Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μεταφορά δεδομένων (applications) από iPhone backup σε iPod Touch


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/05/2009 - 21:31

Μάγκες "κατάφερα" να χάσω το iPhone μου (3G 16GB, jailbroken φυσικά) στο οποίο είχα επενδύσει πολλές εφαρμογές, άπειρες ώρες αφοσίωσης και αρκετά αξεσουάρ...δεν κλαίγομαι, το iPhone δωρεάν το πήρα από εταιρική σύνδεση αλλά...έδωσα αντίστοιχα λεφτά για να το εξοπλίσω...

Επειδή ακολουθώ το iphonehellas πιστά (γιατί το συγκρίνω με τα αντίστοιχα άλλων χωρών και βρίσκω ότι υπερέχει αισθητά - συνεχίστε την πολύ καλή δουλειά guys) θέλω μια μικρή βοήθεια (παρακαλώ μόνο όσοι είναι σίγουροι να απαντήσουν)

1. Μπορώ να κάνω restore το backup μου σε iPod touch (2nd generation) γιατί μέχρι εκεί φτάνουν τα οικονομικά μου? Αν ναι ποιοί είναι οι περιορισμοί (παίζουν όλα τα apps που έχω αγοράσει για iPhone στο iPod;)

2. Το battery charger- σωτήριο για iPhone - (iPhone Power Station, 1000mAh) θα είναι συμβατό;

3. Το Skype παίζει κανονικά στο iPod? (να ξεγελιέμαι λίγο ότι έχω κινητό-στυλ-iPhone)

Ευχαριστώ για οποιαδήποτε απάντηση, εύχομαι να μην χάσει κανείς το iPhone του, είναι χοντρό ζόρι...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   chrisostomos

chrisostomos

    iPH Addict

  • 631 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/05/2009 - 22:37

Quote

3. Το Skype παίζει κανονικά στο iPod? (να ξεγελιέμαι λίγο ότι έχω κινητό-στυλ-iPhone)



Ευχαριστώ για οποιαδήποτε απάντηση, εύχομαι να μην χάσει κανείς το iPhone του, είναι χοντρό ζόρι...


Φίλε μου για τα άλλα δεν γνωρίζω αλλά σίγουρα να κάνεις κλήσεις μέσο skype δεν γίνεται γιατί το iPod touch στερείται μικροφώνου και μεγαφώνου.

#3   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 06/05/2009 - 23:14

1. Λογικά ναι αλλά τι θα κάνεις ακριβώς back up? τις επαφές σου όχι, μουσική και video μπαίνουν από iTunes, το ίδιο και οι εφαρμογές άρα το restore από back up και να γίνεται(δεν είμαι σίγουρος) δεν σου δίνει και τίποτα.
2. Πάλι λογικά ναι. Για πληροφορίες δες το site του προϊόντος και δες αν υποστηρίζει iTouch.
3. Ναι, το 2nd Gen έχει mic, άρα μπορείς μέσω των ακουστικών iPhone μια χαρά(δεν παιρνώ και όρκο, αλλά νομίζω ότι έχει και μεγάφωνο... αλλά μάλλον κάνω λάθος).


Σου το έκλεψαν ή το έχασες?

#4   chrisostomos

chrisostomos

    iPH Addict

  • 631 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/05/2009 - 23:24

Quote

3. Ναι, το 2nd Gen έχει mic, άρα μπορείς μέσω των ακουστικών iPhone μια χαρά(δεν παιρνώ και όρκο, αλλά νομίζω ότι έχει και μεγάφωνο... αλλά μάλλον κάνω λάθος).


Ζητώ συγνώμη αλλά φαντάστηκα ότι το 2nd gen θα ήταν όπως και το 1st gen που είχα χρησιμοποιήσει παλαιότερα.

#5   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 06/05/2009 - 23:27

για Mic είμαι σίγουρος ότι έβαλαν στο 2gen, τώρα ηχείο νομίζω πως όχι...

#6   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/05/2009 - 17:16

Quote

Σου το έκλεψαν ή το έχασες?


Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Το iPhone το είχα στην ζώνη με το macally mclip (το οποίο είχε χαλαρώσει λιγάκι) και μου έπεσε χωρις να το καταλάβω ενώ ήμουνα σε δουλειές στο κέντρο κοντά στην Ομόνοια. Όπως καταλαβαίνεις μόλις το συνειδητοποίησα το τηλέφωνο είχε κάνει "φτερά" και όταν πήγα να το αναφέρω στην αστυνομία...γέλασαν...





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες