Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch απευθείας από την συσκευή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2956 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   djibril13

djibril13

    iPH Contributor

  • 963 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2010 - 02:41

το iphone 3gs με ios 4 οκ εγινε για πλακα .
To ipad ομως με 3.2.1 απλα κανει restart μετα το slide to jailbreak

καμια ιδεα τι παιζει ?

Πιθανά προβλήματα του jailbreakMe.com RT @comex: (1) FAIL ON IPAD 3.2.1(2) losing MMS (but not for everyone)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 02/08/2010 - 04:09

Ήμουν στην 4.0 με pwnage, και πηγα στην 4.0.1 με comex (το προβλημα με τα pixel δε φαινεται να το εχουν ολοι.. )

#138   REX

REX

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2010 - 04:58

Παιδιά υπάρχει κάποιος που έκανε jb με την 4.0 το 3gs του?
Από τις 11 σελίδες που διάβασα μου φαίνεται ότι μόνο όσοι είχαν την 4.0.1 μπόρεσαν να κάνουν jb.

(λογικά) Δέν έχω κάποιο πρόβλημα να το κάνω αναβάθμιση στην 4.0.1 γιατί έχω κρατημένα τα SHSH, αλλά κάποιος είπε ότι όσοι έχουν την 4.0.1 πρέπει να περιμένουν για unlock.

Τι ισχύει από όλα αυτά?

#139   koza1971

koza1971

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2010 - 05:16

μια ερώτηση μόλις πάω να το κατεβάσω από το safari μου βγάζει αυτό εδώ

it looks like the installer crashed last time you tried to jailbreak. it might work if you try again

εχω 3gs new boot rom 4.0.1


Ok. εκανα ενα restore και ειμαι οκ τωρα :)

#140   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 02/08/2010 - 05:27

Ενημέρωση σε παιδιά που έχουν iPhone 4 αγορασμένο απο αμερική ,έτσι και τους κάνει restart το τηλέφωνο και μετά κολλάει συνέχεια με το σήμα τις apple και αριστερά+δεξιά πάνω στην οθόνη με 2 γραμμές μικρές χρωματιστές και δεν μπορεί το τηλέφωνο να μπουτάρει ,τότε δεν χρειάζεται πανικός.απλός ένα restore με το τηλέφωνο σε DFU mode στην έκδοση που έχετε κρατήσει SHSH file είτε 3.1.3 -4.0 -4.0.1.μόλις τελειώσει το restore ξανά φορτώνουμαι μέσω του safari.app την διεύθυνση http://jailbreakme.com και κάνουμε slide to jailbreak 

#141   vasilakis13

vasilakis13

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:mbp 13'', imac 24''

Δημοσίευση 02/08/2010 - 06:39

Πρέπει να περιμένεις γιατί ειναι φορτωμένος ο server!Δοκιμασε πάλι ή περίμενε 1-2 μέρες.Αυτό θα κάνω κ γω..

#142   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2010 - 06:54

Ναι μου πετυχε !!

#143   Shiny

Shiny

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2010 - 07:38

Τελικά το exploit που βρήκαν πρέπει να είναι στον PDF reader του iOS. Από ότι βλέπω εδώ (http://jailbreakme.modmyi.com/_/) η σελίδα προσπαθεί να ανοίξει ένα .pdf αρχείο το οποίο είναι φυσικά fake και περιέχει μέσα shell code.

Τελευταία επεξεργασία από: Shiny, 02/08/2010 - 07:39


#144   viperlesgr

viperlesgr

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:viperlesgr

Δημοσίευση 02/08/2010 - 07:39

Προφανως έχει πολύ κίνηση . Στο site του spirit λέει τα εξής :

Note: To all the people who can not access the site JailbreakMe.com (displaying only the background space), we recommend changing your DNS. To do this you just go to "Settings> Wi-Fi", click on the blue arrow next to the name of your connection, delete the "numbers" on the DNS field and enter the Google or "8.8.8.8" (without quotes).

Εβαλα τα 8.8.8.8 αλλα πάλι μώβ

#145   Shiny

Shiny

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2010 - 07:56

Προφανως έχει πολύ κίνηση . Στο site του spirit λέει τα εξής :

Note: To all the people who can not access the site JailbreakMe.com (displaying only the background space), we recommend changing your DNS. To do this you just go to "Settings> Wi-Fi", click on the blue arrow next to the name of your connection, delete the "numbers" on the DNS field and enter the Google or "8.8.8.8" (without quotes).

Εβαλα τα 8.8.8.8 αλλα πάλι μώβ


Κάνε το από εδώ: http://jailbreakme.modmyi.com

#146   Bonewarrior

Bonewarrior

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2010 - 07:58

ερωτηση αν ξερει καποιος ....
εκανα JB με την 4.0 ολα καλα εκτος απο τα pixels στο reboot ....

Γιατι μου γραφει στο cydia οτι εχει SHSH για 4.0 και 4.0.1 ενω εγω δεν εχω παει ακομα στην 4.0.1 ?

ευχαριστω

υ.γ μπραβο στα παιδια για τον κοπο τους !!!!

#147   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 02/08/2010 - 08:01

Green Pixels on Reboot (JailbreakMe)

http://www.ipodtouch...ad.php?t=302853

Αναρτημένη εικόνα

#148   dpia

dpia

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2010 - 08:24

Εχω μέσα την AT&T καρτα, αναβαθμισα στην 4.0.1, set up as new phone, ανοιξε κανονικα και γραφει (στην οθονη του iphone)εδω και 5 λεπτα ''waiting for activation''. Κανω slide up και μπαίνει στο menu κανονικα, τα κανει ολα (και φυσικα στον πάροχο πανω αριστερα γραφει ''no service''. Εχει γίνει το activation από τη sim?
Περιτο να πω φυσικά ότι παω να κανω το κατα τα άλλα ''ευκολο κολπακι'' (που δεν έχει και unlock συν της αλλης) και μου κολλάει στην μωβ οθόνη.
Τέσπα θα το δούμε στη συνέχεια αυτό, το βασικό που με καίει τώρα είναι αν το iphone μου είναι activated, δηλ αν είναι έτοιμο από μενα να δεχτεί jailbreak η αν χρειάζεται να κάνω κάτι αλλό.

#149   3ftw

3ftw

    iPH Addict

  • 604 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2010 - 08:28

παιδια ειλικρινα ειναι οτι πιο απλο κυκλοφορει...με το π ανοιξα τ pc μπηκα στο youtube και ειδα απο ενα subscribe βιντεο οδηγο και ειναι ΤΟΣΟ απλο...


οριστε και το βιντεο...


#150   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 02/08/2010 - 08:32

Εχω μέσα την AT&T καρτα, αναβαθμισα στην 4.0.1, set up as new phone, ανοιξε κανονικα και γραφει (στην οθονη του iphone)εδω και 5 λεπτα ''waiting for activation''. Κανω slide up και μπαίνει στο menu κανονικα, τα κανει ολα (και φυσικα στον πάροχο πανω αριστερα γραφει ''no service''. Εχει γίνει το activation από τη sim?
Περιτο να πω φυσικά ότι παω να κανω το κατα τα άλλα ''ευκολο κολπακι'' (που δεν έχει και unlock συν της αλλης) και μου κολλάει στην μωβ οθόνη.
Τέσπα θα το δούμε στη συνέχεια αυτό, το βασικό που με καίει τώρα είναι αν το iphone μου είναι activated, δηλ αν είναι έτοιμο από μενα να δεχτεί jailbreak η αν χρειάζεται να κάνω κάτι αλλό.



μια χαρά είναι το τηλεφωνό σου που σου βγάζει no service διότι δεν πιάνεις σήμα απο at&t. εάν δεν είχες κάρτα για να το ενεργοποιήσεις θα έβλεπες το σήμα του itunes με το καλώδιο που πάει να πει ότι δεν έχει γίνει activate το τηλέφωνο. τώρα απλά περιμένουμε το unlock που θα γίνει μέσω του cydia από το repo του ultrasn0W

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες