Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch απευθείας από την συσκευή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2956 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1816   mario7

mario7

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2010 - 13:42

ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση!

και κατι αλλο , με την 4.0.1 η την 4.1 θα δουλευει καλυτερα ? ανεξαρτητα απο το jb ..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1817   Fotis88

Fotis88

    iPH Enthousiast

  • 491 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2010 - 14:05

Κοίτα, εγώ το πήρα με 4.0.1 οπότε δεν ξέρω πώς δούλευε παλιότερα.. πάντως μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ευχαριστημένος απο όλες τις απόψεις, έχω και το Multitasking μου και γενικά κανένα πρόβλημα.. Προσωπικά θα σου σύστηνα να πας στην 4.0.1.. Την 4.1 ασ'την προς το παρόν...

#1818   mario7

mario7

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2010 - 14:09

ωραιος ! ευχαριστω πολυ! θα παω για 4.0.1 κ βλεπουμε για την 4.1 .. :)

#1819   Fotis88

Fotis88

    iPH Enthousiast

  • 491 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2010 - 14:11

ωραιος ! ευχαριστω πολυ! θα παω για 4.0.1 κ βλεπουμε για την 4.1 .. :)


Και μήν ξεχάσεις να κρατήσεις τα shsh files σε περίπτωση που κάτι δεν σ'αρέσει να γυρίσεις.. ;)

#1820   mario7

mario7

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2010 - 14:25

εχουμε prob! κανω shift+restore διαλεγω το 4.0.1 κ μου βγαζει error..

τι κανουμε ???

#1821   Fotis88

Fotis88

    iPH Enthousiast

  • 491 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2010 - 14:45

Φίλε δοκίμασε αν θέλεις αυτόν τον οδηγό.. Είναι για downgrade αλλά δεν έχει καμία διαφορά με το update.. Ακολουθείς κανονικά τα βήματα... http://www.iphonehel...__1#entry176716

#1822   giorgoos

giorgoos

    iPH Contributor

  • 962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/10/2010 - 14:53

Γεά χαρά σε ολούς είμαι καινούριος εδώ.
Πρίν μερικές μέρες πήρα ένα iphone4,μπήκα εδώ και εμαθα για το jb απο ενα αλλο member που με βοηθησε τον ευχαριστώ πολύ και το εκτιμάω ιδιαιτερα.
Εμαθα οτι το jailbreakme το οποίο εκανα κιολας ειναι για 4.0.1 και το κινητο μου παρολο που είναι καινουριο ειχε το 4.0.1(το είδα σιγουρα πρίν το κάνω) και μου ειπε οτι λειτουργεί,το έκανα με wifi απο τη συσκευή και ολα πηγαν καλα καθως παράλληλα έβλεπα ενα tutorial στο youtube φόρτωσε κανονικα και μόλις τελείωσε εκλεισε το safari και με πεταξε στην αρχίκη οθόνη.
Η σύσκευη δουλεύε κανονικα αλλα δεν υπήρχε το εικονίδιο cydia οποτε ηταν σα να μην ειχε γίνει τίποτα.
Κλείνω τη συσκεή και μόλις παω να το ξανα ανοίξω μου εμφανίζει το μηλο της apple στην οθόνη και δεν μπορω να κανω τίποτα.
μου ειπαν να κάνω ενα hard-reset και το εκανα,πάλι δεν κάνει τίποτα μόνο όταν το συνδέω στο pc μου λεει να κάνω restore αλλά φοβάμαι μηπως το κλειδώσουν μόλις κάνει το update της apple το οποιο 8α ειναι και το 4.0.2 λογικά.
Επίσης όταν το πήρα ο λόγος που δεν έκανε update ήταν γιατί κατέβαζε το update απο to itunes(περιπου 500mb) οταν έφτανε στο τέλος
μου εμφάνιζε ένα μήνυμα(κατι για check your network conection δεν θυμάμαι ακριβώς) και δεν εκανε install τελικα το update.
Παρακαλώ πολύ βοήθεια όποιος μπορει γιατι είναι καινούριο και δεν εχω να το φτιάξω.





το τηλεφωνο ειναι σε recovery mode,χρησιμοποιησε καποιο προγραμμα για να μπορεσεις να κανεις exit from recovery mode,
εγω χρησιμοποιω το recboot,χτυπα το στο google να το κατεβασεις

Τελευταία επεξεργασία από: giorgoos, 09/10/2010 - 14:53


#1823   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2010 - 11:59

Kalispera exo to iphone 4 version 4.1 mporo na to kano jailbreak

Πρωτον γραφουμε ελληνικα δευτερον 2,3 τοπικ πιο κατω κοιτα jailbreak η δες limera1n στο search

#1824   skarp

skarp

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/10/2010 - 13:42

Επειδη ειμαι καινουριος και δεν ασχοληθει ιδιαιτερα με το JB εχω μια απλη ερωτηση. Αν επιχειρησω να εγκαταστησω το JB θα χαθει οτιδηποτε εχω περασμενο στο ipod η οχι?Και ρωταω γιατι δεν χρησιμοποιω τον προσωπικο μου υπολογιστη και αμα χαθουν τα δεδομενα μου δεν εχω τιποτα για να το ξαναγεμισω. Ευχαριστω εκ των προτερων σε οποιον απαντησει.

#1825   Fotis88

Fotis88

    iPH Enthousiast

  • 491 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2010 - 14:07

Επειδη ειμαι καινουριος και δεν ασχοληθει ιδιαιτερα με το JB εχω μια απλη ερωτηση. Αν επιχειρησω να εγκαταστησω το JB θα χαθει οτιδηποτε εχω περασμενο στο ipod η οχι?Και ρωταω γιατι δεν χρησιμοποιω τον προσωπικο μου υπολογιστη και αμα χαθουν τα δεδομενα μου δεν εχω τιποτα για να το ξαναγεμισω. Ευχαριστω εκ των προτερων σε οποιον απαντησει.


Όχι δεν χάνεται τίποτα.. Αλλά επειδή δεν έχεις ασχοληθεί ιδιαίτερα όπως λές αν γίνει κάτι λάθος ίσως χρειαστείς κανένα restore οπότε χωρίς τον προσωπικό σου υπολογιστή μην το επιχειρήσεις καλύτερα.. Τι iOs έχει το ipod?

#1826   skarp

skarp

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/10/2010 - 14:23

Όχι δεν χάνεται τίποτα.. Αλλά επειδή δεν έχεις ασχοληθεί ιδιαίτερα όπως λές αν γίνει κάτι λάθος ίσως χρειαστείς κανένα restore οπότε χωρίς τον προσωπικό σου υπολογιστή μην το επιχειρήσεις καλύτερα.. Τι iOs έχει το ipod?


ΕΙναι το 1st generation με OS 3.1.3. Αποτι διαβασα παραπανω γινεται κανονικα το JB.

#1827   Fotis88

Fotis88

    iPH Enthousiast

  • 491 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2010 - 14:26

ΕΙναι το 1st generation με OS 3.1.3. Αποτι διαβασα παραπανω γινεται κανονικα το JB.


Έτσι μάλιστα! Οπότε μπαίνεις απο τον safari στο http://jailbreakme.com και κάνεις jailbreak.. Δύσκολα να πάει κάτι στραβά! ;)

#1828   skarp

skarp

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/10/2010 - 14:28

Έτσι μάλιστα! Οπότε μπαίνεις απο τον safari στο http://jailbreakme.com και κάνεις jailbreak.. Δύσκολα να πάει κάτι στραβά! ;)


Οκ. Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες :rolleyes:

#1829   NickKyrm

NickKyrm

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/10/2010 - 16:34

Δηλαδή προς το παρών η έδοση για 4.1 είναι unstable έτσι?? ?
και για πείτε μου, στην περίπτωση που το επιχειρήσει κάποιος χάνει τα πάντα απ την συσκευή? ή δεν επιρεάζονται εφαρμογές κτλ... ?

thanks!!! :blush:

#1830   Liza1986

Liza1986

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 11/10/2010 - 16:44

Πρωτον γραφουμε ελληνικα δευτερον 2,3 τοπικ πιο κατω κοιτα jailbreak η δες limera1n στο search


Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χαίρομαι που είσαι ενεργό μέλος στην κοινότητά μας :lol: :lol: :lol:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες