Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch απευθείας από την συσκευή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2956 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#481   kaouslides

kaouslides

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 01:24

Μετά πως κάνω το unlock?? έχω το 3g από Αμερική και δεν έχω την sim τις AT&T ούτε την άλλη!

Τελευταία επεξεργασία από: iPhoneHellas, 03/08/2010 - 02:07
Greeklish to Greek


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#482   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 03/08/2010 - 01:27

Μετά πως κάνω το unlock?? έχω το 3g από Αμερική και δεν έχω την sim τις AT&T ούτε την άλλη!

Υπαρχει ενα τρικ απο οσο ειδα που πατας στο slide to emengercy κατι κωδικους...δεν ξερω παλι :Ρ

#483   ckyrias

ckyrias

    iPH Enthousiast

  • 439 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 01:27

Αν ειχα old bootrom -> sn0wbreeze custm ipsw και οταν μιλαμε για jet....jet1

δεν το εχω κανει για να συγκρινω!! :)
προς το παρων αρκεστω στο jailbreakme κ ελπιζω να αποδειχτει τοσο καλο οσο κ η ευκολια του! αν οχι γυρναω στην 4.0.1 καθαρη κ τελε! ;)

#484   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/08/2010 - 01:28

Βλέποντας όλες τις σελίδες προσεκτικά παρατηρώ αρκετούς που αναφέρουν προβλήματα μετά το jailbreak .. έχω την εντύπωση ότι ήταν λίγο βιαστική κίνηση να το βγάλουν σε κυκλοφορία πόσο μάλιστα τώρα που μέσα σε μια εβδομάδα θα έχουμε και την καινούργια έκδοση iOS 4.0.2 (το αναφέρει και ο comex στο twitter)!
Προσωπική μου γνώμη είναι να περιμένουν λίγο όσοι δεν το έχουν κάνει ήδη έτσι ώστε να τελειοποιηθεί το jailbreak που νομίζω δεν θ' αργήσει να γίνει, ειδικά με την επερχόμενη αναβάθμιση από την Apple...!! Υπομονή θέλει!!! :)

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 03/08/2010 - 01:30


#485   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/08/2010 - 01:31

Προσωπική μου γνώμη είναι να περιμένουν λίγο όσοι δεν το έχουν κάνει ήδη έτσι ώστε να τελειοποιηθεί το jailbreak που νομίζω δεν θ' αργήσει να γίνει, ειδικά με την επερχόμενη αναβάθμιση από την Apple...!! Υπομονή θέλει!!! :)


Αυτο ακριβώς..Και 'γω, λεω να περιμένω..

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 03/08/2010 - 01:31

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#486   teriparatide

teriparatide

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/08/2010 - 01:34

μαζί σας :)

#487   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 03/08/2010 - 01:58

Μετά πως κάνω το unlock?? έχω το 3g από Αμερική και δεν έχω την sim τις AT&T ούτε την άλλη!

εδώ η εδώ η μια SIM AT&T από ebay, αλλιώς δεν βλέπω άλλη λύση...??

ps: Θα σε παρακαλέσω την επομένη φορά, να γράψεις Ελληνικά. (Αλλιώς θα διαγραφεί αυτόματα.)

Τελευταία επεξεργασία από: iPhoneHellas, 03/08/2010 - 02:08

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#488   Georgiosss

Georgiosss

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 02:47

Παιδιά χρειάζομαι βοηθεια... Εχω το 1st generation iPhone και το εκανα Jailbreak απο το site Jailbreakme.com και ολα μια χαρα.
Όμως το έχω πάρει απο UK to 2006 και και μου κλείδωσε. Παρεμπιπτόντως μου εχει καεί και το StartButon. Του εχω την Original SIM tou 02, και το εκανα
Jailbreak με το καινουριο σηστημα, και πίστευα πως θα ξεκλειδώσει κιόλας, αλα δεν έγινε αυτό.


ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ???????????

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 03/08/2010 - 05:45
Ορθογραφικός έλεγχος


#489   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 03/08/2010 - 02:58

Βλέποντας όλες τις σελίδες προσεκτικά παρατηρώ αρκετούς που αναφέρουν προβλήματα μετά το jailbreak .. έχω την εντύπωση ότι ήταν λίγο βιαστική κίνηση να το βγάλουν σε κυκλοφορία πόσο μάλιστα τώρα που μέσα σε μια εβδομάδα θα έχουμε και την καινούργια έκδοση iOS 4.0.2 (το αναφέρει και ο comex στο twitter)!
Προσωπική μου γνώμη είναι να περιμένουν λίγο όσοι δεν το έχουν κάνει ήδη έτσι ώστε να τελειοποιηθεί το jailbreak που νομίζω δεν θ' αργήσει να γίνει, ειδικά με την επερχόμενη αναβάθμιση από την Apple...!! Υπομονή θέλει!!! :)

Η αναβάθμιση στην 4.0.2 ή οποιαδήποτε άλλη version θα γίνει εξαιτίας του jailbreak καθώς μέσα από το νέο jailbreak ανακαλύφθηκε η τεραστια τρυπα στον safari, εάν δεν είχε υποδειχθεί από τον Comex δεν θα υπήρχε κανένα επερχόμενο update, θα πηγαίναμε κατευθείαν στην 4.1 τον Σεπτέμβρη.

#490   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 03/08/2010 - 05:53

εδώ η εδώ η μια SIM AT&T από ebay, αλλιώς δεν βλέπω άλλη λύση...??

ps: Θα σε παρακαλέσω την επομένη φορά, να γράψεις Ελληνικά. (Αλλιώς θα διαγραφεί αυτόματα.)


UPDATE: Ρίξε μια ματιά http://www.appleworldhellas.com/index.php?/topic/279-jailbreakmecom-to-νέο-jailbreak-φέρει-μερικά-προβλήματα/ (στο βίντεο)


επισήμανση: Το WiFi δεν πρέπει να είναι κλειδωμένο. Να μην έχει δηλαδή WEP (η άλλο) κλείδωμα.

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 03/08/2010 - 05:54

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#491   dpia

dpia

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 05:56

Παιδιά χρειάζομαι βοηθεια... Εχω το 1st generation iPhone και το εκανα Jailbreak απο το site Jailbreakme.com και ολα μια χαρα.
Όμως το έχω πάρει απο UK to 2006 και και μου κλείδωσε. Παρεμπιπτόντως μου εχει καεί και το StartButon. Του εχω την Original SIM tou 02, και το εκανα
Jailbreak με το καινουριο σηστημα, και πίστευα πως θα ξεκλειδώσει κιόλας, αλα δεν έγινε αυτό.


ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ???????????

Νομίζω πως ήρθε η ώρα...

#492   noodles1980

noodles1980

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 08:05

καλημέρα όλα καλά με το jb απο 3.1.2 σε 4.0.1 σε 3gs μαζί με το tip του λεωνίδα να σαι καλά φίλε και φυσικά μπράβο στους μάγκες που κατάφεραν to jb...συνεχίστε την τέλεια δουλειά σας παιδιά του iphonehellas

#493   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 08:13

Παιδια σε λιγο θα ανεβασω το βιντεο του jailbreak συσκευων σε καταστηματα !!!

#494   vassilis19

vassilis19

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/08/2010 - 08:54

Καλημέρα παιδιά!
Όλα λειτούργησαν άψογα σε 3gs 32g από 3.1.3 σε 4.0.1. Μέσα σε 10 λέπτα ήταν έτοιμο. Το μόνο μου θέμα που βλέπω ότι το έχουν και άλλοι φίλοι είναι η μνήμη που βλέπω στο sbsettings που έχει πέσει κατά πάρα πολύ. Με την 3.1.3 το storage ήταν στα 242 ΜΒ και τώρα είμαι στα 89ΜΒ! Είναι όντως τόσο βαριά η 4.0.1 ή υπάρχει περίπτωση με ένα restore ακόμα να στρώσει αυτό; Φυσικά βέβαια δεν βλέπω κάποια καθυστέρηση στο τηλέφωνο απλά στο μάτι δεν μοπυ κάθετε καλά αυτή η μεγάλη διαφορά.

Σας ευχαριστώ

#495   dpia

dpia

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 08:54

Σήμερα βγαίνει και το unlock για το iphone4 λέει, ε? Για να δούμε...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 17

0 μέλη, 17 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες