Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch απευθείας από την συσκευή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2956 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#511   ckyrias

ckyrias

    iPH Enthousiast

  • 439 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 10:48

Πράγματι θεωρώ ότι ήταν λίγο πρόωρο, και ευελπιστώ να φτιαχτεί, γιατί από εχθές το Cydia βγάζει μόνο προβλήματα και νομίζω πως οι περισσότεροι έχουν λίγο εκνευριστεί... Το πιο εύκολο jailbreak μας έφερε σε πιο δύσκολες καταστάσεις...

Εγώ πάω για complete restore το απόγευμα, γιατί δεν την παλεύω άλλο. Θα δοκιμάσω και αυτό, μπας και..!

εγω δε πιστευω πως ηταν προωρο. εχω την εντυπωση πως ηταν λιγο αγωνας δρομου να προλαβουν την 4.0.2 γιατι αν εβγαινε πριν to JB με τη λεζαντα "MAJOR SECURITY UPDATE" ολοι θα ετρεχαν να κανουν update χςρις να σκεφτουν να κρατησουν SHSH blobs. πιστωευω πως τα περισσοτερα προβληματα εστιαζονται στο upgrade συσκευων στη 4.0 ή στην 4.0.1.
το cydia ηδη σημερα φορτωενι καλυτερα. το μονο προβλημα που ειδα ηταν το μνμ για την μνημη στην αρχη της εγκαταστασης το οποιο με ενα reboot λυθηκε! οσον αφορα τη διαθεσιμη μνημη πιστευω οτι απλα φταει το mulittasking! κ εγω οταν την ειδα απο sbsettings φρικαρα λιγο, αλλα μολις τα εκλεισα ολα επανηλθε στα ισια της! μη ξεχναμε οτι τωρα με το multitasking οι εφαρμογες "τρεχουν'!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#512   vassilis19

vassilis19

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/08/2010 - 10:56

δοκιμασε να κλεισεις τις εφαρμογες απο το multitasking.


Το έχω κάνει αυτό φίλε. Και από το multitasking και από το free up memory του sbsettings. Δεν αλλάζει όμως τίποτα.

#513   vassilis19

vassilis19

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/08/2010 - 10:57

τετοια διαφορα?? ξερει κανεις να μας απαντησει? ποια μνημη ειναι αυτη? storage για το firmware?


Τεράστια διαφορά φίλε. Όπως είπα βέβαια δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα στο τηλέφωνο. Λειτουργεί άψογα και γρήγορα.

#514   mike1526gr

mike1526gr

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 11:56

Εκάνα και εγω jb to 3gs απο 3.1.2. ολα τέλεια! Μπράβο στα παιδιά!!Εύγε!! αλλά το character count στα sms αν και το ενεργοποιήσα δεν εμφανιζεται στα sms!!!περίεργο?

Επιπλέον το θέμα με το skype μου το κανει και εμένα! τεσπά δεν με πειραζεί και τόσο!

Τελευταία επεξεργασία από: mike1526gr, 03/08/2010 - 11:57


#515   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 03/08/2010 - 11:58

H 3.1.2 δεν supportαρει το multitasking .... συνεπως αδικα περιμενετε :Δ

#516 Guest_Vassilis_*

Guest_Vassilis_*

Δημοσίευση 03/08/2010 - 12:48

Παιδιά έχω κάνει μια χαρά jailbreak στην 4.0.1. Προσπαθώ να εγκαταστήσω το SBSettings (αν και προειδοποιεί ότι υπάρχουν προβλήματα) και το iphone μπαίνει συνέχεια σε safe mode και ζητάει restart. Όταν το βγάζω όλα οκ. Επίσης παρατήρησα ότι στις φωτό όλες τις παλιές που έχω από την OS3 δεν τις δείχνει στο preview tree αλλά δείχνει μια επιφάνεια μαύρη - εκτός από τα videos... Αν ακουμπήσω πάνω οπουδήποτε τότε επιλέγει την εκάστοτε φωτό και την ανοίγει... Ξέρει κανείς τι παίζει; Ακόμη το SMS helper μου κάνει crash τα sms όταν είμαι σε sms και θέλω να γυρίσω στο inbox, ενώ και όταν βγάζει ερώτηση να στείλει το μήνυμα ή όχι δεν με αφήνει να επιλέξω την αποστολή του...

#517   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/08/2010 - 12:51

Νέα προβλήματα παρουσιάζονται.. Οπότε θα περιμένω το επόμενο jb στη 4.0.2..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#518   Varaderistas

Varaderistas

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 12:57

Νέα προβλήματα παρουσιάζονται.. Οπότε θα περιμένω το επόμενο jb στη 4.0.2..


Μάλλον για downgrade με βλέπω εμένα...

#519   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/08/2010 - 12:59

Μάλλον για downgrade με βλέπω εμένα...


Εχω την εντύπωση οτι στην 4.0.2 θα 'ναι όλα καλύτερα..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#520   dpia

dpia

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 13:05

Εχω την εντύπωση οτι στην 4.0.2 θα 'ναι όλα καλύτερα..

Εκτός κι αν βγεί κατευθείαν η 4.1 από την apple και το 4.1 jb αργήσει αισθητά!!!

#521   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/08/2010 - 13:06

Εκτός κι αν βγεί κατευθείαν η 4.1 από την apple και το 4.1 jb αργήσει αισθητά!!!


Σωστό και αυτο..Ας ελπίσουμε οχι..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#522   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 03/08/2010 - 13:44

Tα offtopic μηνύματα σβήστηκαν (για ακόμα μια φορά). Τα μηνύματα για το πόσους Ελληνικούς χαρακτήρες μετρώνται θα τα μεταφέρω σε άλλο thread να τα συζητήσετε εκεί.

To thread για τον αριθμό των χαρακτήρων στα SMS βρίσκεται εδώ.

Για τις ασυμβατότητες διαφόρων προγραμμάτων σε σχέση με το jailbreakme.com μπορείτε να συζητάτε εδώ.

Για οτιδήποτε άλλο, σας παρακαλώ να ανοίγετε νέο topic με το πρόβλημα σας ή την παρατήρηση σας.

Τελευταία επεξεργασία από: Smaug, 03/08/2010 - 13:52


#523   dpia

dpia

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 13:45

Σωστό εν'μέρει, μπορεί όμως το θέμα με τους χαρακτήρες να αφορούσε κάποια ανωμαλία που επέφερε το jb. Τεσπα. Πιστεύω το μείζων θέμα της ημέρας αυτού του topic είναι η διάθεση του unlock για το iphone 4. Αληθεύει ότι θα κυκλοφορήσει σήμερα? Είχε κανείς καποια καλύτερη πληροφόρηση?

#524   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 03/08/2010 - 13:49

Σωστό εν'μέρει, μπορεί όμως το θέμα με τους χαρακτήρες να αφορούσε κάποια ανωμαλία που επέφερε το jb. Τεσπα. Πιστεύω το μείζων θέμα της ημέρας αυτού του topic είναι η διάθεση του unlock για το iphone 4. Αληθεύει ότι θα κυκλοφορήσει σήμερα? Είχε κανείς καποια καλύτερη πληροφόρηση?

Έτσι είχε πει ο planetbeing 2 μέρες πριν ότι σε 48 ώρες θα κυκλοφορήσει το unlock tool για το iPhone 4

Τώρα εαν νομίζετε οτι εαν βγει η 4.0.2 και κλείσουν το exploit που χρησιμοπιεί ο comex, δεν θα βγεί νεο tool πριν την κυκλοφορία της 4.1

#525   dpia

dpia

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 14:00

Έτσι είχε πει ο planetbeing 2 μέρες πριν ότι σε 48 ώρες θα κυκλοφορήσει το unlock tool για το iPhone 4

Τώρα εαν νομίζετε οτι εαν βγει η 4.0.2 και κλείσουν το exploit που χρησιμοπιεί ο comex, δεν θα βγεί νεο tool πριν την κυκλοφορία της 4.1

Τι εννοείς? Παίζει να μην δωθεί το unlock τώρα με το χθεσινό jb και να δωθεί όταν βγει άλλο jb στο μέλλον?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

0 μέλη, 12 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες