Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch απευθείας από την συσκευή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2956 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#781   georgebest

georgebest

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/08/2010 - 23:44

Παιδιά και εγώ είμαι σε 3.1.3 με spirit. Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για να αναβαθμίσω σε 4.0.1 και jb ?? Από ότι διάβασα πρώτα κάνω update το itunes σε 9.2 και μετά ???? Κάνω πρώτα sync επαφές, εφαρμογές ?? Τις photo και video και μουσική πως μπορώ να τα κάνω sync?? (επειδή στο προηγούμενο jb τα είχα χάσει όλα - αυτή τη φορά θέλω να μην χάσω τίποτα και να τα κάνω σωστά.) Μετά κάνω restore και τι μου εμφανίζει ??? Ποιες επιλογές και ποια είναι η καλύτερη ώστε να μην έχω προβλήματα και να μην χάσω ταυτόχρονα και αυτά που έχω (όχι μόνο από app store αλλά και από cydia??) Ευχαριστώ πολύ!!!!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#782   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/08/2010 - 23:57

Παιδες help!
Εχω ενα 3gs με παλια bootrom που ειχε την 3.1.2, jailbroken με blackrain. Ειπα να κανω αναβαθμιση σε original 4.0.1 (ωστε να κανω μετα jailbreakeme)αλλα η εγκατασταση μου κολλαει στην μεση! Ξαναπροσπαθησα σε DFU αλλα τζιφος! Τι μπορει να φταει;
Thanks και please help γιατι εχω μεινει χωρις τηλεφωνο στις διακοπες μου!

ΥΓ. Χρησιμοποιω macbook με τα τελευταια itunes.

Τελευταία επεξεργασία από: takisot, 06/08/2010 - 23:59


#783   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/08/2010 - 23:57

Παιδιά και εγώ είμαι σε 3.1.3 με spirit. Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για να αναβαθμίσω σε 4.0.1 και jb ?? Από ότι διάβασα πρώτα κάνω update το itunes σε 9.2 και μετά ???? Κάνω πρώτα sync επαφές, εφαρμογές ?? Τις photo και video και μουσική πως μπορώ να τα κάνω sync?? (επειδή στο προηγούμενο jb τα είχα χάσει όλα - αυτή τη φορά θέλω να μην χάσω τίποτα και να τα κάνω σωστά.) Μετά κάνω restore και τι μου εμφανίζει ??? Ποιες επιλογές και ποια είναι η καλύτερη ώστε να μην έχω προβλήματα και να μην χάσω ταυτόχρονα και αυτά που έχω (όχι μόνο από app store αλλά και από cydia??) Ευχαριστώ πολύ!!!!!!!


Δυστυχώς ο,τι έχεις από cydia ή cracked apps.. Θα χαθεί.. Με το setup as new.. Όσο αφορά επαφές με outlook έπρεπε ήδη να τις έχεις συγχρονισει , photo, music, video .. Έτσι κι αλλιώς από το iTunes τα περασες .. Δεν χάνονται.. Τις photos που έχεις τραβήξει.. Me c/p από το my computer.. Στο pc σου..

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 07/08/2010 - 00:00


#784   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 07/08/2010 - 00:10

Μέχρι στιγμής όλα καλά. Σέταρα δίχως πρόβλημα την 9.2.1.5 έκδοση του iTunes και τώρα προχοράω σε restore και εν συνεχεία, update...

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 07/08/2010 - 00:11


#785   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 00:12

Είπαμε τα κάνει μαζί restore και update firmware.. :lol:

#786   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 07/08/2010 - 00:13

Είπαμε τα κάνει μαζί restore και update firmware.. :lol:


Ναι σωστά...αυτό κάνει τώρα όλα μαζί!!!!
Κι όμως και πάλι έβγαλε πρόβλημα..."The network connection timed out"!!!!
Λογικά θέλει shift+restore... (? ? ?)

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 07/08/2010 - 00:17


#787   georgebest

georgebest

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 00:19

Δυστυχώς ο,τι έχεις από cydia ή cracked apps.. Θα χαθεί.. Με το setup as new.. Όσο αφορά επαφές με outlook έπρεπε ήδη να τις έχεις συγχρονισει , photo, music, video .. Έτσι κι αλλιώς από το iTunes τα περασες .. Δεν χάνονται.. Τις photos που έχεις τραβήξει.. Me c/p από το my computer.. Στο pc σου..


Ευχαριστώ. Αυτό το shift + restore τί είναι ??

#788   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 07/08/2010 - 00:20

Ευχαριστώ. Αυτό το shift + restore τί είναι ??


Να μην κάνεις από τον server της Apple update αλλά να το κατεβάσεις εσύ και να το περάσεις μόνος σου...
Αν θες να κάνεις shift+restore κατεβάζεις από εδώ: http://www.iphonehel...are-ipsw-files/ το firmware και το περνάς έτσι.
Εγώ το κατεβάζω ήδη πάντως και σκέφτομαι να δουλέψω από εκεί,ειδάλλως δεν βλέπω φως...

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 07/08/2010 - 00:23


#789   ladycy

ladycy

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 07/08/2010 - 00:22

Παιδες help!
Εχω ενα 3gs με παλια bootrom που ειχε την 3.1.2, jailbroken με blackrain. Ειπα να κανω αναβαθμιση σε original 4.0.1 (ωστε να κανω μετα jailbreakeme)αλλα η εγκατασταση μου κολλαει στην μεση! Ξαναπροσπαθησα σε DFU αλλα τζιφος! Τι μπορει να φταει;
Thanks και please help γιατι εχω μεινει χωρις τηλεφωνο στις διακοπες μου!

ΥΓ. Χρησιμοποιω macbook με τα τελευταια itunes.


Αν μου επιτρεπουν οι admins να σου δωσω τη λυση.
Περασα τα ιδια και γω σημερα με ενα 3gs που εχω. Η λυση που βρηκα και δουλεψε μετα απο πολυ 3 ωρες ψαξιμο είναι η παρακάτω:

Finder-Go to Folder:
/System/Library/PrivateFrameworks/

και διαγραψε αυτα τα 2 folders:

DeviceLinkFramework
MobileDeviceFramework

κανε restart to mac σου.

Οταν τα διαγραψεις κατεβασε latest Itunes και κανε τα install και μετα κανε restore ξανα.
Κανε το και πες αποτελεσματα.

#790   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 00:24

Ναι σωστά...αυτό κάνει τώρα όλα μαζί!!!!
Κι όμως και πάλι έβγαλε πρόβλημα..."The network connection timed out"!!!!
Λογικά θέλει shift+restore... (? ? ?)


ναι έχει πρόβλημα ο server της apple μερικές φορές κολλάει στο 99%.. Κατέβασε με firefox το firmware από την αρχική σελίδα του iphonehellas δεξιά και πέρασε το με shift+restore

#791   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/08/2010 - 00:25

Αν μου επιτρεπουν οι admins να σου δωσω τη λυση.
Περασα τα ιδια και γω σημερα με ενα 3gs που εχω. Η λυση που βρηκα και δουλεψε μετα απο πολυ 3 ωρες ψαξιμο είναι η παρακάτω:

Finder-Go to Folder:
/System/Library/PrivateFrameworks/

και διαγραψε αυτα τα 2 folders:

DeviceLinkFramework
MobileDeviceFramework

κανε restart to mac σου.

Οταν τα διαγραψεις κατεβασε latest Itunes και κανε τα install και μετα κανε restore ξανα.
Κανε το και πες αποτελεσματα.


Σε ευχαριστω πολυ! Θα το δοκιμασω και θα επανελθω! Μιλαμε ταλαιπωριεμαι τοση ωρα..

#792   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 07/08/2010 - 00:27

ναι έχει πρόβλημα ο server της apple μερικές φορές κολλάει στο 99%.. Κατέβασε με firefox το firmware από την αρχική σελίδα του iphonehellas δεξιά και πέρασε το με shift+restore


Καλά η αλήθεια είναι ότι κολλάει στο 99% όχι μερικές φορές αλλά τις περισσότερες! Να φανταστείς ότι όλα τα firmware έτσι τα έχω περάσει!!!!Έλεγα για αλλαγή να το έκανα έτσι αλλά διαψεύστηκα.Θα ακολουθήσω την πεπατημένη λοιπόν...
Προφανώς κατεβάζω αυτή: NEW iOS 4.0.1 iPhone2,1_4.0.1_8A306_Restore.ipsw (iPhone 3G[S]) σωστά ? ? ?

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 07/08/2010 - 00:28


#793   djibril13

djibril13

    iPH Contributor

  • 963 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 00:29

ολοκληρωσα και εγω τη μεταβαση μου στην 4.0.1 και μπορω να πω οτι μετα απο 4-5 reboot και ενος hardreset και αφαιρεση καποιων εφαρμογων απο cydia που μου κρασαραν το springboard το τηλ. παει μια χαρα.

Τελευταία επεξεργασία από: djibril13, 07/08/2010 - 00:30


#794   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 00:32

Yeap! Μόνο που πάω για ύπνο .. Η διαδικασία είναι απλή.. Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.. Θα μάθω το πρωί τι έγινε... Καλό βράδυ.. :)

#795   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 07/08/2010 - 00:33

Yeap! Μόνο που πάω για ύπνο .. Η διαδικασία είναι απλή.. Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.. Θα μάθω το πρωί τι έγινε... Καλό βράδυ.. :)


Καλά κάνεις και αρκετά με ανέχτηκες κιόλας! Καλή ξεκούραση να έχεις. Ελπίζω μέχρι το πρωί να έχω τελειώσει.... :D :D :D

Μία τελευταία βοήθεια... Τα repos που τα βρίσκουμε τώρα.. ? ? ?

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 07/08/2010 - 00:35


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 18

0 μέλη, 18 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες