θα σας ΖΑΛΙΣΩ γιατί το κάνατε πρώτοι εσείς.
ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ: Συγκεχυμένη έννοια που ο καθένας την εκμεταλλεύεται όπως τον βολεύει.
Παραδείγματα:
1) Θα πω ότι γουστάρω γιατί έχουμε δημοκρατία και ο κάθε ένας λέει την ΓΝΩΜΗ του.
2) Θα κάνω ότι γουστάρω και όπως το γουστάρω γιατί έχουμε ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ και είμαι ελεύθερος να κάνω ότι μου δώσει.
3)...................................
4)....................................................
Εάν αρχίσουμε δεν σταματάμε ποτέ.
Εγώ πάντως εδώ στο iPhoneHellas μπαίνω για να ψωνιστώ......
Με έπιασε ΚΩΤΣΟ ο Steve Jobs και η APPLE και έδωσα τα ζεστά λεφτάκια μου, όπως και οι περισσότεροι εδώ μέσα.
Για να παρηγορηθώ λοιπόν ΘΕΛΩ να ακούω ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΑ στοιχεία για το ΜΗΛΑΡΑΚΙ μου.
ΕΙΜΑΙ ΚΑΦΡΟΣ, ΕΙΜΑΙ ΑΝΩΜΑΛΟΣ, είμαι χίλια δυο.....
αλλά ξέρω πολύ καλά τι σκ@τοκουμπι@ πατάω στο πληκτρολόγιο μου.
www.iphonehellas.gr/forum
Δεν πάτησα ούτε android.gr/forum, ούτε nokia.gr/forum ούτε τίποτα.

Εντελώς φιλικά πάντα έτσι;
μην ξεχνιόμαστε... Δημοκρατία έχουμε....


Υ.Γ.
Στην Δημοκρατία κάνει κουμάντο η πλειοψηφία και θέλω να πιστεύω ότι είμαστε περισσότεροι.

Υ.Γ.2
Συγνώμη για τα λίγα κεφαλαία γράμματα, αλλά το έκανα για να δώσω έμφαση μπας και το καταλάβει κανείς έστω και τώρα.

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 19/07/2010 - 12:51


#21   ellin

ellin

    iPH User

  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/07/2010 - 12:47

Igianni μεγάλη η χάρη σου. Κάνε το θαύμα σου σε παρακαλώ να δούμε κάποια μέρα μία απλή αναφορά παράδοσης στο κινητό, να μπορούμε να σβήσουμε μία κλήση μεμονωμένα, πχ της γκόμενας που απατάμε την γκόμενα μας..Σε εκλιπαρώ κάνε κανά θαύμα γτ μόνο με θαύμα θα δούμε κάτι τέτοιο στο iphone...είναι υψηλή τεχνολογία για την Apple αυτά που ζητάω..α και μην ξεχάσουμε κ το ραδιόφωνο...Ευχαριστώ IGIANNI μηλοπροσκυνητή, μεγάλη η χάρη σου...ΑΜΗΝ

(P.S. Το φιλικά εννοείται γι αυτό δεν το αναφέρω καν...και με πολύ αγάπη κ στοργή μη σ πω κιόλας)


Το να εχεις γκομενα και να απατας τη φιλη σου ειναι απαραδεκτο και κατακριτεο. Φτου σου κολασμενε. Ουουου 666, ουου 666, ουου666

Με αγαπη και προδερμ,

iGiannis

#22   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/07/2010 - 12:48

Το θετικό στο poll είναι ότι οδήγησε επιτελούς μερικούς σε αυτοκριτική..

#23   gameway

gameway

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iVasilis

Δημοσίευση 19/07/2010 - 12:52

Το θετικό στο poll είναι ότι οδήγησε επιτελούς μερικούς σε αυτοκριτική..

Και κάποιους άλλους να παίζουν κρυφτό με το κινητό τους για να μην ξέρει η CIA τι κάνουν όταν δεν γράφουν μ@λ@κίες σε αυτό το φόρουμ.

#24   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/07/2010 - 12:54

Και κάποιους άλλους να παίζουν κρυφτό με το κινητό τους για να μην ξέρει η CIA τι κάνουν όταν δεν γράφουν μ@λ@κίες σε αυτό το φόρουμ.

θα κρατήσω την αυτοκριτική σου κ θα συμφωνήσω απόλυτα κιόλας.
Φιλικά :)

#25   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/07/2010 - 13:07

Παιδια δεν εχω δει κανεναν απο αυτους που λετε αλλα και να δω δεν δινω σημασια. Εγω λατρευω το μηλοφωνο και δεν θα ακουσω την σκ@τοκριτικη του καθενος εδω μεσα.
Φιλικα παντα !!!

#26   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 19/07/2010 - 13:09

Στην Δημοκρατία κάνει κουμάντο η πλειοψηφία και θέλω να πιστεύω ότι είμαστε περισσότεροι.


Το ίδιο ακριβώς λέει και ο Ψωμιάδης κάθε φορά που καίει τα βιβλία του Ανδρουλάκη δημοσία θέα...

#27   ellin

ellin

    iPH User

  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/07/2010 - 13:12

Παιδια δεν εχω δει κανεναν απο αυτους που λετε αλλα και να δω δεν δινω σημασια. Εγω λατρευω το μηλοφωνο και δεν θα ακουσω την σκ@τοκριτικη του καθενος εδω μεσα.
Φιλικα παντα !!!


Μα γιατι... οι ανθρωποι παλευουν για να σε σωσουν απο την αμαθεια και την ημι-μαθεια και εσυ απαντας με ενα ξερο ΟΧΙ!

Ξανασκεψου το. Μην εισαι προβατο του Jobs και της Apple. Δεν ξέρεις! Αυτοί ξέρουν καλύτερα από ολους!

Ακουσε την καλοκαρδη κριτικη τους που σκοπο εχει να σωσει τον κοσμακη απο το Μεγα λαθος του να αγορασουν iPhone. Αυτοι ξερουν - γιαυτό έχουν ερθει στο forum για να μας σωσουν ολους.

Τους ευχαριστουμε για ακομα μια φορα απο τα βαθυ της καρδιας μας.

Φιλικα,

παντως ξανασκεψου το :D

#28   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/07/2010 - 13:19

Από όσους έγραψαν πάντως εδώ είναι παραπάνω από εμφανές (αφού όλοι έχουν η είχαν iPhone) ότι η δική μου ερμηνεία για τα σαλιγκαράκια είναι η σωστότερη..(εκτός κ αν είναι κανείς από αυτούς που βρίζουν την γυναίκα τους αλλά δεν την χωρίζουν κιόλας)

#29   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 19/07/2010 - 13:31

Το σκηνικό μου θυμίζει κατά κάποιο τρόπο την εποχή που έγραφα στα fora του Focus. Τότε οι χριστιανόπληκτοι έκαναν διπλοβάρδιες και έγραφαν με την σειρά, προσπαθώντας να σώσουν τις ψυχές μας απο τον Βελζεβούλη που μας διαόλιζε με την Θεωρία του Δαρβίνου, η οποία κατ΄ αυτούς ήταν απλά μια θεωρία, συνεπώς δεν είχε αξία...

Εδώ πάντως τα πράγματα δεν είναι έτσι ακριβώς. Πολύς κόσμος πήρε το iPhone χωρίς να έχει ιδέα τι κάνει (και κυρίως τι ΔΕΝ κάνει), απλά και μόνο επειδή η συσκευή είναι trendy και στυλάτη. Οι περισσότεροι απο αυτούς απλά προσπαθούν να ξορκίσουν την βλακεία τους, που πάνε και πέρνουνε ότι ακούσουν ότι "λέει" χωρίς να κάνουν έστω μια τυπική έρευνα αγοράς. Και μετά κλαίγονται που δεν έχει fm radio, και κατηγορούν τον κακό Jobs για τα μυαλά που (δεν) κουβαλάνε οι ίδιοι, και παίρνουν σβάρνα τα fora γράφοντας για το μακρύ και το κοντό τους. Φυσικά υπάρχουν και οι άλλοι που βρίσκουν πάτημα στις ελλείψεις του iPhone για να κατεβάσουν σπασμένο όλο το Σύμπαν των διαθέσιμων εφαρμογών (τι; δεν έχει BT; ε τότε θα κατεβάσω 500 σπασμένα παιχνίδια, γιατί η Apple με κορόιδεψε), αλλά αυτοί είναι άλλη ιστορία...

Οπότε δεν θα έλεγα πως πρόκειται για τυπικούς σαλίγκαρους... Υπάρχουν βέβαια και τέτοιοι, αλλά είναι είδος προς εξαφάνιση...

#30   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 19/07/2010 - 13:39

Προσωπικά πιστεύω πως είναι ηλίθιο να δώσεις τόσα λεφτά, χωρίς να ξέρεις τι αγοράζεις !

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες