Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch απευθείας από την συσκευή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2956 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#556   m3talaxis

m3talaxis

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 20:30

Θέλω να παρακαλέσω αν κάποιος φίλος έχει twitter ας μπει να δει αυτον τον τυπά που είναι να βγάλει το unlock αν έχει κανένα νέο. Οι 48 ώρες που μας είπε όπου να΄ναι θα περάσουν...



Release imminent ..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#557   domigr

domigr

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 20:31

δεν υπαρχει θεμα αν αναβαθμισω το itunes σε 9.2.1 ε?

#558   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 20:42

Παιδια εχω ετοιμες τις φωτο με jailbroken iPhone 3Gs απο καταστημα απλα θελω καποιον δικηγορο απο το forum για να μου στειλει pm να μιλησουμε και να μου πει αμα ειναι νομιμο (για να μην εχω μπλεξιματα) !!!

#559   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 20:46

Παιδια εχω ετοιμες τις φωτο με jailbroken iPhone 3Gs απο καταστημα απλα θελω καποιον δικηγορο απο το forum για να μου στειλει pm να μιλησουμε και να μου πει αμα ειναι νομιμο (για να μην εχω μπλεξιματα) !!!


Το Jailbreak ειναι ΝΟΜΙΜΟΟΟ. Δεν εχεις υπογραψει κανενα χαρτι στο πλαισιο οταν μπαινεις,μην κανετε jailbreak!!!

#560   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 20:51

Οποτε σε λιγο κανω upload !!! Δεν το εκανα σε Πλαισιο. Στο Πλαισιο ηταν μπλοκαρισμο το Safari στην voda κολλαγε στην μοβ οθονη στην cosmote αφαντο multirama και public αφαντο (ειχε τελειωσει το δειγμα-και καλα) και σε Γερμανο ολα καλα !!!

#561   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/08/2010 - 20:59

Το Jailbreak ειναι ΝΟΜΙΜΟΟΟ. Δεν εχεις υπογραψει κανενα χαρτι στο πλαισιο οταν μπαινεις,μην κανετε jailbreak!!!


Είναι όμως παράνομο να πας σε ξένη ιδιοκτησία και να να κάνεις μια πράξη χωρίς την άδεια του ιδιοκτήτη! ;)

#562   jazzman

jazzman

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 21:10

παιδιά πριν από λίγο το έκανα και εγώ .Αυτά που παρατήρησα..
Είναι αρκετά γρήγορο το iphone 3g αν και δεν έχω βάλει ακόμα προγράμματα
Στην επανεκκίνηση παρατήρησα την γραμμή πάνω από το μηλαράκι που είναι σαν να έχει χαλάσει η οθόνη.Δεν υπάρχει λύση γι αυτό ;;;;
Δεν μπορώ να βάλω wallpaper Πίσω από τα εικονίδια και δεν μπορώ να βρω πως κάνουμε sync notes με google ....

#563   Drake19

Drake19

    iPH User

  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Drake1986

Δημοσίευση 03/08/2010 - 21:12

Παιδες χθες εκανα jailbreak στο ipad που εχουμε στην δουλεια για προβολη με εκδοση 3.2.1 και guess σημερα το ipad καπουτ,βγηκε κολημενο με το μηλαρακι και μερικα pixels σαν γραμμη στο πλαι!!!συμπερασμα.....σωστο jailbreak για ipad not yet!!!!!!

#564   alany

alany

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/08/2010 - 21:15

Παιδες χθες εκανα jailbreak στο ipad που εχουμε στην δουλεια για προβολη με εκδοση 3.2.1 και guess σημερα το ipad καπουτ,βγηκε κολημενο με το μηλαρακι και μερικα pixels σαν γραμμη στο πλαι!!!συμπερασμα.....σωστο jailbreak για ipad not yet!!!!!!

Εγώ πάλι αν και προσπάθησα να το κάνω δεν τα κατάφερα.

#565   Hayate

Hayate

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 21:50

Στην επανεκκίνηση παρατήρησα την γραμμή πάνω από το μηλαράκι που είναι σαν να έχει χαλάσει η οθόνη.Δεν υπάρχει λύση γι αυτό ;;;;
Δεν μπορώ να βάλω wallpaper Πίσω από τα εικονίδια και δεν μπορώ να βρω πως κάνουμε sync notes με google ....


Δεν είναι τπτ.. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σας ενοχλεί.. Ψάξε πιο πριν στο topic έχουν πει για λύση.
Wallpaper πίσω από τα εικονίδια δεν μπορείς να βάλεις γιατί δεν το υποστηρίζει η συσκευή σου.

#566   jazzman

jazzman

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 22:00

Νομίζω δεν υπάρχει λύση για την γραμμή .Τουλάχιστον δεν βρήκα κάποια λύση

#567   Georgiosss

Georgiosss

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 22:04

Κάθολου άκυρο δεν είναι. Αν θες μπες στην αρχικη σελίδα του iphonehellas και πάτα πάνω πάνω το jailbreak-unlock. Εγώ απλά σου είπα τι λέει ο επίσημος οδηγός


Στπ λινκ που μου εδοσες δεν λει για το Bootneuter, λει μονο οτι γινετε Jailbreake, απο το σιτε..

Εγω ομος ζηταω Unlock.. και το Bootneuter δεν το κανει

#568   gerigo

gerigo

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/08/2010 - 23:24

1 ερωτηση

Εχω ενα 3GS με jailbrake απο spirit 3.1.3. Πρεπει να κανω restore σε original firmware 4.01 και μετα να κανω jailbrake ή μπορω να κανω με την μια? Θα αναβαθμιστεί η συσκευή σε 4.01 με το jailbrake αν το αφησω σε 3.1.3?


Αν θελεις το 4.0.1 πρεπει να κανεις αναβαθμιση οχι ρεστορ απο το τελευταιο itunes 9.2.1 . Mετα JB apo to SAFARI,
οι περισσοτερες εφαρμογες σου θα δουλεψουν αμεσα.

οπως λες εχεις 3.1.3 JB. Ανκανεις jB δεν κανεις τιποτα. Παλι 3.1.3 ΞΒ θα εχεις.

#569   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12728 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 03/08/2010 - 23:29

Οχι,θα πρεπει να εγκαταστησεις το ultrasn0w 0.93 απο το Cydia.

#570   viperlesgr

viperlesgr

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:viperlesgr

Δημοσίευση 03/08/2010 - 23:57

Εμενα συνεχιζει να με προβληματιζει το system disk που είναι μικρό και όλο μικραίνει . με το σπάσιμο ήμαστε στα 98mb ελεύθερα απο τα 750 .Αρζίζωντας να παίζουμε με cydia σιγά σιγά κατεβαίνει και όποτε κάνω εγκατάσταση πετάει μηνυματάκι οτι το τελείωνει ο χώρος του system . Απο τι στιγμη που δεν μπορούμε να παίξουμε με custom IPSW υπάρχει λύση ; κανα πρόγραμμα που να αλλάζει το system disk size ;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες