Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch απευθείας από την συσκευή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2956 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#841   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 07/08/2010 - 15:44

Χρήστο έκανες και τα δυο που σου είπα; Για κανε και ένα respring.


Έκανα και τα δύο που μου έγραψες παραπάνω. Θα κάνω και ένα respring να δούμε. Το Skype που εμφανιζόταν συνέχεια εξαφανίστηκε απλά το Tethering συνεχίζει να ψάχνει...τι ? ? Ο μεγαλοδύναμος μόνο. Για να κάνω και το τελευταίο να δω...Σε ενημερώνω άμεσα!!!

Λοιπόν το έκανα και αυτό.Όλα οκ, αλλά το Tethering ακόμα αναζητά...πως το σταματάμε αυτό το ρημάδι..? ? ?
:lol: :lol: :lol: :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 07/08/2010 - 15:46


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#842   winzig

winzig

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/08/2010 - 15:47

παιδια καλησπερα.
προσπαθω εδω και ωρα , αφου απεγκατεστησα το xsellize, να βαλω μεσα εφαρμογεσ απο cydia και μου βγαζει συνεχεια το παρακατω μηνυμα

/var/cache/apt/archives/mobileterminal_364.1-10iphones-arm.deb trying to overwrite/Applications/Terminal.app/Info.plist , which is also in package com.xsellize.mobileterminal

καμια ιδεα? ευχαριστώ πολύ

#843   BASDA

BASDA

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 16:27

καλα τι να πω....παλι τα ιδια κανει...εβαλα τα κλασσικα repos και μετα απο επανεκκινηση χανει την apn. εχω Wind!

#844   giachtas

giachtas

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 16:49

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Όταν βγει νέα έκδοση (αν δεν κάνω λάθος 4.1) είναι αναγκαίο να γίνει αναβάθμιση; Ρωτώ γιατί σε μια jb συσκευή θα πρέπει να διαγραφεί το Cudia-jb και μαζί όλες οι σχετικές εφαρμογές. Και μετά πάλι από την αρχή. Δλ επί της ουσίας η αναβάθμιση εκτός π.χ. από το exploit και το πρόβλημα ασφάλειας που πρόκειται να λύσει και που μέσω του jb μπορεί να λυθεί βοηθά σε κάτι άλλο;

#845   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 16:51

καλα τι να πω....παλι τα ιδια κανει...εβαλα τα κλασσικα repos και μετα απο επανεκκινηση χανει την apn. εχω Wind!

αν εχεις ορεξη κανε ξανα ενα clean restore και ξανα jailbreakme.com αναφερεται οτι παρουσιαζονται προβληματα με mms σπανια βεβαια..3GS ελληνικο εχεις σωστα?

#846   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 07/08/2010 - 16:54

Με το θέμα Internet Tethering έχουμε καμία αντιμετώπιση ? ?

#847   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 17:00

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Όταν βγει νέα έκδοση (αν δεν κάνω λάθος 4.1) είναι αναγκαίο να γίνει αναβάθμιση; Ρωτώ γιατί σε μια jb συσκευή θα πρέπει να διαγραφεί το Cudia-jb και μαζί όλες οι σχετικές εφαρμογές. Και μετά πάλι από την αρχή. Δλ επί της ουσίας η αναβάθμιση εκτός π.χ. από το exploit και το πρόβλημα ασφάλειας που πρόκειται να λύσει και που μέσω του jb μπορεί να λυθεί βοηθά σε κάτι άλλο;


Οι εκδόσεις που έχουν σημαντικές αλλαγές είναι από 1.0 σε 2.0 σε 3.0 σε 4.0.. Όλα τα υπόλοιπα updates κάνουν μικροδιορθωσεις.. Και κλειδώνουν προσωρινά την συσκευή μέχρι το επόμενο jailbreak tool (σαν την γάτα με το σκύλο) ένα πράγμα.. :)

#848   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 17:08

Με το θέμα Internet Tethering έχουμε καμία αντιμετώπιση ? ?

κανονικα θα επρεπε να διορθωθει με reboot-respring..δλδ σου βγαζει συνεχεια το κυκλακι οτι ψαχνει ενω εσυ δεν εχεις τπτ στο apn?μαλλον ενα clean restore ξανα θα βοηθησει σιγουρα

#849   BASDA

BASDA

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 17:10

αν εχεις ορεξη κανε ξανα ενα clean restore και ξανα jailbreakme.com αναφερεται οτι παρουσιαζονται προβληματα με mms σπανια βεβαια..3GS ελληνικο εχεις σωστα?


φιλε μου ουσιαστικα αυτο εκανα. νεα συσκευη απο την αρχη. μετα το j/b μολις περασω τα πρωτα ρεπο sync 4, installous, iphonedelivery, ενω ειχα περασμενο το apn tis wind , εκανα restart και χανετε. Με κουρασε πολυ αυτο το θεμα πραγματικα! απλα αν καποιες φορες κανω restart θα ξαναπερναω την apn, δεν γινεται αλλιως. για τα mms δε το συζητω, δεν τα εχω αγγιξει καν. Ναι 3gs ελληνικο εχω.
Μεχρι τωρα απο την 3.1.2 το εχω χιλιοσπασει και δεν ειχα τετοια απλα προβλημα και ειδικα για το apn. Τωρα με αυτο το jailbreakme.... τι να πω....

EDIT: μηπως φταιει που εχω wind? τι να πω. Στα αλλα δυκτια ακουσα πως μπαινουν αυτοματα!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: BASDA, 07/08/2010 - 17:11


#850   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 17:14

παντως δε συμβαινει σε ολους..σε 2 3GS με wind κιολας που εβαλα τις ρυθμισεις δεν παρουσιαστηκε προβλημα ουτε με mms ουτε με 3G

#851   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 07/08/2010 - 17:16

κανονικα θα επρεπε να διορθωθει με reboot-respring..δλδ σου βγαζει συνεχεια το κυκλακι οτι ψαχνει ενω εσυ δεν εχεις τπτ στο apn?μαλλον ενα clean restore ξανα θα βοηθησει σιγουρα


Στο APN μου γράφει κάτι για internet δεν ξέρω τι είναι αυτό. Αν είναι ξανά restore και πάλι απ'την αρχή,βράσε ρύζι...

#852   BASDA

BASDA

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 17:18

Στο APN μου γράφει κάτι για internet δεν ξέρω τι είναι αυτό. Αν είναι ξανά restore και πάλι απ'την αρχή,βράσε ρύζι...


ναι γραφει οτι δεν εισαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ. wind εχεις?
κι εγω δε κανω τιποτα...βαρεθηκα.

#853 Guest_fitspiros_*

Guest_fitspiros_*

Δημοσίευση 07/08/2010 - 17:22

Ρε παιδιά μήπως δεν έχω κάνει κάτι καλά ?? μετά το jailbreak στο iPad στο restart μου βγάζει μια λεπτη γραμμή στο πλάι με χρώματα, δεν έχω παρατηρήσει κάτι στις λειτουργίες τουλαχιστων προς το παρών. Πρέπει να ανησυχώ ;;;;

#854   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 17:22

@Christos..οκ σου εχουν περαστει αυτοματα..αλλα το κυκλακι δε σταματαει να γυρναει?ακομα και αν απενεργοποιησεις το 3G και τα δεδομενα?μηπως εμπλεκονται και τα sbsettings με τα toggles τους..

Τελευταία επεξεργασία από: macmaniac82, 07/08/2010 - 17:23


#855   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 07/08/2010 - 17:24

@Christos..οκ σου εχουν περαστει αυτοματα..αλλα το κυκλακι δε σταματαει να γυρναει?ακομα και αν απενεργοποιησεις το 3G και τα δεδομενα?μηπως εμπλεκονται και τα sbsettings με τα toggles τους..


Μπορεί δεν ξέρω...λες να φταίει το sbsettings ? ?
Το 3G είναι απενεργοποιημένο,μπαίνω με wifi στο net,αυτό είναι το περίεργο!

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 07/08/2010 - 17:25


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 14 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες