Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch απευθείας από την συσκευή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2956 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#796   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 00:43

τα 5-6 βασικα repos θα εγκατασταθουν αυτοματα τα υπολοιπα..τα βρισκεις και τα ξερεις..επισης θα βρεις χρησιμη αυτη τη λιστα για συμβατα πακετα του cydia με την 4.0-4.0.1
..και μερικα ακομα χρησιμα sources εδω

Τελευταία επεξεργασία από: macmaniac82, 07/08/2010 - 00:46


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#797   georgebest

georgebest

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 01:01

Να μην κάνεις από τον server της Apple update αλλά να το κατεβάσεις εσύ και να το περάσεις μόνος σου...
Αν θες να κάνεις shift+restore κατεβάζεις από εδώ: http://www.iphonehel...are-ipsw-files/ το firmware και το περνάς έτσι.
Εγώ το κατεβάζω ήδη πάντως και σκέφτομαι να δουλέψω από εκεί,ειδάλλως δεν βλέπω φως...


Από που είναι καλύτερα να το κάνω ???
Επίσης τί είναι αυτό για το οποίο διάβασα ότι η apple βρήκε το κενό ασφαλείας και το διόρθωσε. Θα έχω κανένα πρόβλημα με την μετάβασή μου στην 4.0.1 και μετά jb ??

Τελευταία επεξεργασία από: georgebest, 07/08/2010 - 01:03


#798   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 01:08

κατεβασε την 4.0.1 για 3G ή 3GS (οτι εχεις) αν ειναι σε μορφη zip αλλαξε την ονομασια σε .ipsw στο τελος εχοντας εκδοση itunes 9.2 + πανω
συνδεσε το iphone πατα οπως ειναι για 9-10 δευτερολεπτα home + power μαζι μετα τα 9-10 δευτερα αφησε μονο το power και συνεχισε να εχεις πατημενο το home μεχρι να το εντοπισει το itunes
στη συνεχεια πατωντας shift απο το πληκτρολογιο κανεις κλικ στο restore και επιλεγεις την 4.0.1 που κατεβασες

#799   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 07/08/2010 - 01:12

Από που είναι καλύτερα να το κάνω ???
Επίσης τί είναι αυτό για το οποίο διάβασα ότι η apple βρήκε το κενό ασφαλείας και το διόρθωσε. Θα έχω κανένα πρόβλημα με την μετάβασή μου στην 4.0.1 και μετά jb ??


Μπες στο link που έδωσα παραπάνω και κατέβασε με firefox το αρχείο .ispw που είναι κατάλληλο βάση της συσκευής σου! Μετά με shift+restore επιλέγεις το εν λόγω firmware και κάνεις restore και ταυτόχρονα update στην 4.0.1 έκδοση!
Εγώ μέχρι στιγμής είμαι οκ. Εκανα και j/b(το πιο γρήγορο από που έχω κάνει εώς τώρα) και ξανασυγχρονίζω τις εφαρμογές που είχα κλπ. Ας ελπίσουμε ότι όλα μέχρι το τέλος θα πάνε καλά...

#800   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 01:12

Το 'κενο' που λες υπηρχε και σε ολες τις προηγουμενες εκδοσεις,απλα η apple το εντοπισε χαρις το jailbreakme.com και θα βγαλει συντομα καινουργια εκδοση ωστε να το διορθωσει

#801   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 07/08/2010 - 01:17

Το 'κενο' που λες υπηρχε και σε ολες τις προηγουμενες εκδοσεις,απλα η apple το εντοπισε χαρις το jailbreakme.com και θα βγαλει συντομα καινουργια εκδοση ωστε να το διορθωσει


Και άντε πάλι απ'την αρχή...

#802   nickolas

nickolas

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 06:33

Μια απορια παιδια, οταν κανω set as a new phone δεν θα χασω το buck up που εκανα πριν το restore?

#803   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 07:02

Μια απορια παιδια, οταν κανω set as a new phone δεν θα χασω το buck up που εκανα πριν το restore?


Οχι δεν το χανεις.

#804   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 07:06

Το backup δεν το χρειάζεσαι δεδομένου ότι καθαρίσεις την συσκευή σου.. Αρκεί να έχεις συγχρονισει τα αρχεία σου.. (επαφές,apps, κλπ)

@christos75 να υποθεσω όλα οκ; Καλημέρα.. :)

#805   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 07/08/2010 - 07:20

Το backup δεν το χρειάζεσαι δεδομένου ότι καθαρίσεις την συσκευή σου.. Αρκεί να έχεις συγχρονισει τα αρχεία σου.. (επαφές,apps, κλπ)

@christos75 να υποθεσω όλα οκ; Καλημέρα.. :)


Καλημέρα φίλτατε. Ναι μέχρι στιγμής όλα καλά. Προσπαθούσα εδώ και ώρα να περάσω c**** εφαρμογές αλλά τίποτα!!! Μετά θυμήθηκα ότι έπρεπε να έχω περάσει πρωτίστως AppSych 4.0 για να δουλέψει. Το κάνω τώρα αν δεν μου παίξει και τώρα θα τα ξανακάνω όλα απ'την αρχή!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 07/08/2010 - 07:22


#806   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 07/08/2010 - 07:41

Να ρωτήσω κάτι άλλο... Εβαλα κατά λάθος πριν περάσω το appsych το ibluenova αλλά θέλω να το βγάλω.
Όταν πατάω παρατεταμένα πάνω ενώ σε όλα τα εικονίδια βγάζει αριστερά πάνω ένα x για να διαγράψεις την εφαρμογή
στο ibluenova δεν ισχύει κάτι τέτοιο,γιατί ? ? Πως μπορώ να το διαγράψω ?
Ένα δεύτερο θέμα είναι πως μπορώ να περάσω το carrier logo που είχα για τον αντίστοιχο πάροχο. Πέρασα το Logo fix αλλά και το Logo Carrier αλλά δεω βλέπω καμία αλλαγή...
Τρίτον,πως μπορούμε να φτιάξουμε folders όπως στο categories στην 3.1.2 ? Υπάρχει κάτι άλλο στη 4.0.1 ή πρέπει να κατεβάσω το categories πάλι ?
Ευχαριστώ προς το παρόν για τις όποιες απαντήσεις σας...

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 07/08/2010 - 07:43


#807   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 07:51

Κατέβασε το cydelete για να την διαγραψεις με X
Categories δεν χρειάζεσαι .. Αρκεί να βάλεις το ένα app πάνω στο άλλο και φτιαχνεις φάκελο και ρίχνειςμεχρι 12 apps μέσα..

Carries logo από όσο γνωρίζω δεν δουλεύουν στην 4.0 ακόμη.. Όπως και το ibluenova.. Παραπάνω ο ΧΑΡΗΣ έχει δώσει 2 links που θα σε βοηθήσουν με το ποιες εφαρμογές από cydia είναι συμβατές .. Ριξτου μια ματιά μην ξανατρεχεις για restore..

#808   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 07/08/2010 - 07:59

Κατέβασε το cydelete για να την διαγραψεις με X
Categories δεν χρειάζεσαι .. Αρκεί να βάλεις το ένα app πάνω στο άλλο και φτιαχνεις φάκελο και ρίχνειςμεχρι 12 apps μέσα..

Carries logo από όσο γνωρίζω δεν δουλεύουν στην 4.0 ακόμη.. Όπως και το ibluenova.. Παραπάνω ο ΧΑΡΗΣ έχει δώσει 2 links που θα σε βοηθήσουν με το ποιες εφαρμογές από cydia είναι συμβατές .. Ριξτου μια ματιά μην ξανατρεχεις για restore..



Τέλεια. Καταρχήν έσβησα το ibluenova διότι δεν δούλευε καλά... Πάλι χωρίς "μπλε δόντι" θα είμαστε ας ελπίσουμε όχι για πολύ. Πολύ χρήσιμο το cydelete και ευχαριστώ για την πληροφορία!
Ωραία δεν χρειαζόμαστε το categories αν και σε αυτό έβαζες όσα applications ήθελες ενώ εδώ απ'ότι μου γράφεις...μέχρι 12!
Σε ότι αφορά το carrier logos δεν δουλεύουν όντως ό,τι και αν κάνω οπότε μην ταλαιπωρούμαι τσάμπα...
Τα repos τα απαραίτητα τα έχω ήδη περάσει και δουλεύουν μία χαρά τα περισσότερα!
To SBSettings δεν μου δουλεύει πολύ καλά όπως στην προηγούμενη έκδοση και μου κάνει κάτι κουλά...αλλά θα δω γιατί..
Σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ πολύ,πολύ χρήσιμη η βοήθειά σου!!!

#809   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 08:03

Παρακαλώ φιλε μου ! Να ´σαι καλά..

#810   leuteris7

leuteris7

    iPH Member

  • 220 μηνύματα
  • Twitter:@Charlesfrise
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 07/08/2010 - 09:14

καλημερα παιδες
αντιμετωπιζω ενα προβλημα και χρειαζομαι τη βοηθεια σας κανω sync το iphone για να κανει back up και μετα να μεταβω στην 4,0,1 και δεν μου κραταει της επαφες
τη φταιει και τη μπορω να κανω?

ευχαριστω για τη βοηθεια εκ των υστερων

Τελευταία επεξεργασία από: leuteris7, 07/08/2010 - 09:16


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες