Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch απευθείας από την συσκευή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2956 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#871   makis1

makis1

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 07/08/2010 - 20:45

Δες τι κατέβασε τώρα τελευταία και απεγκατεστησε το.. Εάν δεν έχεις κατεβασεις κάτι.. Βγάλει και ξαναβαλετε την sim και μετά πήγαινε ρυθμίσεις - γενικά - επαναφορά - ρυθμίσεις δικτύου.. Προσοχή μόνο δικτύου.. :)

Δυστυχώς δεν έγινε τίποτα ..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#872   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 20:47

Τότε δυστυχώς την διαδικασία από την αρχή .. Και προσοχή τι θα βάλεις.. :(

#873   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/08/2010 - 20:48

Δοκίμασε να κανείς αναβάθμιση χειροκινητα.. Κατέβασε από την αρχική σελίδα του IPHONEHELLAS δεξιά το κατάλληλο firmware για την συσκευή σου.. Βάλε την συσκευή σου σε dfu mode.. http://www.iphonehel...ne-σε-dfu-mode/ και πέρασε το στην συσκευή .. Σε Mac δεν θυμάμαι ποια πατάς.. Στο pc πάντως είναι shift+restore.. Στο Mac είναι alt; ???

Αν αναφεροσουν σε μενα, το δοκιμασα σε dfu αλλα τιποτα! Κολλαει στα 2/3 συνεχεια! Πως να το ξυπνησω ρε μαγκες;

#874   bigbosslan

bigbosslan

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 20:49

Καλησπέρα παιδιά εχω ενα Iphone 3gs 32gb όπου εχω κάνει jailbrake στη 4,01 και όταν βαζω το backup μου χάνει το σήμα
είτε σε 3g ειτε οταν είναι απενεργοποιημένο το 3g. καμια ιδέα??

#875   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 20:53

Αν αναφεροσουν σε μενα, το δοκιμασα σε dfu αλλα τιποτα! Κολλαει στα 2/3 συνεχεια! Πως να το ξυπνησω ρε μαγκες;


Για να μπει η συσκευή σε dfu mode η οθόνη πρέπει να είναι μαύρη... Εάν σου δείχνει το καλώδιο μπήκε σε recovery ..

Εάν ισχύει το πρώτο.. δοκίμασε σε άλλο pc.. Κάτι του φταίει...

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 07/08/2010 - 20:53


#876   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/08/2010 - 20:56

Για να μπει η συσκευή σε dfu mode η οθόνη πρέπει να είναι μαύρη... Εάν σου δείχνει το καλώδιο μπήκε σε recovery ..

Εάν ισχύει το πρώτο.. δοκίμασε σε άλλο pc.. Κάτι του φταίει...

Ειναι μαυρη..
Παιζει να φταιει το μακμπουκ. Η μηπως φταιει η τελευταια εκδοση itunes?

#877   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 21:06

Η τελευταία εδοση δεν φταει.. Μήπως έχεις ενεργοποιημενο pin στην κάρτα sim.. Εάν ναι.. Βάλε την sim σε μια άλλη συσκευή απενεργοποιησε το .. Και ξαναβαλτη στο iPhone και ξαναπροσπαθησε.. Οι εκδόσεις του iTunes γιατί να φταίνε... ???

#878   emil

emil

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 21:14

iPhone 3Gs 16GB ήταν JB με blakrain στην 3.1.2
Προχθές το έκανα αναβάθμιση και set up as new στην 4.0.1 και μετά jailbreakme.com και ξαφνικά σήμερα όταν μου στέλνει κάποιος μήνυμα δεν μπορώ να το δω. Συγκεκριμένα, οταν μπαίνω στα μηνύματα μου εμφανίζει το τελευταίο μήνυμα από κάποιον, πατάω να πάει πίσω - να μου δείξει δηλαδή όλα τα μηνύματα από όλους τους χρήστες- και με πετάει εκτός. Έχω κάνε reboot αλλά τίποτα... γνωρίζει κανένας κάτι σχετικό ?
Ευχαριστώ

#879   tolis021

tolis021

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 21:14

να ρωτησω κι εγω κατι
πηρα πισω νεο κινητο απο αντικατασταση λογω βλαβης
στην αρχη περασα το cydia αλλα μου κολλησε στο 2ο source
επανεκκινηση και παταω update στην 4,0,1 αφου λενε ολα οκ?
οσο κι αν δοκιμαζω τωρα το jailbreakme.com μου βγαζει το μηνυμα οτι κρασαρει και δεν γινεται τιποτα.φταιει το κινητο η το site?

#880   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/08/2010 - 21:14

Η τελευταία εδοση δεν φταει.. Μήπως έχεις ενεργοποιημενο pin στην κάρτα sim.. Εάν ναι.. Βάλε την sim σε μια άλλη συσκευή απενεργοποιησε το .. Και ξαναβαλτη στο iPhone και ξαναπροσπαθησε.. Οι εκδόσεις του iTunes γιατί να φταίνε... ???

Οχι η sim ειναι ξεμπλοκε...
Για το itunes ειπα γιατι μια φιλη παραπανω ειπε πως χρειαστηκε να σβησει καποια αρχεια και να ξαναεγκαταστησει itunes. Παντως πρωτη φορα τρωω τετοια ηττα με αναβαθμιση firmware..

#881   makis1

makis1

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 07/08/2010 - 21:22

Τότε δυστυχώς την διαδικασία από την αρχή .. Και προσοχή τι θα βάλεις.. :(

Δυστυχώς μια από τα ίδια. >:(

#882   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 21:24

Δοκίμασε εάν μπορείς σε άλλο pc.. Γιατί και από Mac δεν έχω καθόλου γνώσεις να σε καθοδηγησω.. Αν και θα πάρω κάποτε... :)

#883   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 21:28

iPhone 3Gs 16GB ήταν JB με blakrain στην 3.1.2
Προχθές το έκανα αναβάθμιση και set up as new στην 4.0.1 και μετά jailbreakme.com και ξαφνικά σήμερα όταν μου στέλνει κάποιος μήνυμα δεν μπορώ να το δω. Συγκεκριμένα, οταν μπαίνω στα μηνύματα μου εμφανίζει το τελευταίο μήνυμα από κάποιον, πατάω να πάει πίσω - να μου δείξει δηλαδή όλα τα μηνύματα από όλους τους χρήστες- και με πετάει εκτός. Έχω κάνε reboot αλλά τίποτα... γνωρίζει κανένας κάτι σχετικό ?
Ευχαριστώ


Όταν λες reboot εννοείς hard reset.. ; Μηπως έβαλες κάποια εφαρμογή σχετική με SMS που δεν είναι ακόμη συμβατή με ios 4.. Απεγκατεστησε ο,τι έχεις βάλει τελευταία.. Και διπλό hard reset..

#884   emil

emil

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 21:31

Όταν λες reboot εννοείς hard reset.. ; Μηπως έβαλες κάποια εφαρμογή σχετική με SMS που δεν είναι ακόμη συμβατή με ios 4.. Απεγκατεστησε ο,τι έχεις βάλει τελευταία.. Και διπλό hard reset..


Με πρόλαβες, ότι θα απαντούσα στον εαυτό μου. Έσβησα πριν λίγο το SMS Helper και με ένα respring έπαιξε αμέσως...
Thanks για το ενδιαφέρον DINFUN.

#885   takiska

takiska

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 21:35

Καλησπερα .... Εμεις οι ατυχοι που εχουμε iphone 2G με OS 3.0 ti κανουμε???
Αν παω σε 3,1,2 πρεπει απο την αρχη να κανω JB και unlock???
Ευχαριστω....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

0 μέλη, 12 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες