Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch απευθείας από την συσκευή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2956 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#856   BASDA

BASDA

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 17:24

Ρε παιδιά μήπως δεν έχω κάνει κάτι καλά ?? μετά το jailbreak στο iPad στο restart μου βγάζει μια λεπτη γραμμή στο πλάι με χρώματα, δεν έχω παρατηρήσει κάτι στις λειτουργίες τουλαχιστων προς το παρών. Πρέπει να ανησυχώ ;;;;


Αν προσπαθησεις να διαβασεις τα προηγουμενα ποστ θα καταλαβεις γιατι. ολοι το εχουν αυτο. δεν ειναι κατι πιστευω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#857   ckyrias

ckyrias

    iPH Enthousiast

  • 439 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 17:24

Στο APN μου γράφει κάτι για internet δεν ξέρω τι είναι αυτό. Αν είναι ξανά restore και πάλι απ'την αρχή,βράσε ρύζι...

λοιπον το εψαξα επειδη το εκανε κ σε μενα.
μολις εβαλα τα σωστα στοιχεια στο APN σταματησε να ψαχνει. για την ακριβεια η επιλογη για tethering εξαφανιστηκε....

#858   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 17:24

Ρε παιδιά μήπως δεν έχω κάνει κάτι καλά ?? μετά το jailbreak στο iPad στο restart μου βγάζει μια λεπτη γραμμή στο πλάι με χρώματα, δεν έχω παρατηρήσει κάτι στις λειτουργίες τουλαχιστων προς το παρών. Πρέπει να ανησυχώ ;;;;

αυτο παρατηρειται σε ολους ειναι εξαιτιας του jailbreakme μη σε ανησυχει καθολου

#859   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 07/08/2010 - 17:26

λοιπον το εψαξα επειδη το εκανε κ σε μενα.
μολις εβαλα τα σωστα στοιχεια στο APN σταματησε να ψαχνει. για την ακριβεια η επιλογη για tethering εξαφανιστηκε....


Ποια στοιχεία εννοείς ? Της σύνδεσής μου στο net με wifi ? Kάποια άλλα.. ?

#860   ckyrias

ckyrias

    iPH Enthousiast

  • 439 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 17:38

Ποια στοιχεία εννοείς ? Της σύνδεσής μου στο net με wifi ? Kάποια άλλα.. ?

στο APN εβαλα τα στοιχεια της vodafone για συνδεση στο ιντερνετ μεσω 3G

#861   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 07/08/2010 - 18:00

στο APN εβαλα τα στοιχεια της vodafone για συνδεση στο ιντερνετ μεσω 3G


Το έφτιαξα.Δεν ήθελε αυτό απλά έπαιξα λίγο με τα Cellular Data και μετά μου έβγαλε το Internet Tethering Off. Χωρίς να πειράξω κάτι. Απλά κάτι είχε κολλήσει...τώρα είναι όλα μία χαρά!

#862   ckyrias

ckyrias

    iPH Enthousiast

  • 439 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 18:30

οκ κ επισημα το πρωτο μου προβλημα με το JB.

εβαλα να κανω sync(μετα απο 2 μερες) για να περασω το civ! :)
χωρις να τσεκαρω την καρτελα apps πατησα sync. μολις τελιωσε ανοιξα το iphone κ συνειδητοποιησα οτι τα apps ειναι ανω κατω. τα folders ελειπαν κ επικρατουσε χαος!! πηγα να τα φτιαξω απο το itunes
(καρτελα apps) κ ειδα οτι δεν εμφανιζει κανενα απο τα αρχικα εικονιδια στο itunes (messages, calendar, app store etc) κ ακομα κ το αρχικο folder utilities εχει εξαφανιστει!
τωρα στο itunes δε βλεπω κανενα εικονιδιο. εκτος απο τα αρχικα που εχει στο iphone εχω τα:
cydia, appbackup, aptbackup, ifile, installous, openappmakt, 3gunrestrictor)

μερικα στοιχεια ακομη:
μου διελυσε τα folder οταν εβαλα to infinidock. κατωπιν ειδα οτι δεν ειναι ακομα συμβατο, το εβγαλα κ ολα οκ.
απο την πρωτη μερα που εκανα JB δεν ειχα προβλημα. appsync 4.0 απο hackulous

επισης:
ειχα το ιδιο προβλημα με το internet tethering. εψαχνε συνεχεια. μολις αλαξα το APN απο webonly.vodafone.gr σε internet.vodafone.gr (ετσι μου ειπαν απο vodafone) εξαφανιστηεκ τελιως η επιλογη για internet tethering!!!

οποιαδηποτε ιδεα θα βοηθουσε! :)

#863   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 07/08/2010 - 18:33

Σε ό,τι αφορά το Tethering σ'εμένα λύθηκε. Αναφέρω λίγα posts παραπάνω τι ακριβώς έγινε. Αυτό τουλάχιστον λύθηκε! Απλά ένα κόλλημα είχε!

#864   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/08/2010 - 18:53

takisot, on 07 August 2010 - 12:57 AM, said:
Παιδες help!
Εχω ενα 3gs με παλια bootrom που ειχε την 3.1.2, jailbroken με blackrain. Ειπα να κανω αναβαθμιση σε original 4.0.1 (ωστε να κανω μετα jailbreakeme)αλλα η εγκατασταση μου κολλαει στην μεση! Ξαναπροσπαθησα σε DFU αλλα τζιφος! Τι μπορει να φταει;
Thanks και please help γιατι εχω μεινει χωρις τηλεφωνο στις διακοπες μου!

ΥΓ. Χρησιμοποιω macbook με τα τελευταια itunes.


ladycy, on 07 August 2010 - 01:22 AM, said:
Αν μου επιτρεπουν οι admins να σου δωσω τη λυση.
Περασα τα ιδια και γω σημερα με ενα 3gs που εχω. Η λυση που βρηκα και δουλεψε μετα απο πολυ 3 ωρες ψαξιμο είναι η παρακάτω:

Finder-Go to Folder:
/System/Library/PrivateFrameworks/

και διαγραψε αυτα τα 2 folders:

DeviceLinkFramework
MobileDeviceFramework

κανε restart to mac σου.

Οταν τα διαγραψεις κατεβασε latest Itunes και κανε τα install και μετα κανε restore ξανα.
Κανε το και πες αποτελεσματα.


Καλημερα! Δοκιμασα και το παραπανω αλλα τζιφος! Η εγκατασταση κολλα στο ιδιο σημειο στα 2/3! Εχεις κανεις αλλη ιδεα, πριν με πιασει απελπισια;!!

ΥΓ. Ποση ωρα παιρνει φυσιολογικα η εγκατασταση;


[/quote]

Anyone????

#865   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 19:01

οκ κ επισημα το πρωτο μου προβλημα με το JB.

εβαλα να κανω sync(μετα απο 2 μερες) για να περασω το civ! :)
χωρις να τσεκαρω την καρτελα apps πατησα sync. μολις τελιωσε ανοιξα το iphone κ συνειδητοποιησα οτι τα apps ειναι ανω κατω. τα folders ελειπαν κ επικρατουσε χαος!! πηγα να τα φτιαξω απο το itunes
(καρτελα apps) κ ειδα οτι δεν εμφανιζει κανενα απο τα αρχικα εικονιδια στο itunes (messages, calendar, app store etc) κ ακομα κ το αρχικο folder utilities εχει εξαφανιστει!
τωρα στο itunes δε βλεπω κανενα εικονιδιο. εκτος απο τα αρχικα που εχει στο iphone εχω τα:
cydia, appbackup, aptbackup, ifile, installous, openappmakt, 3gunrestrictor)

μερικα στοιχεια ακομη:
μου διελυσε τα folder οταν εβαλα to infinidock. κατωπιν ειδα οτι δεν ειναι ακομα συμβατο, το εβγαλα κ ολα οκ.
απο την πρωτη μερα που εκανα JB δεν ειχα προβλημα. appsync 4.0 απο hackulous

επισης:
ειχα το ιδιο προβλημα με το internet tethering. εψαχνε συνεχεια. μολις αλαξα το APN απο webonly.vodafone.gr σε internet.vodafone.gr (ετσι μου ειπαν απο vodafone) εξαφανιστηεκ τελιως η επιλογη για internet tethering!!!

οποιαδηποτε ιδεα θα βοηθουσε! :)


Μόνο restore from backup με δεξί κλικ στο όνομα της συσκευής ίσως να βοηθούσε.. Με το που θα συνδέσεις την συσκευή κανε slide to cancel sync και μετά τα υπόλοιπα.. Να μην σου κρατήσει backup έτσι όπως είναι τώρα... :)

#866   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 19:09

Δοκίμασε να κανείς αναβάθμιση χειροκινητα.. Κατέβασε από την αρχική σελίδα του IPHONEHELLAS δεξιά το κατάλληλο firmware για την συσκευή σου.. Βάλε την συσκευή σου σε dfu mode.. http://www.iphonehel...ne-σε-dfu-mode/ και πέρασε το στην συσκευή .. Σε Mac δεν θυμάμαι ποια πατάς.. Στο pc πάντως είναι shift+restore.. Στο Mac είναι alt; ???

#867   ckyrias

ckyrias

    iPH Enthousiast

  • 439 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 19:46

Μόνο restore from backup με δεξί κλικ στο όνομα της συσκευής ίσως να βοηθούσε.. Με το που θα συνδέσεις την συσκευή κανε slide to cancel sync και μετά τα υπόλοιπα.. Να μην σου κρατήσει backup έτσι όπως είναι τώρα... :)

το φανταστηκα..... οτι εκει θα οδηγηθω!!! κ με το spirit ετσι την πατησα!! εβαλα τοσα πολλα πραματα να δοκιμασω που εχασα την μπαλα!! :)
θα κανω setup as new κ παλι JB. ουτως η αλλως δοκιμες εκανα δεν το ειχα σεταρει οπως θελω!

#868   makis1

makis1

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 07/08/2010 - 20:20

Καλησπέρα μετά το restore στην 4,0,1 και το jailbreakeme για τρις μέρες όλα πήγαιναν μια χαρά, άλλα από εχτές άρχισε να χάνει το σήμα και να επανέρχεται συνέχεια το έχω κάνει restore δυο φορές ακόμη αλλά τίποτα.
Ξέρει κάποιος τη μπορεί να συμβαίνει.
Ευχαριστώ.

#869   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 20:23

Δες τι κατέβασε τώρα τελευταία και απεγκατεστησε το.. Εάν δεν έχεις κατεβασεις κάτι.. Βγάλει και ξαναβαλετε την sim και μετά πήγαινε ρυθμίσεις - γενικά - επαναφορά - ρυθμίσεις δικτύου.. Προσοχή μόνο δικτύου.. :)

#870   Ninja10R

Ninja10R

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 07/08/2010 - 20:33

Πίστεψε με αξίζει από πολλές απόψεις,multitasking, email accounts, folders, κλπ.. Υπάρχει αναλυτικό review για την ios4.. Στην αρχική σελίδα του forum δεξιά..


+1

Και το jailbreak του comex είναι πραγματικά αστέρι (όπως το λέει και ο ίδιος, jailbreakme 2.0 Star :lol: ). Το τηλέφωνο δουλεύει άψογα στην 4.0.1, αρκεί να προσέξεις να μην βάλεις από Cydia προγράμματα τα οποία είναι ακόμη ασύμβατα με την 4.

Περιμένω ακόμη την πλήρη συμβατότητα SBSettings (flight mode toggle, location toggle), Overboard (αν και με το συμάζεμα που έχει γίνει με τα folders δεν είναι πλέον απαραίτητο) και - κυρίως - Safari Download Manager.

Εκανα και ένα donation στον Comex, η προσπάθεια του άξιζε.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες