Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch απευθείας από την συσκευή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2956 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#526   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 03/08/2010 - 14:01

Τι εννοείς? Παίζει να μην δωθεί το unlock τώρα με το χθεσινό jb και να δωθεί όταν βγει άλλο jb στο μέλλον?

Όχι δεν λέω αυτό εγώ μιλάω για το jailbreak το unlock λογικά θα βγει σήμερα για το iPhone 4.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#527   ckyrias

ckyrias

    iPH Enthousiast

  • 439 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 14:06

Το έχω κάνει αυτό φίλε. Και από το multitasking και από το free up memory του sbsettings. Δεν αλλάζει όμως τίποτα.

εχεις δικιο. κ μενα η storage ειναι στα 93 ΜΒ. η available ανεβαινει οταν κλεινω τις multitasking εφαρμογες. αλλα κανενα προβλημα με τις επιδοσεις σε σχεση με την 4.0 που ειχα καθαρη. την μπαταρια θελω να τσεκαρω αυτες τις μερες.

#528   dpia

dpia

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 14:21

Όχι δεν λέω αυτό εγώ μιλάω για το jailbreak το unlock λογικά θα βγει σήμερα για το iPhone 4.

Α οκ, με τρόμαξες προς στιγμην και ήμουνα έτοιμος να μεταφερθώ σε άλλο topic... Στις αγγελείες πώλησης!!! Πωλειται iphone 4 κλειδωμενο...κλπ κλπ. Για να δούμε να δω τη λέξη Vodafone γραμμένη σ'αυτό το κινητό ποτέ?

Τελευταία επεξεργασία από: dpia, 03/08/2010 - 14:21


#529   tsouk

tsouk

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/08/2010 - 14:28

παιδια με τη μπαταρια τι παιζει? νομιζω οτι ρουφαει λιγο...να φταιει το winterboard?

#530   vassilis19

vassilis19

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/08/2010 - 14:33

εχεις δικιο. κ μενα η storage ειναι στα 93 ΜΒ. η available ανεβαινει οταν κλεινω τις multitasking εφαρμογες. αλλα κανενα προβλημα με τις επιδοσεις σε σχεση με την 4.0 που ειχα καθαρη. την μπαταρια θελω να τσεκαρω αυτες τις μερες.


Αφού δεν επηρεάζει ιδιαίτερα την λειτουργία του τηλεφώνου μικρό το κακό. Αυτό που μου έκανε εντύπωση βέβαια είναι ότι στο πρώτο jailbreak μου έδειχνε ότι έχει storage 109 MB. Φυσικά εγώ ο έξυπνος δεν μου έφτανε αυτό και έκανα restore για να διορθωθεί και καλά το πρόβλημα και τώρα είμαι με 89 MB. Τέλος πάντων τώρα ας δούμε τι κάνει και η μπαταρία και βλέπουμε.

#531   ckyrias

ckyrias

    iPH Enthousiast

  • 439 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 14:38

ΟΚ..Περα απο την γραμμη..ολα τα αλλα τα κανω σωστα? Και αν ναι γιατι δεν μπορω να φορτωσω προγραμματα και ουτε και το bluetooth δεν λειτουργει

αν εννοεις το bluenova δεν ειναι ακομα συμβατο με την 4 απ'οσο ξερω. γενικα αν ψαξεις μερικες σελιδες πισω θα βρεις μερικα link για συμβατα apps με την 4. δεν τα εχω προχειρα τα links.

παιδια με τη μπαταρια τι παιζει? νομιζω οτι ρουφαει λιγο...να φταιει το winterboard?

το ειχα στην 3.1.3 κ ηταν μαγικο. αλλα τετοια ρουφηχτρα που ειναι το εβγαλα κ δεν προκειτε να το βαλω στην 4!

#532   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 03/08/2010 - 14:52

το winterboard, το δοκίμασα σε ipod 3G 32GB με iOS 4 και μετά σερνότανε! το έκανα remove

#533   dilliger

dilliger

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/08/2010 - 15:12

Σε ipod 2g mc το δοκιμασα και ολα δουλευουν, και cydia και installus.Απλα εγινε λιγο αργο στην εκκινηση.Ωραια επιτελους εσπασα το ipod μου....αλλα αν θελω να σβησω μια εφαρμογη απο το ipod πως το κανω ρε παιδια ????????????

#534   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 03/08/2010 - 15:33

Σε ipod 2g mc το δοκιμασα και ολα δουλευουν, και cydia και installus.Απλα εγινε λιγο αργο στην εκκινηση.Ωραια επιτελους εσπασα το ipod μου....αλλα αν θελω να σβησω μια εφαρμογη απο το ipod πως το κανω ρε παιδια ????????????

Cydia -> Manage -> Packages -> Βρες την εφαρμογή -> Modify (πάνω δεξιά) -> Remove και τέλος.

#535   ckyrias

ckyrias

    iPH Enthousiast

  • 439 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 16:08

Cydia -> Manage -> Packages -> Βρες την εφαρμογή -> Modify (πάνω δεξιά) -> Remove και τέλος.

ακομα πιο ευκολα εγκατεστησε το Cydelete απο cydia κ θα τις απεγκαθηστας οπως αυτες απο appstore.

#536   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 16:12

ακομα πιο ευκολα εγκατεστησε το Cydelete απο cydia κ θα τις απεγκαθηστας οπως αυτες απο appstore.


Ομως μετα χρειαζεται respring !!!

#537   dimidimi

dimidimi

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 03/08/2010 - 16:44

...Μόλις έχω κάνει το 3GS restore από 3.1.2 σε 4.01 γιά να το κάνω jb.
Η ερώτιση μου είναι: να του περάσω το jailbreak και μετά στο iTunes να το κάνω "Restore from Backup"
ή πριν το jailbreak να το κάνω "Setup as new iPhone"; Το πρόβλημα με το δεύτερο είναι ότι θα χάσω όλα τα SMS, contacts κτλ.


Βρε παιδιά σας παρακαλώ μπορεί κάποιος από τους iPhone gurus να επιβεβαιώσει αυτό που λέει ο Stefanos σχετικά με το Restore+Set up as New;

Είχα την εντύπωση και μετά από σχετικό thread στο Ερωτήσεις και Απαντήσεις σε Προβλήματα Χρηστών (Αναβάθμιση από 3.1.2 σε 4.0.1 και Jailbreakme.com) σιγουρεύτηκα ότι ακόμα και μετά από Restore+Set up as New μπορούμε να επαναφέρουμε contacts και calendars.

Αν κάνουμε Restore+Set up as New δεν μπορούμε αμέσως μετά με Sync από iTunes να επαναφέρουμε contacts και calendars έτσι όπως είναι ήδη αποθηκευμένα στο PC (Outlook) ή στο Mac (Contacts και iCal)?

Ελπίζω μόνο να μην μου πείτε: "Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις" :D

===========================================================================================================================

#538   Georgiosss

Georgiosss

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 16:48

Οι χρήστες iPhone 3G και iPhone 3GS που επιθυμούν να ξεκλειδώσουν την συσκευή τους μετά το Jailbreak, θα πρέπει να εγκαταστήσουν το ultrasn0w από το Cydia.

* iPhone 3G on 3.1.2
* iPhone 3G on 3.1.3
* iPhone 3G on 4.0
* iPhone 3G on 4.0.1
* iPhone 3G[S] on 3.1.2
* iPhone 3G[S] on 3.1.3
* iPhone 3G[S] on 4.0
* iPhone 3G[S] on 4.0.1
* iPhone 4 on 4.0
* iPhone 4 on 4.0.1

Το Jailbreakme.com αναβιώνει λοιπόν και πάλι – οι παλαιότεροι χρήστες του 1st gen iPhone – ίσως να θυμούνται την συγκεκριμένη διεύθυνση καθώς είχε χρησιμοποιηθεί με παρόμοιο τρόπο για το jailbreak του iPhone firmware v1.1


Διευκρινήσεις:

Το jailbreakMe ΔΕΝ κάνει hacktivation.
Όσοι θέλουν να κάνουν activate το κλειδωμένο κινητό τους θα πρέπει είτε να χρησιμοποιήσουν την original SIM του παρόχου (π.χ AT&T αν είναι το τηλέφωνο από US)



Ολα αυτα για το 1ST GENERATION iPhone Δεν ισχυουν....
Εγατεστισα, το ultrasn0w μετα το JailBreakeMe.com και με το που εβαζα την Ελληνικη την καρτα και με PIN και ΧΩΡΙΣ PIN τιν κλειδωνε,
(εβγαζε την εικωνα με το καλοδιακι, και το σιμα του iTunes) ΑΛΑ σημα ειχε κανονικα , σε αυτη την εικωνα.
Επισης να τονισο πος το JailBreakeMe.com γινοτανε με τιν Original SIM του απο τιν UK, 02.
Αυτη η καρτα ιτανε για να κανισ σημβολεο οπου και ποτε δεν εγινε, γιατι το κσεκλιδοσα με το ZIPhone tote stin 1.1.4....

Επιτα, εβαλα την 3.1.3, και δεν βορο να το κανω Unlock

Επιχηρησα και εβαλα μια αλη μου καρτα 02, που ειχα (καρτοκινητη) και λειτουργουσε κανονικοτατα... ΙΧε και Σημα και ειμουνα και στο MEnu του iPhone.
Με αποτελεσμα καταλαβα, πος δουλεωι, μονο UK to kinito.. γιατι με το που βαζις την Ελληνικη κλειδωνει αμεσωσ..

Τι βορουμε να κανουμε? για να το λειτουργισουμε Ελλαδα, με ελληνικη καρτα?????????

#539   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 17:12

To unlock για το iPhone 4 δεν εχει κυκλοφορησει. Αυριο φιλε μου !!!

#540   dpia

dpia

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 17:25

To unlock για το iPhone 4 δεν εχει κυκλοφορησει. Αυριο φιλε μου !!!

ΑΑΑΑΑ μη μου το χαλάς! Οι 48 ώρες συμπληρώνονται σήμερα τα μεσάνυχτα!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες