Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Εμπειρίες από Vodafone Service


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
129 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/10/2009 - 18:00

Παίδες ακούσατε ακούσατε!!! Εδω κα ένα μήνα έχω παραδώσει το αγαπημένο μου iphone 3gs που αγόρασα τον αυγουστο για έλεγχο στο service της vodafone για το γνωστό πρόβλημα με την κίτρινη οθόνη... Είπα να καλέσω μιας και με ξεχάσανε και έλαβα την εξής απάντηση: Η Vodafone δεν επισκευάζει πλέον τα κινητά με το συνεργείο που συνεργαζόταν, έχουμε στείλει όλες τις συσκευές στην εταιρία NORVATO.. θα σας ενημερώσουμε (κάποτε,ίσως... ποτέ...) (αν) θα πάρετε το τηλέφωνο σας τηλεφωνικά. Πήρα πρωτοβουλία και μίλησα με VServices και μου είπαν τα ίδα αλλά μου δωσαν ένα νέο τηλέφωνο επικοινωνίας.. Σας το παραθέτω για να μοιραστώ την γνώση.. παρακαλώ βομβαρδίστε τους με τα παραπονά σας... NORVATO TELESERVICES 210 - 5197500. ΔΕ-ΠΑ 09.00 ΕΩς 16.00. Είναι επίσημη η ενημέρωση. όπως καταλαβένετε από τον Άννα στον Καιάφα... και θα περι΄μένω μου φαίνεται για άλλον έναν μήνα... αντίο IPHONE.... κλαψ.......

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   hotcarver1

hotcarver1

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/11/2009 - 18:52

Κι εγω απο 14 οκτωβριου παρεδωσα σε καταστημα vodafone προβληματικο 3g κι ακομα περιμενω...Τι γινετααι ελλειψη σε συσκευες εχουνε?

#123   jimsto86

jimsto86

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/11/2009 - 19:46

Απο τις 6/10/09 έχω δώσει για επισκευή στην αναθεματισμένη VODAFONE το iphone 3g μου με πρόβλημα στο ακουστικο...το πόρισμα τους μετα απο 1 μήνα στις 6/11/09 ήταν πως λογώ ενός μικρού ραγίσματος στο πίσω πλαστικό ήταν οτι για να επισκευαστεί το ακουστικό πρέπει υποχρεωτικά να μου αλλάξουν και το back housing cover με κοστος των 165 ευρώ!!!!!!!! το κινητό είναι φυσικά εντός εγγυησης μεχρι τις 26/12/09. Στην τελική αποφασισα να μην επισκευαστεί λόγω κόστους και ακομα και σημερα περιμενω το κινητο να ερθει από το service φυσικά χωρις να εχει επισκευαστεί...είναι πραγματικά για κλωτσιες!

#124   antstyl

antstyl

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/11/2009 - 15:01

Καλησπέρα, μόλις αγόρασα το iphone (πριν ενάμιση μήνα περίπου) αντιμετώπισα αμέσως πρόβλημα , έχανε το σήμα, και το έστειλα για service. Είχα ζητήσει αντικατάσταση αλλά μου είπαν ότι πρέπει πρώτα να πάει στο service και μετά θα μου την έκαναν. Πέρασε λοιπόν 1,5 μήνας και χτες μου το έστειλαν και το μόνο που έκαναν ήταν restore settings και υποτίθεται ότι έφτιαξε. Αλλά τελικά το πρόβλημα υπάρχει. Τι θα κάνω με αυτούς τους ανθρώπους?? Έχω 2 μήνες το κινητό και δεν το έχω στα χέρια μου πάνω από 2 μέρες σύνολο. Αντικατάσταση δεν θα μου κάνουν μόνο θα το στείλουν πάλι στο service για άλλο ένα μήνα.

#125   aeras69

aeras69

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/11/2009 - 11:47

Ολοι συμφωνουμε οτι το service ειναι για κλωτσιες. Ωραια μετα τι γινεται?

#126   tasos

tasos

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2009 - 12:17

Καλο ειναι να το πας μονος σου στο service με την αποδιξει αγορας..

θα εχεις καλυτερη εξιπερετιση......

πληροφοριες για το service εδω

http://www.iphonehel...iphone-service/

#127   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 02/02/2010 - 18:13

Παιδιά, τα άτομα είναι εντελώς γκάου, μιλάμε!
Πήρα χθες να ρωτήσω αν παρέλαβαν την συσκευή. Από την Arvato με έστειλαν στην VF CC και από εκεί, αφού με συνέδεσαν με χίλια 2 τηλέφωνα, περίμενα μισή ώρα και μου παν θα με πάρουν μέσα στην εβδομάδα να με ενημερώσουν!
ΣΚ@ΤΑ!!! Μια ενημέρωση θέλω, όχι τι πρόκειται να γίνει!

#128   marios4

marios4

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/03/2010 - 15:48

i agree ολοκαινουργιο ειναι αλλα δεν το παιρνεις με κουτι

nikos αν δεν ξερεις σιγουρα μην απαντας....
στην αρχη η apple εστελνε ολοκαινουργιες συσκευες --χωρις κουτι παντα--
αλλα τωρα ξεκινησε να στελνει και refubrished..οτι σου κατσει στην ελλαδαρα μας
(εχω και απο της 2 για να καταλαβεις)

#129   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2010 - 15:26

Για οσους γνωριζουν το δικο μου θεμα με την ασπρη οθονη,(δειτε προηγουμενες σελιδες) ειχα παει το iphone 3Gs 4μηνων για σερβις μου ,ζητησαν 200 ευρω ενω δεν το ειχα πειραξει,το πηρα πισω,και εστειλα μηνυμα στην ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ apple λεγοντας οτι η vodafone hellas μας κοροιδευει κλπ(αν θελετε να το δειτε σας το βαζω στο φορουμ)και(με τα λιγα αγγλικα που ξερω ουτε lower δεν εχω φτασει)Η apple υποτιθεται θα απανταγε πανω απο 30 μερες μερα(οχι πως περιμενα απαντηση..Επειδη δεν αντεχα την ασπρη οθονη(το χαλασα και μονος μου επειδη μου την ειχε δωσει)Ξαναεστειλα το κινητο μου για σερβις μπας και δεν με χρεωσουν..και σημερα με πηρε η vodafone και μου ειπε οτι την πηρε η APPLE και απαιτησε να φτιαχτει ΔΩΡΕΑΝ δηλ. γλυτωσα ενα 200 ευρω επειδη εστειλα ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ email στην APPLE...
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ..ΕΠΕΙΔΗ ΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ,ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΟΠΩΣ ΝΑ ΣΤΕΛΝΕΤΕ ΣΤΙΣ ΕΠΙΣΗΜΕΣ ΕΔΡΕΣ ΤΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ ΟΠΩΣ APPLE Η.Π.Α!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Jason13, 16/03/2010 - 15:28


#130   god21

god21

    iPH Contributor

  • 1019 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/03/2010 - 11:53

Εγώ έστειλα το iPhone μου για servise.Το Σάββατο (13-3-10 όχι αυτό το προηγούμενο) το έστειλα, μου λένε εντάξει θα το πάμε για servise.Τους παίρνω την Δευτέρα τηλέφωνο και μου λένε ότι το iPhone έχει φύγει από το πρωί.Τους παίρνω σήμερα τηλέφωνο και τι μου λένε;Ότι το iPhone έφτασε ΣΗΜΕΡΑ στα κεντρικά, έλεος εκεί τους έβρισα για να καλά.Μου είπα ότι τέλος της εβδομάδας θα το έχουν φτιάξει!!Πάντως είναι πολύ μ@λ@κ€ς εγώ αυτό έχω να πω. :P




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες