Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch απευθείας από την συσκευή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2956 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#901   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 23:25

Τip:
Για όσους δυσκολεύονται στο να συνδεθεί η συσκευή τους με το JailbreakMe.com μπορούν να δοκιμάσουν το tip που έδωσε ο Leonidas25.

Ακολουθήστε κατά γράμμα:

1)Κλείστε όλα τα tabs στο Safari και μετά το Safari.
2)Πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις - Safari - Clear Cache, Cookies and History
3)Ξανανοίξτε το Safari
4)Πηγαίνετε στο jailbreakme.modmyi.com
και...
5)Slide to jailbreak !!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#902   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 23:26

στην συσκευη σου εκανες update.. και οχι restore.. με αποτελεσμα να εχεις μεσα υπολειμματα.. γι αυτο κανε ενα restore και setup as new στην συσκευη σου... αφου πρωτα συγχρονισεις τααρχεια σου.. και δεν θα εχεις προβλημα αρκει ταrepos που βαζεις να ειναι συμβατα με ios 4.0.1 :)

#903   blu

blu

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/08/2010 - 23:32

θελω να το κανω αλλα δε θελω setup as new

ενα restore from backup θα μου προκαλεσει πρβληματα κατα το jb ?

μετα θα σβησω ολες τις εφαρμογες κλπ και θα ναι αδειο κατα το jb

αλλα οχι setup as new δε θελω ...

δε θελω να χαθουν τα sms ...

αν κανω restore from backup και μεσω itunes και sync σβησω τα παντα ( τραογουδια - αππς - βιντεος )

και απλα αφησω τα sms ?

θα εχει υπολειμματα ?

που θα προκαλεσουν προβλημα ?

Τελευταία επεξεργασία από: blu, 07/08/2010 - 23:37


#904   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 23:40

Δοκίμασε το .. Συνήθως τα jailbreak αφήνουν υπολείμματα.. Και γι αυτό συνιστούμε setup as new.. Τα μηνηματα σου κανε τα c/p στις σημειώσεις εάν θέλεις να τα κρατήσεις..

#905   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/08/2010 - 23:40

Μετά από αρκετές μέρες που πέρασα το jailbreak παρατήρησα χτες δραματική πτώση της μπαταρίας. Μπορεί το βράδυ που κοιμομουν να εχασα και ενα 10%. Έχω περάσει sbsettings openssh installous k αναφορά μνμ. Τίποτε άλλο. Βέβαια αυτές τις μερες επειδή λειπω κάνω και κακή χρήση της φόρτισης δεν ξέρω αν παίζει ρόλο. Κάπου πήρε το μάτι μου ότι η αναφορά μνμ σε κάποιων έτρωγε πολύ μπαταρία αν και δεν καταλαβαίνω πως μπορεί να συνδυάζεται. Και φυσικά έχω κλειστά τα πάντα περί διατήρησης της μπαταρίας. Μήπως έχετε κατα νου τι μπορεί να φταίει. Ισως να κάνω λάθος αλλά νομίζω δεν μου το έκανε από την αρχή.

#906   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2010 - 23:55

Παρακολούθησε το για λίγο διάστημα και μετά βλέπεις τι θα κανείς...

#907   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 08/08/2010 - 11:05

θελω να το κανω αλλα δε θελω setup as new

ενα restore from backup θα μου προκαλεσει πρβληματα κατα το jb ?

μετα θα σβησω ολες τις εφαρμογες κλπ και θα ναι αδειο κατα το jb

αλλα οχι setup as new δε θελω ...

δε θελω να χαθουν τα sms ...

αν κανω restore from backup και μεσω itunes και sync σβησω τα παντα ( τραογουδια - αππς - βιντεος )

και απλα αφησω τα sms ?

θα εχει υπολειμματα ?

που θα προκαλεσουν προβλημα ?


Εγώ έτσι το έκανα. Μέσω update, για να δω αν θα έχω προβλήματα.
Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Απλά επειδή την πάτησα με τ α greek logos και το logo fix, το οποίο δεν έδειχνε τη λειτουργία 3g αποφάσισα και έκανα restore & setup as new.
Δοκίμασε να κάνεις και εσύ update πρώτα και μετά jailbrake.
Αν αντιμετωπίσεις προβλήματα, τότε κάνε restore και setup as new.

#908   ckyrias

ckyrias

    iPH Enthousiast

  • 439 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/08/2010 - 12:03

Μετά από αρκετές μέρες που πέρασα το jailbreak παρατήρησα χτες δραματική πτώση της μπαταρίας. Μπορεί το βράδυ που κοιμομουν να εχασα και ενα 10%. Έχω περάσει sbsettings openssh installous k αναφορά μνμ. Τίποτε άλλο. Βέβαια αυτές τις μερες επειδή λειπω κάνω και κακή χρήση της φόρτισης δεν ξέρω αν παίζει ρόλο. Κάπου πήρε το μάτι μου ότι η αναφορά μνμ σε κάποιων έτρωγε πολύ μπαταρία αν και δεν καταλαβαίνω πως μπορεί να συνδυάζεται. Και φυσικά έχω κλειστά τα πάντα περί διατήρησης της μπαταρίας. Μήπως έχετε κατα νου τι μπορεί να φταίει. Ισως να κάνω λάθος αλλά νομίζω δεν μου το έκανε από την αρχή.

μεφικα finfingsQ
για την μπαταρια:
εκανα χθες βραδυ JB. με εγκατεστημενα μονο τα 5 repos που αναφερονται στον οδηγο, sbsettings, cydelete, installous, appsync, openssh η μπαταρια επεσε απο 91% σε 88% σε 8 ωρες. (με τα παντα κλειστα φυσικα)

επισηςτο Storage apo 108MB πηγε στα 98MB με τις παραπανω εγκαταστασεις.

για οσους παρακολουθησαν το προηγουμνεο μου ποστ με τα εξαφανισμενα εικονιδια στο itunes, λυθηκε με restore, setup as new κλπ

#909   giachtas

giachtas

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/08/2010 - 12:45

Γεια σας. Έχω μια ερώτηση, ίσως έχει αναφερθεί πάλι γι' αυτό συγχωρέστε με. Έχω 3GS με 4.0.1 και jb. Όταν βγει η 4.1 θα πρέπει πρώτα να γίνει restor setup as new και μετά αναβάθμιση, ή δεν χρειάζεται και απλά κάνοντας αμέσως αναβάθμιση καθαρίζει και η συσκευή ;

#910   kolias89

kolias89

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/08/2010 - 12:59

Γεια σας. Έχω μια ερώτηση, ίσως έχει αναφερθεί πάλι γι' αυτό συγχωρέστε με. Έχω 3GS με 4.0.1 και jb. Όταν βγει η 4.1 θα πρέπει πρώτα να γίνει restor setup as new και μετά αναβάθμιση, ή δεν χρειάζεται και απλά κάνοντας αμέσως αναβάθμιση καθαρίζει και η συσκευή ;


Αν κανεις την αναβαθμιση σε 4.1 δεν θα μπορεις να κανεις Jailbreak...!

#911   kapi

kapi

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/08/2010 - 14:56

παιδια αναβαθμισα σε 4.0.1 στο 3gs με παλια bootrom & αρχικα εκανα jailbreak. οταν ειδα οτι κατα την εκκινηση το iphone ειχε ενα προβλημα στην οθονη πανω αριστερα με μια γραμμη λεπτη με χρωματα (μαλλον pixel οπως εχει προαναφερθει και απο αλλους) το εκανα restore και τωρα προσπαθω για jailbreak, ομως αντι να με οδηγησει στην σελιδα που πρεπει μου γραφει για donation στον comex και κατι αλλα. τι συμβαινει τωρα? επισης με το tethering & vodafone βρεθηκε λυση?

#912   kapi

kapi

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/08/2010 - 15:58

1-τελικα τι ειναι καλυτερο, να εχουμε το itunes κλειστο ή ανοικτο κατα την διαρκεια του jailbreak?
2-πριν το jailbreak πρεπει να εχουμε κατεβασει καποια εφαρμογη απο appstore οπως γινοταν με spirit ή κατευθειαν κανουμε jailbreak πανω σε clean-restored ios?

Τελευταία επεξεργασία από: kapi, 08/08/2010 - 16:00


#913   nickolas

nickolas

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/08/2010 - 16:09

Μια βοηθεια παιδια. Eχω κανει restore as a new phone, εχω κανει jb και unlock. το iphone δουλευει τελεια. η βοηθεια που θελω ειναι οταν παω να κανω restore from backup, δεν μου εμφανιζει το backup που εκανα πριν κανω restore. τωρα εχω χασει ολα τα settings των εφαρμογων, sms κτλ. υπαρχει καποια λυση? Ευχαριστω.

#914   kapi

kapi

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/08/2010 - 17:34

παιδια αναβαθμισα σε 4.0.1 στο 3gs με παλια bootrom & αρχικα εκανα jailbreak. οταν ειδα οτι κατα την εκκινηση το iphone ειχε ενα προβλημα στην οθονη πανω αριστερα με μια γραμμη λεπτη με χρωματα (μαλλον pixel οπως εχει προαναφερθει και απο αλλους) το εκανα restore και τωρα προσπαθω για jailbreak, ομως αντι να με οδηγησει στην σελιδα που πρεπει μου γραφει για donation στον comex και κατι αλλα. τι συμβαινει τωρα? επισης με το tethering & vodafone βρεθηκε λυση?



τελικα καταφερα και το ξαναεκανα jailbreak με ανησυχει ομως οτι παραμενει η γραμμη στην εκκινηση. επισης παρατηρησα οτι αυτη τη φορα ειναι λιγο πιο αργο κυριως στο cydia.
καμια ιδεα για τα pixel της οθονης?

#915   Mimi

Mimi

    iPH Addict

  • 799 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 08/08/2010 - 18:28

τελικα καταφερα και το ξαναεκανα jailbreak με ανησυχει ομως οτι παραμενει η γραμμη στην εκκινηση. επισης παρατηρησα οτι αυτη τη φορα ειναι λιγο πιο αργο κυριως στο cydia.
καμια ιδεα για τα pixel της οθονης?


και εγω το ιδιο προβλημα εχω....αυτη η γραμμουλα τι ειναι?????????

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 24

0 μέλη, 24 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες