Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Βοηθεια πριν τρελαθω....


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   JorjP

JorjP

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2010 - 14:54

Καταρχην καλησπερα σας καικαλο καλοκαιρι σε ολους....Επειδη τον τελευταιο καιρο με οσα εχω διαβασει περι jailbrake και ios4 κοντευω να παλαβωσω θα ήθελα τα φωτα σας παρακαλω......
Λοιπον.....Εχω ενα iphone 3gs 16gb το οποιο ανεκαθεν το ειχα jailbroken....Εννοω παντα σε 3.1 - 3.1.2 - 3.1.3.... απο Cydia εχω SHSH σε ολεε αυτες τισ εκδοσεις (αν και δεν ξερω τι ειναι ολο αυτο με το SHSH blobs)...
Το θεμα ειναι οτι απο μεγαλη μου βλακεια και περιεργεια εκανα update σε iOS4 με το itunes 9.2...Δεν ξερω αν μου εκανε update την bootrom και ψιψιψινια και κοκοψοψαρα....Το κυριως θεμα ειναι πως απο οτι ξερω τα SHSH files ειναι για το αν θελουμε να κανουμε rollback απο ενα firmware σε ενα πιο παλιο....Ωραια...Πως ομως το κανουμε αυτο? υπαρχει καποιο tool για να γινει καποιο custom firmware? Και αν ναι μαλλον θα πρεπει να περασω στο pc μου και καποια παλαιωτερη εκδοση του itunes για να κανω restore???Καθε βοηθεια και απαντηση σας θα ηταν απολυτως χρησιμη και σεβαστη....Συγνωμη αν σας μπερδευω με τις πολλαπλες ερωτησεις μου αλλα τι να κανω ο καψερος????

Υ.Γ: Εν ολιγοις θελω απο την iOS4 να γυρισω ειτε σε 3.1.2 ειτε σε 3.1.3...Το πως ειναι που θελω τα φωτα σας....

Σας ευχαριστω εκ των προτερων για οποιαδηποτε βοηθεια και απαντηση.....Γεια σας και καλεσ διακοπες...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   ZeroCool

ZeroCool

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2010 - 15:03

Για ρίξε μια ματια εδώ:

http://www.iphonehel...__1#entry134031

;)

#3   morpheusgr

morpheusgr

    iPH Honoured Member

  • 1427 μηνύματα
  • Twitter:@morpheusgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/07/2010 - 15:12

Πηρες την απαντηση σου απο πανω, αλλη φορα κανε αναζητηση για ηδη υπαρχοντα θεματα πριν αναρτησεις νεο. Το παρον κλειδωνει.

Just like underwear, passwords should be changed often...





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες