Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ερώτηση για tethering iPhone και iPad


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   mishoum

mishoum

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/07/2010 - 00:29

Γεια σας ,
Ήθελα να ρωτήσω , εχω ένα ipad wifi και θέλω να κάνω tethering με το iPhone 3G που εχω.η ερώτηση μου είναι είναι εαν χρειάζεται και οι δυο συσκευές να είναι jailbroken ή μόνο το iPhone ?
Ακόμα θέλω να ρωτήσω, άκουσα ότι ένα προγραμματακι που κάνει το iPhone wifi hotspot είναι το MiWi και διάβασα και στο foroum για ένα ακόμα που λεγόταν PDAnet ,εαν ξέρεις κανείς και τα δυο είναι επί πληρωμή ή δωρεάν ή έστω το ένα απο τα δυο.
Επίσης αυτό το πράγμα θα δουλεύει και με τον υπολογιστή ή όχι;
Τελος θέλω να ρωτήσω εαν κάποιος ξέρει πάνω κάτω πόση ώρα κρατά το iPhone 3G του στην κατάσταση που γίνεται wifi hotspot και να μου πει αν γενικά αν αξίζει πραγματικά και δουλεύει σωστά σαν ένα mifi της vodafone.

Ευχαριστώ
Δημήτρης

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   god21

god21

    iPH Contributor

  • 1019 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/07/2010 - 13:09

Μόνο το iPhone πρέπει να είναι jailbreaked.Μπορείς να τα βρεις και τα δύο σπασμένα (από το cydia). Αν ο υπολογιστής έχει κάρτα wifi ναι γίνετε. Δουλεύει πολύ καλά, αλλά η μπαταρία του εξαντλείται.

#3   mishoum

mishoum

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/07/2010 - 14:27

Ευχαριστώ πολύ φιλε μου και κατι ακόμα θέλω να σε ρωτήσω . Η μπαταρία πάνω κάτω πόση ώρα κρατά και η ταχύτητα του Internet είναι καλή ή μειώνεται χρησιμοποιοντας αυτό το προγραμματακι σε σχέση με την ταχύτητα που έχει το iPhone όταν μπαίνεις απο εκείνο στο Internet;

#4   god21

god21

    iPH Contributor

  • 1019 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/07/2010 - 17:53

Η μπαταρία εξαντλήται πολύ γρήγορα. Η διαφορά ταχύτητας έχει να κάνει με την απόσταση, αλλά είναι ελάχιστη η διαφορά.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες