Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch απευθείας από την συσκευή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2956 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1786   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/09/2010 - 00:31

καλησπέρα, εχω το iphone 4 με software 4.1(8B117)απο οτι κατάλαβα επειδή εχω πολυ καινουριο software δεν μπορω να κάνω και jailbreak ακομα σωστά? Επίσης, υπάρχει τρόπος να γυρήσω πίσω σε πιο παλιό στο 4.0 χωρις να χάσω ολα τα applications που εχω αγοράσει και εχω κάνει download?Ή απλός πρέπει να περιμένω μέχρι να γίνεται και για το 4.1?Ευχαριστώ!!

1. Για να γυρίσεις πίσω θα πρέπει να έχεις σώσει τα SHSH blobs σου γα την έκδοση που θέλεις να πας.
2. Δεν χάνεις καμία εφαρμογή με το να πας σε διαφορετική έκδοση iOS
3. Δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη εργαλείο για j/b σε iPhone 4 σε 4.1

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1787   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/10/2010 - 17:07

Κείμενα γραμμένα με Greeklish διαγράφτηκαν.

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 01/10/2010 - 17:07

ezgif_com_crop_2.gif


#1788   aesop

aesop

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/10/2010 - 08:39

Παιδια εχω Iphone 3GS New Bootrom με 3.1.3 Jailbreaked.  Τι με συμβουλευετε να κανω? Περιμενω να βγαλουνε Jailbreak για ποια εκδοση? Την 4.1? Εχει βγει και μια 4.1 η οποια δεν σπαει... ισχυει?

#1789   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/10/2010 - 08:42

Η 4.1 είναι μια... Δεν υπΡχει jailbreak ακόμη είμαστε στην αναμονή.. Stay tuned!

#1790   aesop

aesop

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/10/2010 - 08:45

Και κατι αλλο... Εδω και κανενα μηνα δεν μου δουλευει το GPS! ειχα navigon 1.5 και μια μερα απλα σταματησε να δουλευει! Λεω θα φταιει που βγηκε η 1.6 version. Περναω 1.6 και παλι τα ιδια!!! εχει κανενας ιδεα τι μπορει να συμβαινει? Τις υπηρεσιες τοποθεσιας τις εχω ΟΝ.

#1791   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/10/2010 - 09:09

Δες και με το sygic και με το χαρτες του κινητου.εαν εξακολουθεις να μην πιανει το κινητο πας για restore-set up as new στην 4.1(ανευ jailbreak προς το παρων).εαν παλι δεν σου λειτουργει το προβλημα ειναι hardware και καλυτερα να το πας στην εταιρια που το αγορασες αν ισχυει ακομα η εγγυηση

#1792   jordan

jordan

    iPH User

  • 113 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/10/2010 - 10:37

οταν λες δεν δουλευει εννοεις οτι κλεινει η εφαρμογη μολις την ανοιξεις; η ανοιγει αλλα δεν βρισκει δορυφορους; αν συμβαινει το πρωτο τοτε φταιει καποια αλλη εφαρμογη που εχεις βαλει απο τοτε η καποιο mobile substrate αν τοχεις jb . αν συμβαινει το δευτερο τοτε πας ρυθμισεις/γενικα/επαναφορα κι επιλεγεις την επαναφορα ρυθμισεων τοποθεσιας :)

#1793   aesop

aesop

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/10/2010 - 18:40

ρυθμισεις/γενικα/επαναφορα κι επιλεγεις την επαναφορα ρυθμισεων τοποθεσιας :)

Δεν εχει ρυθμισεις τοποθεσιας.
Εχει
ολες οι ρυθμισεις
περιεχομενο και ρυθμισεις
ρυθμισεις δικτυου
λεξικο
διαρυθμιση οθονης
προειδοποιησεις τοποθεσιας

#1794   BaamBam

BaamBam

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2010 - 14:57

gia xara se olous edw mesa sto forum paidia
molis pira ena iphone 4 kai den eixa pote kanena apo ta proigoumena opote den xerw kai polla pragmata 8a ithela an ginetai na epikoinwnisei kapoios mazi mou gia na mou pei gia to ti einai to jailbreak to unlock gt na ta kanw pos 8a ta kanw kai ti parapnw 8a mou prosferei...eyxaristw olous prokatavolika

#1795   BaamBam

BaamBam

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2010 - 16:30

ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΕΧς ΕΝΑ IPHONE 4 ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ 4.0.1 ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΤΟ JAILBREAKME ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΔΕΝ ΜΟΘ ΕΜΦΑΝΙΣΕ ΤΟ CYNDIA ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΕΚΛΛΕΙΣΑ ΤΟ ΤΗΛ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΠΙΓΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΟΙΞΩ ΔΕΝ ΕΚΑΝς ΤΙΠΟΤΑ ΕΧΕΙ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΙΝ ΟΘΟΝΗ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΗΣ APPLE ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΟ ΤΙΠΟΤΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΡΕ ΕΧς ΦΡΙΚΑΡΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ

#1796   Leroi

Leroi

    iPH Enthousiast

  • 382 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2010 - 16:58

Μάλλον πρέπει να το κάνεις restore και δυστυχώς θα σου περάσει την 4.1 ..

#1797   vagelakis8

vagelakis8

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 04/10/2010 - 16:58

ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΕΧς ΕΝΑ IPHONE 4 ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ 4.0.1 ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΤΟ JAILBREAKME ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΔΕΝ ΜΟΘ ΕΜΦΑΝΙΣΕ ΤΟ CYNDIA ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΕΚΛΛΕΙΣΑ ΤΟ ΤΗΛ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΠΙΓΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΟΙΞΩ ΔΕΝ ΕΚΑΝς ΤΙΠΟΤΑ ΕΧΕΙ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΙΝ ΟΘΟΝΗ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΗΣ APPLE ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΟ ΤΙΠΟΤΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΡΕ ΕΧς ΦΡΙΚΑΡΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ



κανε ενα hard-reset(κρατας πατημενα το on/off-sleep button & το Home button μεχρι να κλειση και να ξαναδεις το μηλο)για αρχη...


Υ.Γ.: Το ρεστορε ας το σαν τελευταια λυση...
δοκιμασε και πες μας τα αποτελεσματα..

Τελευταία επεξεργασία από: vagelakis8, 04/10/2010 - 17:01


#1798   BaamBam

BaamBam

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2010 - 17:53

κανε ενα hard-reset(κρατας πατημενα το on/off-sleep button & το Home button μεχρι να κλειση και να ξαναδεις το μηλο)για αρχη...


Υ.Γ.: Το ρεστορε ας το σαν τελευταια λυση...
δοκιμασε και πες μας τα αποτελεσματα..


ekana hard-reset και δεν κανει τιποτα παλι εχει το μηλο στην οθονη και ρεστορε δεν μπορς να κανω γτ δεν κανει συγχρονισμο με το pc μονο το μηλο δειχνει

#1799   BaamBam

BaamBam

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2010 - 19:15

Γεά χαρά σε ολούς είμαι καινούριος εδώ.
Πρίν μερικές μέρες πήρα ένα iphone4,μπήκα εδώ και εμαθα για το jb απο ενα αλλο member που με βοηθησε τον ευχαριστώ πολύ και το εκτιμάω ιδιαιτερα.
Εμαθα οτι το jailbreakme το οποίο εκανα κιολας ειναι για 4.0.1 και το κινητο μου παρολο που είναι καινουριο ειχε το 4.0.1(το είδα σιγουρα πρίν το κάνω) και μου ειπε οτι λειτουργεί,το έκανα με wifi απο τη συσκευή και ολα πηγαν καλα καθως παράλληλα έβλεπα ενα tutorial στο youtube φόρτωσε κανονικα και μόλις τελείωσε εκλεισε το safari και με πεταξε στην αρχίκη οθόνη.
Η σύσκευη δουλεύε κανονικα αλλα δεν υπήρχε το εικονίδιο cydia οποτε ηταν σα να μην ειχε γίνει τίποτα.
Κλείνω τη συσκεή και μόλις παω να το ξανα ανοίξω μου εμφανίζει το μηλο της apple στην οθόνη και δεν μπορω να κανω τίποτα.
μου ειπαν να κάνω ενα hard-reset και το εκανα,πάλι δεν κάνει τίποτα μόνο όταν το συνδέω στο pc μου λεει να κάνω restore αλλά φοβάμαι μηπως το κλειδώσουν μόλις κάνει το update της apple το οποιο 8α ειναι και το 4.0.2 λογικά.
Επίσης όταν το πήρα ο λόγος που δεν έκανε update ήταν γιατί κατέβαζε το update απο to itunes(περιπου 500mb) οταν έφτανε στο τέλος
μου εμφάνιζε ένα μήνυμα(κατι για check your network conection δεν θυμάμαι ακριβώς) και δεν εκανε install τελικα το update.
Παρακαλώ πολύ βοήθεια όποιος μπορει γιατι είναι καινούριο και δεν εχω να το φτιάξω.

#1800   Fotis88

Fotis88

    iPH Enthousiast

  • 491 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2010 - 19:19

Γεά χαρά σε ολούς είμαι καινούριος εδώ.
Πρίν μερικές μέρες πήρα ένα iphone4,μπήκα εδώ και εμαθα για το jb απο ενα αλλο member που με βοηθησε τον ευχαριστώ πολύ και το εκτιμάω ιδιαιτερα.
Εμαθα οτι το jailbreakme το οποίο εκανα κιολας ειναι για 4.0.1 και το κινητο μου παρολο που είναι καινουριο ειχε το 4.0.1(το είδα σιγουρα πρίν το κάνω) και μου ειπε οτι λειτουργεί,το έκανα με wifi απο τη συσκευή και ολα πηγαν καλα καθως παράλληλα έβλεπα ενα tutorial στο youtube φόρτωσε κανονικα και μόλις τελείωσε εκλεισε το safari και με πεταξε στην αρχίκη οθόνη.
Η σύσκευη δουλεύε κανονικα αλλα δεν υπήρχε το εικονίδιο cydia οποτε ηταν σα να μην ειχε γίνει τίποτα.
Κλείνω τη συσκεή και μόλις παω να το ξανα ανοίξω μου εμφανίζει το μηλο της apple στην οθόνη και δεν μπορω να κανω τίποτα.
μου ειπαν να κάνω ενα hard-reset και το εκανα,πάλι δεν κάνει τίποτα μόνο όταν το συνδέω στο pc μου λεει να κάνω restore αλλά φοβάμαι μηπως το κλειδώσουν μόλις κάνει το update της apple το οποιο 8α ειναι και το 4.0.2 λογικά.
Επίσης όταν το πήρα ο λόγος που δεν έκανε update ήταν γιατί κατέβαζε το update απο to itunes(περιπου 500mb) οταν έφτανε στο τέλος
μου εμφάνιζε ένα μήνυμα(κατι για check your network conection δεν θυμάμαι ακριβώς) και δεν εκανε install τελικα το update.
Παρακαλώ πολύ βοήθεια όποιος μπορει γιατι είναι καινούριο και δεν εχω να το φτιάξω.


Απο Ελλάδα είναι το κινητό? Αν ναι μπορείς άφοβα να κάνεις restore και δεν θα σου το κλειδώσει..Θα πάει στην 4.1 και όχι στην 4.0.2 καθώς αυτή είναι η τελευταία έκδοση που έχει βγει..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες