Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch απευθείας από την συσκευή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2956 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1201   winer

winer

    iPH Addict

  • 660 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 17/08/2010 - 18:37

Έχω το 3gs jb με 3.1.3. Επειδή έλειπα σε διακοπές και δεν είχα net μπορεί κάποιος να μου πεί πού θα βρώ την 4.0.1 για να την περάσω??


Εδω αλλα προσεξε να κατεβασεις αυτη για το 3gs

http://www.iphonehel...are-ipsw-files/

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1202   jpap0

jpap0

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 17/08/2010 - 23:25

Εδω αλλα προσεξε να κατεβασεις αυτη για το 3gs

http://www.iphonehel...are-ipsw-files/



καλησπέρα,
το ίδιο έχω πάθει κ εγώ αλλα σε 3g, θέλω να ρωτήσω αν, περνώντας φυσικά τη σωστη, "χάσω" οτι apps, contacts, φωτογραφίες κλπ έχω περάσει μέχρι τώρα στο κινητό μου,
σσ. είναι αγορασμένο από εδώ και δεν είναι jailbroken.

ευχαριστώ εκ των προτέρων

#1203   Eddieson

Eddieson

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/08/2010 - 23:56

ξερει κανεις τι ακριβως κανει το SBSettings και αν ειναι απαραιτητο? ευχαριστω


Σχετικά με το SBSettings φίλτατε, μπορείς να κοιτάξεις το σχετικό tutorial: SBS Settings Γρήγορος Οδηγός

#1204   valandis

valandis

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 18/08/2010 - 00:54

Ένας φίλος μου με 3G jb από Αμερική πέρασε την γνήσια 4.01 για να κάνει το νέο JB, αλλά επειδή είναι από Αμερική του κλείδωσε και από ότι είδα χρειάζεται μια phonebook sim card, υπάρχει καμία ιδέα που μπορούμε να την βρούμε Ελλάδα και όχι ebay ;

Τελευταία επεξεργασία από: valandis, 18/08/2010 - 00:54


#1205   djno

djno

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/08/2010 - 01:21

καλησπερα εχω κατεβασει την 4.0.1 για 3G πως μπορω να την περασω σε ενα 3G για να κανω μετα jailbreakme αν γινετε τωρα που βγηκε η 4.0.2?

#1206   xaxomis

xaxomis

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/08/2010 - 08:20

Η dev Team και ο comex τα κατάφεραν και μας παρουσιάζουν το ευκολότερο jailbreak που έχετε φανταστεί!

Απλά πλοηγηθείτε μέσα από το Safari.app της συσκευής σας στη διεύθυνση http://jailbreakme.com κάντε "Slide to Jailbreak"... αυτό ήταν! (alternative link jailbreakme.modmyi.com)

Το JailbreakMe υποστηρίζει ΟΛΕΣ τις iOS συσκευές εκτός του 1st gen iPhone (iPhone, iPad και iPod Touch) καθώς και τα firmware 3.1.2, 3.1.3, 4.0, 4.0.1 και iPad 3.2.1 !!!

Αναρτημένη εικόνα


Για όσους αδυνατούν να καταλάβουν το ποιές συσκευές και ποιό iOS υποστηρίζει και για μην γεμίσουμε με ερωτήσεις τύπου "Έχω αυτή την συσκευή με αυτό το firmware, μπορώ να κάνω jailbreak?" "Μπορώ να κάνω unlock κτλπ" ακολουθεί αναλυτική λίστα με τις συσκευές και το firmware που το JailbreakMe.com υποστηρίζει:

* iPod 1G on 3.1.2
* iPod 1G on 3.1.3
* iPod 2G on 3.1.2
* iPod 2G on 3.1.3
* iPod 2G on 4.0
* iPod 3G on 3.1.2
* iPod 3G on 3.1.3
* iPod 3G on 4.0
* iPad on 3.2
* iPad on 3.2.1
* iPhone 3G on 3.1.2
* iPhone 3G on 3.1.3
* iPhone 3G on 4.0
* iPhone 3G on 4.0.1
* iPhone 3G[S] on 3.1.2
* iPhone 3G[S] on 3.1.3
* iPhone 3G[S] on 4.0
* iPhone 3G[S] on 4.0.1
* iPhone 4 on 4.0
* iPhone 4 on 4.0.1

Προσοχή: Αναφερόμαστε πάντα σε jailbreak και όχι σε unlock.

  • Οι χρήστες iPhone 3G και iPhone 3GS που επιθυμούν να ξεκλειδώσουν την συσκευή τους μετά το Jailbreak, θα πρέπει να εγκαταστήσουν το ultrasn0w από το Cydia.
  • Οι χρήστες iPhone 4 με κλειδωμένες συσκευές θα πρέπει να περιμένουν 48 ώρες μέχρι να διατεθεί το unlock μέσω του Cydia.
    Λίγο υπομονή ακόμα :-)
Διευκρινήσεις:
  • Το jailbreakMe ΔΕΝ κάνει hacktivation.
  • Όσοι θέλουν να κάνουν activate το κινητό τους θα πρέπει είτε να χρησιμοποιήσουν την original SIM του παρόχου (π.χ AT&T αν είναι το τηλέφωνο από US) είτε να αγοράσουν από το eBay κάποια phonebook SIM.
Το Jailbreakme.com αναβιώνει λοιπόν και πάλι - οι παλαιότεροι χρήστες του 1st gen iPhone - ίσως να θυμούνται την συγκεκριμένη διεύθυνση καθώς είχε χρησιμοποιηθεί με παρόμοιο τρόπο για το jailbreak του iPhone firmware v1.x

Όπως είναι αναμενόμενο το jailbreakme.com παρουσιάζει αυτή τη στιγμή σοβαρά προβλήματα συνδεσιμότητας καθώς βομαβαρδίζεται από χιλιάδες χρήστες οι οποίοι προσπαθούν να κάνουν jailbreak τις συσκευές τους. Όσοι πιστοί... αναμένατε και προσπαθήστε αργότερα.

Update:
1. Πιθανά προβλήματα του jailbreakMe.com RT @comex: (1) fail on iPad 3.2.1 (2) losing MMS (but not for everyone)
2. Στο iPhone 4 ίσως χαθεί το FaceTime

Update No2:

Τα προβλήματα με το FaceTime και τα MMS διορθώθηκαν στο JailbreakMe.com. Όσοι έχουν κάνει jailbreak και αντιμετωπίζουν προβλήματα με τις 2 παραπάνω λειτουργίες οι λύσεις είναι 2:

1. Αναβάθμιση του Cydia και αν αυτό δεν λειτουργήσει...
2. Restore της συσκευής μέσω του iTunes και ξανά JailbreakMe.com

Τip:
Για όσους δυσκολεύονται στο να συνδεθεί η συσκευή τους με το JailbreakMe.com μπορούν να δοκιμάσουν το tip που έδωσε ο Leonidas25.

Ακολουθήστε κατά γράμμα:

1)Κλείστε όλα τα tabs στο Safari και μετά το Safari.
2)Πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις - Safari - Clear Cache, Cookies and History
3)Ξανανοίξτε το Safari
4)Πηγαίνετε στο jailbreakme.modmyi.com
και...
5)Slide to jailbreak !!!



#1207   xaxomis

xaxomis

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/08/2010 - 08:23

Δεν λειτουργεί ; Δοκίμασα πολλές φορές αλλά δεν ανοίγει

#1208   userman

userman

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/08/2010 - 10:26

ΑΣΧΕΤΟ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΨΑΧΝΑ ΚΑΙΡΟ

Επιτελους ομαδικη αποστολη μηνυματων (πανω απο 20 ατομα τη φορα)
με το MyGroup απο το Installous (δωρεαν)
Σωθηκαααα!!!! :lol: :lol: :lol:

ΥΓ. Στα απαραιτητα προγραμματα συστηματος που πρεπει κανεις να βαλει επειτα απο
αναβαθμιση και j/b ειναι το
1. appsync (συχρονιζει τις σπασμενες εφαρμογες με το AppStore)
2. installous (ειναι μαγαζι με προγραμματα κι εφαρμογες)-(το κατεβαζεις απο cydia)
3. iFile (διαχειριζεσαι τα αρχεια κ φακελους του τηλεφωνου σου)
4. AptBackup (παιρνει backup ο,τι εφαρμογες εχεις και στο επομενο φορματ, στις ξαναπερναει ολες)
5. SBSettings (για ευκολη διαχειριση προγραμματων σερνοντας το δαχτυλο πανω απο το σημα του φορεα κινητης τηλεφωνιας)

(αν το ποστ μου ειναι ασχετο εδω, ας μεταφερθει, ή ας σβηστει κιολας..)

Τελευταία επεξεργασία από: userman, 18/08/2010 - 10:28


#1209   ekaradimos

ekaradimos

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:Vagelis Karadimos

Δημοσίευση 18/08/2010 - 10:53

Την πάτησα γιατί έκανα update σε 4.0.2 σε 3gs και δεν έχω κρατήσει τα SHSH blobs. Υπάρχει περίπτωση όταν βγει τα JB για 4.0.2 να μπορώ να το ξανακάνω JB χωρίς να έχω κρατήσει τα SHSH blobs.

#1210   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 18/08/2010 - 10:55

Την πάτησα γιατί έκανα update σε 4.0.2 σε 3gs και δεν έχω κρατήσει τα SHSH blobs. Υπάρχει περίπτωση όταν βγει τα JB για 4.0.2 να μπορώ να το ξανακάνω JB χωρίς να έχω κρατήσει τα SHSH blobs.

Όταν θα βγει j/b για 4.0.2 (το πιθανότερο για 4.1), ναι θα μπορέσεις.

#1211   ekaradimos

ekaradimos

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:Vagelis Karadimos

Δημοσίευση 18/08/2010 - 11:03

Όταν θα βγει j/b για 4.0.2 (το πιθανότερο για 4.1), ναι θα μπορέσεις.


Σ' ευχαριστώ.

#1212   RedLoki

RedLoki

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/08/2010 - 11:32

Kalhspera,

Yparxei kapoios analutikos odhgos gia to pws na paw apo thn 3.1.3 sthn 4.0.1 me iphone 3GS?
Dioti den gnwrizw kapoia pragmata.. opws to restore as new.. i na fulaksw ta bogs apo SHSH? i pou na katevasw thn 4.0.1 kai pws thn egkathistw meta.. Eimai ligo asxetos genika.. :( :( :unsure:
Kai thelw na paraminei to iphone etsi opws einai twra.. apla na kanw to update..(Ektos an sumferei polu perissotero to restore as new.. )

Sas euxaristw ek twn proterwn. B)

#1213   tbilalis

tbilalis

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/08/2010 - 12:40

Ένας φίλος μου με 3G jb από Αμερική πέρασε την γνήσια 4.01 για να κάνει το νέο JB, αλλά επειδή είναι από Αμερική του κλείδωσε και από ότι είδα χρειάζεται μια phonebook sim card, υπάρχει καμία ιδέα που μπορούμε να την βρούμε Ελλάδα και όχι ebay ;



http://www.iphonehel...__1#entry228688

#1214   winer

winer

    iPH Addict

  • 660 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 18/08/2010 - 13:22

καλησπέρα,
το ίδιο έχω πάθει κ εγώ αλλα σε 3g, θέλω να ρωτήσω αν, περνώντας φυσικά τη σωστη, "χάσω" οτι apps, contacts, φωτογραφίες κλπ έχω περάσει μέχρι τώρα στο κινητό μου,
σσ. είναι αγορασμένο από εδώ και δεν είναι jailbroken.

ευχαριστώ εκ των προτέρων



Φιλε οταν περνας το νεο λειτουργικο απο πανω ειτε με update ειτε me restore σβηνει τα παντα! Για αυτο κανε ενα back up με το itunes οσο αφορα τις επαφες. Τις φωτογραφιες οταν το συνδεεις το κινητο σου δινει επιλογη να τις περασεις στον υπολογιστη. Τα προγραματα απο apstore δεν χανονται αφου με εναν απλο συγχρονισμο μετα αφου τα επιλεξεις τα περναει ξανα. Γενικα αν το κανεις πρωτη φορα ολο αυτο ριξε λιγο διαβασμα για να μην εχεις απροοπτα!

#1215   spartan29gr

spartan29gr

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/08/2010 - 15:18

Παιδια βοηθεια!!!εκανα ρεστορε και setup as new!!!κατεβασε την νεα εκδοση!!! 4.02 αλλα μετα απο το ρεστορε!!!!!εχει κοληση τοση ωρα!!! στο τελος του ρεστορε.Το κινητο δεν ειναι jaillbreak ομως. :( Υ.Γ σορρυ αμα ειμαι σε λαθος τοπικ.

Τελευταία επεξεργασία από: spartan29gr, 18/08/2010 - 15:22


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες