Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αλλαγη εικονοδιου μπαταριας πανω δεξια..!της γνωσης σας..!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
19 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   firedrake

firedrake

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/08/2010 - 19:14

Εμ αφού σε βλέπω να ρωτάς και να ξαναρωτας ποιες είναι οι ονομασίες των εικονιδιων της μπαταρίας όταν στα έχω δώσει, τι να υποθεσω;
Αυτά που βλέπεις στο φάκελο είναι τ εικονιδια της μπαταρίας, δεν υπάρχουν αλλα.
Πιστεύω ότι έχεις 2 προβλήματα. Το πρώτο είναι ότι πιθανώς τα εικονιδια που βάζεις δεν έχουν σωστές διαστάσεις. Θα βάλεις τα εικονιδια του θέματος που ανέφερα στο Photoshop, θα δεις τι διαστάσεις έχουν. Μετά θα πάρεις τα δικά σου εικονιδια πάλι στο Photoshop, θα κανείς resize και θα τα μετετρεψεις σε ακριβώς ίδιο μέγεθος με τα original.
Παει αυτο. Τώρα πάμε στο άλλο πρόβλημα που έχεις, που γράφεις ότι βλέπεις χρώμα κλπ.
Λοιπόν αυτο δεν είναι τόσο εύκολο. Έχω καιρό να ασχοληθώ με την μπαταρία. Αν θυμάμαι καλά όμως, βλέπει κάποια συγκεκριμένα pixel μέσα στην μπαταρία , και δίνει το αντίστοιχο χρώμα. Δεν είμαι και τόσο σίγουρος ότι μπορείς να κανείς αυτο που θες. Πιθανότατα η μπαταρία εσωτερικά πρέπει νε έχει ενα χρώμα και όχι φωτό σαν αυτή που θέλεις να βάλεις η οποία θα μειώνεται ή αυξάνεται για να δείχνει πόση μπαταρία έχεις.
Επειδή όμως δεν έχω το χρόνο να το τεσταρω τώρα, ας το επιβεβαιώσει ή όχι, κάποιος να το έχει κάνει πρόσφατα.


Στο ios4 εχουν αλλαξει τα ονοματα των αρχειων..
Μετονομασε οπου Default --> Black
και οπου FSO --> Silver

Βαλε τα αρχεια στο θεμα που χρησιμοποιεις στον φακελλο UIImages και κανε respring.. :blush:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   sosimple

sosimple

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/08/2010 - 19:31

Το θέμα που του είπα να κατεβάσει είναι για ios4 οπότε έχει μέσα τα εικονιδια με τις νέες ονομασίες , δεν είναι εκεί το πρόβλημα.

#18   firedrake

firedrake

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/08/2010 - 23:40

Το θέμα που του είπα να κατεβάσει είναι για ios4 οπότε έχει μέσα τα εικονιδια με τις νέες ονομασίες , δεν είναι εκεί το πρόβλημα.


Εσυ του ειπες να το κατεβασει, εκεινος το κατεβασε ;
βλεπω να ζηταει ετοιμα εικονιδια, γι αυτο το λεω...

Οσο για το χρωμα που σου βγαινει προς τα πανω, πρεπει να επεξεργαστεισ το αρχειο Black_BatteryDrainingInsides.png και να δημιουργησεις διαφανη περιοχη στην πανω και στην κατω ακρη του..
Δες για παραδειγμα την φωτο πιο κατω..

Επισης, βαζω και ενα αρχειακι με τις νεες ονομασιες των αρχειων στο ios4, για οποιον το χρειαστει..

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: firedrake, 15/08/2010 - 23:48


#19   alxioaa

alxioaa

    iPH Enthousiast

  • 370 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:ΔΕΝ ΠΑΙΖΩ.!

Δημοσίευση 15/08/2010 - 23:56

Ευχαριστώ πολύ παιδιά..!!!με αυτήν την βρωμομπαταρια durable που ήθελα να βάλω δεν έβγαλα άκρη..!!δεν μπορώ να την διοωρθωσω..την βάζω κ μου εμφανίζει από πάνω ΕΝΑ χρωμμα..!!!
Έτσι μου έσπασε τα νεύρα κ έφτιαξα μια μπαταρία μονοχρωμη κ τώρα είναι μια χαρά..!!αι σιχτιρ πια...!!!ησυχασα...χαχαχα

#20   panosegio

panosegio

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/08/2010 - 12:56

Ευχαριστώ πολύ παιδιά..!!!με αυτήν την βρωμομπαταρια durable που ήθελα να βάλω δεν έβγαλα άκρη..!!δεν μπορώ να την διοωρθωσω..την βάζω κ μου εμφανίζει από πάνω ΕΝΑ χρωμμα..!!!
Έτσι μου έσπασε τα νεύρα κ έφτιαξα μια μπαταρία μονοχρωμη κ τώρα είναι μια χαρά..!!αι σιχτιρ πια...!!!ησυχασα...χαχαχα



gia sou file..ti mpataria ti monoxrwmi pws tin eftiakses?




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες